Αποστολέας Θέμα: φιμε τζαμια  (Αναγνώστηκε 48895 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 08, 2009, 13:06 »
Σιγουρα ειναι σε ποιον θα πεσεις οπως λες αλλα νομιζω για αυτο εβγαλαν τα αυτοκολητα φετος και παραλληλα καταργησανε τις πολυ μαυρες μεβρανες, τουλαχιστον η llumar σταματησε να τοποθετει τις τελειως μαυρες (3ο σταδιο).
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος elsp

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 09, 2009, 17:16 »
Δε ξερω ρε παιδια μπορει να εχετε δικιο, απλα ο τυπας μου ξεκαθαρισε ποιες ειναι νομιμες και με τι εγγραφα θα συνοδευονται (βεβαιωση και αυτοκολλητο) και μου φανηκε πολυ λογικος και τιμιος, αν ηταν θα μου λεγε οτι ολα ειναι νομιμα και οτι δε φερει καμια ευθυνη. Admin πιστευω οτι ηταν επεσες σε περιπτωση... ha
Going there is half the fun!

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 09, 2009, 17:50 »
Παιδια εγω εβαλα τις llumar αυτο το σαββατο(titanium) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος  roc2 roc2 roc2..δεν νομιζω οτι θα μου δημιουργησει προβλημα κανεις θα πρεπει να ειναι πολυ κομπλεξικος...αλλωστε ειναι ευδιακριτο το εσωτερικο!!!! Παντως κανουν δουλεια!!!

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 23, 2009, 14:03 »
Παιδια σκεφτομαι να βαλω...γιατι κακα τα ψεματα να σε καιει ο ηλιος κ να σε φυσαει κρυος αερας του air condition δεν ειναι κ οτι καλυτερο... t4
Ερωτηση... ???
Πρεπει να ανοιξουν τους καπλαμαδες για να γινει τοποθετηση των μεμβρανων;
Πηγα σε ενα μαγαζι εδω στον Βολο (llumar) κ μου ειπε ΝΑΙ μονο ετσι για τα ανοιγομενα παραθυρα...αλλα ακουσα οτι ειναι μερικοι που δεν το πειραζουν....
Ισχυει;
Βασικα αν ανοιξει το αλανι τους καπλαμαδες φοβαμαι μετα οτι θα αρχισουν τα τριξιματα κ οι χοροι  bhe bhe bhe ασε που αν ειναι κανενας αρπα κολλας μπορει να σπασει κανενα κλιψακι κ να μου τα κολλαει με logo στιγμης κ να δω μια ωραια πρωια την ταπετσαρια ξεκολλημενη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 25, 2009, 11:02 »
Παιδια σκεφτομαι να βαλω...γιατι κακα τα ψεματα να σε καιει ο ηλιος κ να σε φυσαει κρυος αερας του air condition δεν ειναι κ οτι καλυτερο... t4
Ερωτηση... ???
Πρεπει να ανοιξουν τους καπλαμαδες για να γινει τοποθετηση των μεμβρανων;
Πηγα σε ενα μαγαζι εδω στον Βολο (llumar) κ μου ειπε ΝΑΙ μονο ετσι για τα ανοιγομενα παραθυρα...αλλα ακουσα οτι ειναι μερικοι που δεν το πειραζουν....
Ισχυει;
Βασικα αν ανοιξει το αλανι τους καπλαμαδες φοβαμαι μετα οτι θα αρχισουν τα τριξιματα κ οι χοροι  bhe bhe bhe ασε που αν ειναι κανενας αρπα κολλας μπορει να σπασει κανενα κλιψακι κ να μου τα κολλαει με logo στιγμης κ να δω μια ωραια πρωια την ταπετσαρια ξεκολλημενη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!


δεν ειναι απαραιτητο να σου ανοιξει την ταπετσαρια, ακομα και ετσι ομως να το κανει δε κινδυνεις απο τριξιματα εφοσον τα κουμπωσει σωστα.
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 25, 2009, 11:42 »
Παιδια σκεφτομαι να βαλω...γιατι κακα τα ψεματα να σε καιει ο ηλιος κ να σε φυσαει κρυος αερας του air condition δεν ειναι κ οτι καλυτερο... t4
Ερωτηση... ???
Πρεπει να ανοιξουν τους καπλαμαδες για να γινει τοποθετηση των μεμβρανων;
Πηγα σε ενα μαγαζι εδω στον Βολο (llumar) κ μου ειπε ΝΑΙ μονο ετσι για τα ανοιγομενα παραθυρα...αλλα ακουσα οτι ειναι μερικοι που δεν το πειραζουν....
Ισχυει;
Βασικα αν ανοιξει το αλανι τους καπλαμαδες φοβαμαι μετα οτι θα αρχισουν τα τριξιματα κ οι χοροι  bhe bhe bhe ασε που αν ειναι κανενας αρπα κολλας μπορει να σπασει κανενα κλιψακι κ να μου τα κολλαει με logo στιγμης κ να δω μια ωραια πρωια την ταπετσαρια ξεκολλημενη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Εχω βάλει στην LLUMAR στην Αθήνα, και δεν μου άνοιξαν κανέναν καπλαμά.
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 25, 2009, 13:13 »
εμενα παλι σε llumar, βγαλανε τα τζαμια, οπως και να εχει ομως πιστευω οτι τα πλαστικα απο τισ πορτες ειναι το τελευταιο μερος του αυτοκινητου που θα αρχισει να τριζει  :) . ειναι τοσο απλο κατασκευαστικα που δεν δινει περιθωρια λαθους ουτε υπαρχει κινδυνος να σπασουν τα κλιπ
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 25, 2009, 15:45 »
Και εγω lummar εχω παιδια.
Μου ανοιξαν τα πλαστικα αλλα ουτως η αλλως ετριζαν τα τζαμια.Τα πλαστικα με τη διαστολη-συστολη καποια στιγμη θα το κανουν και αυτα.Ειναι σκληρα γι'αυτο.Αν θυμαμαι καλα ειναι 3 βιδες,1 πλαστικο κλιπ (στρογγυλο) και το υπολοιπο κομματι του πλαστικου της πορτας ειναι κουμπωτο.Παντως οπου και αν πας να σου περασουν φιμε καλο ειναι να εισαι παρων και να βλεπεις τι κανουν στο αμαξι σου.Ασε που μαθαινεις και πως περνιουνται οι μεμβρανες. ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 25, 2009, 16:45 »
Οι δικές μου είναι llumar 2o στάδιο (μπροστά την έβγαλα για να μην έχω πρόβλημα στο KTEO) Με τη βεβαίωση δεν είχα πρόβλημα για τα υπόλοιπα τζάμια. Δε μου έβγαλαν κανένα πλαστικό. Αυτό που έβγαλαν τελείως και το έφτιαξαν στο πάγκο ήταν το πίσω τζάμι. Εβγαλαν πρώτα τα κλίπς και τις βίδες ώστε να βγεί το 3ο φως φρένου, μετά έβγαλαν τα καλωδιάκια της αντίστασης για το τζάμι και μετά τράβηξαν το πίσω λάστιχο και το τζάμι βγήκε πολύ εύκολα.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 25, 2009, 18:26 »
Εκλεισα τελικα για την αλλη Τεταρτη...
llumar θα βαλω το 2ο σταδιο παντου εκτος απο μπροστα...αν κ για μπροστα ειμαι ακομα σε σκεψη μιας κ μπορω ευκολα να βρω χαρτι απο νοσοκομειακο οφθαλμιατρο κ οπως μου ειπε κ αυτος με χαρτι βαζεις ανετα κ μπροστα...
Μου ειπε οτι για να γινει σωστη δουλεια πρεπει να λυσουμε τα πλαστικα...αλλα για τον συγκεκριμενο εχω ακουσει τα καλυτερα λογια εδω στον Βολο...λενε οτι ειναι ο μετρ του χωρου...
Απο την αλλη Τεταρτη θα σας ενημερωσω...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 27, 2009, 00:48 »
παιδια εγω εβαλα llumar λιγο πριν το πασχα....δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη(αν και δεν το κρυβω ημουν πολυ σκεπτκος πριν τισ τοποθετησω..).Στην τοποθετηση ημουν μπροστα και δεν μου εβγαλαν τιποτε.Βοηθα μου ειπαν κιολας η φυση το αυτοκινητου που δεν εχουν καμπυλες τα τζαμια και αθτο το κανει πιο εθκολο στην τοποθετηση.Παντως πραγματικα αξιζουν

Αποσυνδεδεμένος warhol

  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
  • WWW.IERODOULES.COM
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 27, 2009, 01:53 »
Ενδεικτικη τιμη για τοποθετηση φιμε?
WWW.IERODOULES.COM

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 27, 2009, 10:22 »
Ενδεικτικη τιμη για τοποθετηση φιμε?

αναλογα την μαρκα και το μαγαζι υπολογιζε απο 160-200

ποιοσ φτηνεw ειναι οι Llumar
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 27, 2009, 10:44 »
190 ευρω Llumar....
Για ολα τα τζαμια εκτος το μπροστινο...
Τιμη στον Βολο...Αθηνα πιστευω εχει καλυτερες τιμες..
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 27, 2009, 12:40 »
130 εγω στη Θεσσαλονικη.
Βεβαια πηγα συστημενος απο αλλον που ειχε περασει στο ιδιο μαγαζι.
Nobody is perfect...except the captain!!!!