Αποστολέας Θέμα: Τα Hobby μας....  (Αναγνώστηκε 39021 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΤΩΝΗΣ 1971

  • Jimny
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • http://www.youtube.com/user/ACARABBAL
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #135 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 15:17 »
Εγώ ασχολούμαι με τις αγαπημένες μου ηλεκτρικές κιθάρες!!! Γράφω μουσική και παίζω και μουσική, πολύ metal όμως! Web design, 3d animation και παιχνίδια φαντασίας καθώς και διάβασμα!
Βέβαια θα ρωτήσετε τι το κανει το jimny ένας τέτοιος τύπος....
Ε ναι λοιπόν μου αρέσει να πηγαίνω εκδρομές εκεί όπου οι άλλοι δε μπορούν!
Τέλος μου αρέσει να τρώω κοψίδια, μπύρες και φραπέδες!!

ΑΔΕΛΦΕ!!!!! Δεν ειμαι μονος μου λοιπον!!!!! roc2
Ζώντας, σχεδιάζοντας το μέλλον, χάνεις το σήμερα.
JIMNY, BEERS & ROCK "N" ROLL
YOU LIVE ONLY ONCE.
http://www.youtube.com/user/ACARABBAL

Αποσυνδεδεμένος 100%HUNTER

  • Jimny
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Άντρας
  • SUZUKI JIMNY "THE BEST THERE IS"
    • www.jimnyclub.com
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #136 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 16:59 »
Πάνω απο όλα το ΚΥΝΗΓΙ, σκοποβολή,λίγο ψάρεμα, αναβάσεις με το vitara( όχι με το jimny γιατί το λυπάμε), μοτοσυκλέτες ( Honda XL250 ) και άλλα πολλά....................
HUNTING IS LIFE

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #137 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 18:08 »
Πάνω απο όλα το ΚΥΝΗΓΙ, σκοποβολή,λίγο ψάρεμα, αναβάσεις με το vitara( όχι με το jimny γιατί το λυπάμε), μοτοσυκλέτες ( Honda XL250 ) και άλλα πολλά....................
Τρομερο χομπυ το να σκοτωνεις ζωα(Κυνηγι)... _213>

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #138 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 18:13 »
Πάνω απο όλα το ΚΥΝΗΓΙ, σκοποβολή,λίγο ψάρεμα, αναβάσεις με το vitara( όχι με το jimny γιατί το λυπάμε), μοτοσυκλέτες ( Honda XL250 ) και άλλα πολλά....................
Τρομερο χομπυ το να σκοτωνεις ζωα(Κυνηγι)... _213>
Είσαι vegeterian???
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #139 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 18:25 »
Το κυνήγι είναι ένα από τα καλύτερα hobby.Δεν είναι ανάγκη να σκοτώσεις.Στο κυνήγι πας για να έρθεις σε επαφή με την φύση,να περπατήσεις κτλ.Αυτό που μας "τραβάει" πιο πολύ στο κυνήγι είναι η χαράπου νιώθουμε όταν βλέπουμε τον σκύλο μας να ψάχνει και να βρίσκει το θήραμα και όχι το κρέας,γιατί ποιος έχει ανάγκη από κρέας στις μέρες μας??!?!!Το κυνήγι λοιπόν έχει πράγματα που οι άνθρωποι που είναι εκτός αυτού δεν τα βλέπουν και φυσικά δεν τα καταλαβαίνουν.Δεν θέλω να μπω στο θέμα της οικολογίας και της "οικολογίας" γιατί αυτά ανοίκουν σε άλλο "χωράφι"!Πάντως όλα αυτά που προείπα αναφέρονται για τους σωστούς-νομοταγείς κυνηγούς και όχι στους λαθροθήρες που χαλάνε την όλη εικόνα μας.Τέλος πάντων όποιος γνωρίζει και μελετάει αληθινά την όλη φάση και δεν μπλέκεται με άλλα συμφέροντα τότε ξέρει πραγματικά ποιο είναι το αληθινό,το σωστό.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 18:34 »
Καλά, τώρα το γ@μ@με λίγο το ποστ με τα off topic αλλά....
Απλά θέλω να προσθέσω ότι: 1ον δεν είμαι κυνηγός, αλλά στο βουνό που ανεβαίνω και με το σκύλο μου, γουστάρω όταν αρπάζει καμια μυρωδιά απο λαγό η άλλο ζωο και τις δίνει, και αν είχα  και όπλο και τον έπιανα στη ματιά μου θα του βαρούσα του λαγού -ζαρκαδιου-αγριογούρουνου, και 2ον θεωρώ, (και να μην παρεξηγηθεί κανείς), πως απο τη στιγμή που ένα ζώο με την δική μας νοημοσύνη θέλει και προτιμάει να τρώει την σάρκα-εσωτερικά όργανα, (βλέπε κοκορέτσια-συκωταριές-μαγειρίτσες), ενός άλλου ζώου κατώτερης νοημοσύνης, δεν θα πρέπει να δυσανασχετεί με αυτούς που κάνουν όλοι την δουλεια, απο την αρχή μέχρι και την αφόδευση, αντί απλά να πηγαίνουν και να τα αγοράζουν έτοιμα απο το χασάπη της γειτονιάς ή το super)market.......
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 18:49 »
Καλά, τώρα το γ@μ@με λίγο το ποστ με τα off topic αλλά....
Απλά θέλω να προσθέσω ότι: 1ον δεν είμαι κυνηγός, αλλά στο βουνό που ανεβαίνω και με το σκύλο μου, γουστάρω όταν αρπάζει καμια μυρωδιά απο λαγό η άλλο ζωο και τις δίνει, και αν είχα  και όπλο και τον έπιανα στη ματιά μου θα του βαρούσα του λαγού -ζαρκαδιου-αγριογούρουνου, και 2ον θεωρώ, (και να μην παρεξηγηθεί κανείς), πως απο τη στιγμή που ένα ζώο με την δική μας νοημοσύνη θέλει και προτιμάει να τρώει την σάρκα-εσωτερικά όργανα, (βλέπε κοκορέτσια-συκωταριές-μαγειρίτσες), ενός άλλου ζώου κατώτερης νοημοσύνης, δεν θα πρέπει να δυσανασχετεί με αυτούς που κάνουν όλοι την δουλεια, απο την αρχή μέχρι και την αφόδευση, αντί απλά να πηγαίνουν και να τα αγοράζουν έτοιμα απο το χασάπη της γειτονιάς ή το super)market.......
Aν γουσταρεις οπως λες..παρε ενα μαχαιρι και αντε σκοτωσε το ζωο αν μπορεις να το πιασεις..και οχι ευκολα και ομορφα με ενα οπλο..(δεν μιλαω αποκλειστικα για εσενα..)Και γενικα αυτη η κουβεντα ειναι τεραστια..Οποτε καλητερα να μην γινει..Εδω τουλαχιστων..!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 20:21 »
Τωρα βγαινουμε πολυ εκτος αλλα αν τα σκεφτομαστε ολα αυτα, θα πρεπει να σκεφτομαστε και τα φυτα που παταμε και στην ουσια σκοτωνουμε (γιατι και αυτα εχουν ζωη) οταν λοιπον ανεβαινουμε με τα αμαξια μας στο βουνο.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 21:22 »
Αυτό που έκανα ήταν να πω 5 πράγματα για το χόμπυ μου.Δεν έχω σκοπό να τσακοθώ με κανέναν απλά θα υπάρχουν όμως διαφωνίες.Σε κάποια χόμπυ ή οτιδήποτε,υπάρχουν γραφτοί και άγραφτοι κανόνες και εγώ τους ακόλουθώ όλως ανεξαιρέτως με οποιοδήποτε κόστος.Αυτα που γράφω δεν νομίζω να είναι off topic γιατί αρχικά μίλησα για το χόμπυ μου και αργότερα επεσήμανα κάποια σχετικά πράγματα.Τέλος πάντων επειδή το κυνήγι και η οικολογία είναι πράγματα που διχάζουν τους ανθρώπους καλύτερα ας μην δώσουμε άλλη διάσταση και απλά ας πει ο καθένας το χόμπυ του.Και μην ξεχνάμε ότι εδώ όλοι έχουμε κάτι που μας ενώνει και αυτό δεν είναι άλλο από το "κατσικάκι" μας!!
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος 100%HUNTER

  • Jimny
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Άντρας
  • SUZUKI JIMNY "THE BEST THERE IS"
    • www.jimnyclub.com
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #144 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 21:39 »
pointer υποκλύνομαι σε εσένα. Βλέπω κατέχεις πολύ απο κυνήγι......... Είσαι ένας σωστός κυνηγός που όλοι πρέπει να είναι σαν και εσένα αλλά  δυστυχώς.................... υπάρχουν και οι λαθροθύρες, κρεατοσυλέκτες κτλ ha ha
και τέλος ΚΥΝΗΓΙ  με σκυλιά pointer που έχω 2!
HUNTING IS LIFE

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #145 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 22:22 »
εύχομαι καλά κυνήγια με προσοχή και σεβασμό σε όλους(κυνηγούς,θήραμα,υπολοιπους κτλ)!Τα pointer είναι απίστευτα σκυλιά και πιστεύω πως το έχεις διαπιστώσει!
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΤΩΝΗΣ 1971

  • Jimny
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • http://www.youtube.com/user/ACARABBAL
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #146 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 17:21 »
Με απολυτο σεβασμο, απλα θα προσθεσω τη δικη μου γνωμη, χωρις να λεω οτι ειναι σωστη ή λαθος. Να τονισω οτι ουτε οικολογος ειμαι, ουτε ανηκω σε καμια παρομοια οργανωση, ουτε ειμαι κανενας χαζογραφικος ψυετοοικολογος. Τρωω φανατικα κρεας λευκο κρεας, λουκανικα κλπ κλπ
Το μονο που θελω να πω ειναι, οτι μπορεις να ευχαριστηθεις το βουνο, οπως το κανω χρονια, χωρις να ειναι αναγκη να αφαιρεις ζωες. Μπορεις να περπατησεις οση ωρα θελεις, να βγαλεις το σκυλο σου να τρεξει, να κανεις σκοποβολη σε κινητους ή ακινητους στοχους που εσυ θα ορισεις και γενικως δεν υπαρχει απολυτως κανενας λογος να σκοτωνουμε. Η γνωμη μου ειναι ιδια και για το ψαρεμα.
Στα σουπερ μαρκετ υπαρχει αφθονη τροφη ολων των ειδων, η οποια προερχεται απο εκτροφεια και υπερκαλυπτει τις αναγκες της τροφης μας. Το κυνηγι παλια υπηρχε καθαρα για λογους επιβιωσης. Τωρα πια δεν τιθεται καποιο τετοιο θεμα.
Ειναι απιστευτο να βλεπεις ανθρωπους να ντυνονται σαν καταδρομεις η σαν το Ραμπο, για να σκοτωσουν καποιο πουλι ή καποιο λαγο. Ασε που μερικοι σκοτωνουν και για πλακα, γιατι ή δεν μπορουν να τα πιασουν εκει που επεσαν τα θηραματα ή δεν τα τρωνε και τα πετανε.
Παιδια συνεχιζω να σεβομαι τον καθενα και δεν θελω να αντιπαρατεθω με κανεναν. Απλως διατυπωσα τη γνωμη μου. Αν θεωρει καποιος οτι προσβληθηκε, ζητω εκ των προτερων συγνωμη κι οτι δεν ειχα καμμια τετοια διαθεση.
Πρεπει να σεβομαστε τη ζωη ολων των οντων σαν τη δικη μας κι αφου υπαρχει πληθωρα αγαθων, δεν ειναι αναγκη να την πληρωνουν και τα ελευθερα ζωα της φυσης. Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ. Επαναλαμβανω. Προσωπικη αποψη παντα. roc2
Ζώντας, σχεδιάζοντας το μέλλον, χάνεις το σήμερα.
JIMNY, BEERS & ROCK "N" ROLL
YOU LIVE ONLY ONCE.
http://www.youtube.com/user/ACARABBAL

Αποσυνδεδεμένος cobr@ 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 20:40 »
Περα απο το 4χ4 πηγαινω για κυνηγι λαγου μαζι με τον πατερα μου οπου με αρεσει παρα πολυ και ειναι ενας αλλος τροπος να συνδεομαι με την φυση και τους ομορφους τοπους που με προσφερει.

Αποσυνδεδεμένος wiseco2000

  • Jimny
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #148 στις: Μάιος 08, 2010, 23:03 »
Κυνήγι, κυρίως πουλιά με τον γείτονα, κάτοχος και αυτός ενός jimny. 4x4, και τώρα τελευταία άρχισα να ασχολούμαι ερασιτεχνικά με το καινούριο μου απόκτημα μία φωτογραφική μηχανή Canon EOS1000D.



ΥΓ. Τα πρώτα τρυγόνια κάνανε την εμφάνιση τους, ελπίζω να είναι έτσι τα πράγματα και τον Αύγουστο! 

Αποσυνδεδεμένος ΑΧΟΤΝΙΚ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα Hobby μας....
« Απάντηση #149 στις: Μάιος 09, 2010, 00:32 »
Καλησπερα και εμενα το Hobby μου ειναι το κυνηγι απο εκει βγαινει και το αχοτνικ(κυνηγος στα ρωσικα)καθως επισης και τα ταξιδια
Παρτε τα βουνα να βρειτε την ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!