Αποστολέας Θέμα: Αγορα μεταχειρισμενου. Τι να προσεξω. Ποια εκδοση 4wd λεβιε-κουμπια? κτλπ  (Αναγνώστηκε 16639 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος potge

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
Βάσει των όσων ζητάς κατ` εμέ η καλύτερη επιλογή είναι το jimny πετρελαίου. Καλύτερα φρένα, οικονομικότερο στην κίνηση και ροπήηη πολύ και από χαμήλα (πως είναι ο Μ13Α, ε καμία σχέση). Δυστυχώς στα ταξίδια πάλι η αεροδυναμική κινούμενου περιπτέρου θα σε περιορίσει στην ταχύτητα (αλλά μικρό το κακό).
Όλα αυτά ααααν μπορείς να πάρεις πετρέλαιο (ή αν το επιτρέψουν σε αυτή την ζωή), φυσικά αν σε παίρνει οικονομικά και αν βρεις και κανένα μεταχειρισμένο. Προσωπικά το έχω σκυλομετανιώσει που δεν το έψαξα περισσότερο με το πετρέλαιο.
Για τον κινητήρα πέραν πως είναι της renault (γνωστός ως dci στην renault) δεν ξέρω πολλά.

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
Οσο για το ποσο παει μονο του εχω ανεβασει βιντεακι εδω μεσα που λεει 160 κοντερισια....

Με τη ταυτότητα στο στόμα, δείγμα DNA στη τσέπη, τη διαθήκη στο πίσω κάθισμα, κτλ κτλ..  0_21 0_21 0_21 0_21


Χαρη το βιντεο το εχεις δει....... δεν ειχα καμια ταυτοτητα στο στομα.....  roc2

http://www.youtube.com/watch?v=3uLOkWSVhjo

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Οσο για το ποσο παει μονο του εχω ανεβασει βιντεακι εδω μεσα που λεει 160 κοντερισια....

Με τη ταυτότητα στο στόμα, δείγμα DNA στη τσέπη, τη διαθήκη στο πίσω κάθισμα, κτλ κτλ..  0_21 0_21 0_21 0_21


Χαρη το βιντεο το εχεις δει....... δεν ειχα καμια ταυτοτητα στο στομα.....  roc2

http://www.youtube.com/watch?v=3uLOkWSVhjo

αμα πας με 5.500 χλ στροφες μεχρι τη χαλκιδα ισως ενα ντεποζιτο και να μην σε φτανει!!!!
πειτε με χεστη παντως εγω 6 ποντος πανω απο 80-100 δυσκολα πηγενω
οσο για το πετρελαιοκινητο αν μπορεις ακομα καλυτερα!
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
Φυσικα και δε πας ολη την ωρα με 160... συνηθως πηγαινω 90-100

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Για Χαλκίδα να σου πω εγώ που το κάνω από το Μάρτη περίπου 7 φορές το μήνα (σταθερά) :

Με 105χλμ (δηλ. ακριβώς 3.500rpm) σταθερή, χρειάζεσαι περίπου 20Ε κ αν πεις ότι η βενζίνη κάνει περίπου 1.62Ε/lt (τιμές περιοχής μου), τότε καταναλώνεις 12,34lt για 150χλμ (75 από το σπίτι μου μέχρι την Λεωφ. Αθηνών, για τους Χαλκιδαίους). Άρα, καίει περίπου 8,23lt/100χλμ.

(Αυτοκίνητο με μαμά αμορτισέρ, vvt '09, geolandar AT-S)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2011, 23:57 από DirectionLess »

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας

πειτε με χεστη παντως εγω 6 ποντος πανω απο 80-100 δυσκολα πηγενω


 ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΗΗΗΗ!!!! >:D >:D

 Μετά λές,οτι εγώ πάω αργά!!! lol lol lol

ΥΓ Το κακό με σένα είναι...οτι και στο χώμα με τόσα πάς! lol lol lol
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος brwmogazos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 18
Ανθρωπινα πραγματα μεχρι 100-110 αποτι φεενται

πριν λιγο εψαξα στο καρ για vvti αλλα μου φενονται αρκετα τσιμπημενες οι τιμες τους...

αν βρουμε κατι καλο στην σωστη τιμη μεχρι τελος του χρονου θα το παρουμε.