Αποστολέας Θέμα: Αναζητώ Προορισμό & Παρέα - (Χαλαρότατη - Camping - Δάσος)  (Αναγνώστηκε 2586 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος insane

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
Θα ήθελα τη βοήθεια σας στο σχεδιασμό μιας εκδρομής - απωθημένου !
Ασφαλώς θα ήθελα και παρέα σε αυτή την εκδρομή !

Ξεκινώ με το τι έχω στο μυαλό μου :

Συνοπτικά, υπάρχει αυτή η εικόνα :


και αυτή  :) :


Ιδανικά ψάχνω δηλαδή για :

1) Κοντινό μέρος (2 ώρες max 3 από Αθήνα)
2) Πανεύκολη πρόσβαση (να μην πάει corolla αλλά να πηγαίνει π.χ. ένα μαμά Qashqai δικίνητο, δηλαδή ούτε καν Α/Τ, για όλο τον κόσμο του club)
3) Δάσος που να μπορούμε να στήσουμε σε ένα flat κομμάτι και να ανάψουμε καμιά φωτιά να μαζευτούμε - ζεσταθούμε - ψήσουμε
4) Καλό θα είναι να έχει και καμιά "παιδική χαρά" εκεί τριγύρω να ξελαμπικάρουν οι ψηλοί και άγριοι και οι υπόλοιποι να τραβάμε φωτογραφίες
5) Διαμονή από Παρασκευή ή Σάββατο νωρίς με Κυριακή αποχώρηση (εκτός αν παίζει να γίνει σε κάποιο τριήμερο και να το κάνουμε πιο χαλαρά και με εναλλακτικές)

Τώρα το πρόγραμμα - δραστηριότητες κτλ τα βρίσκουμε...

Ελπίζω σε feedback :
α)  Με προτάσεις για μέρη με κάνα link
β)  Με εκδήλωση ενδιαφέροντος από συμφορουμίτες

Τι λέτε; θα ξεσκουριάσουμε ;;  cl
Αν πέσει πάντως καμιά καλή πρόταση (ποντάρω σε αυτό), εγώ πάω και ένα αμάξι δικάβαλο και ανεβάζω μετά φωτό να ζηλεύετε  ha

Χρονικός περιορισμός από πλευράς μου : Ή  άμεσα (25-26 Γενάρη) ή 15-16 Φλεβάρη ή από 7 Μάρτη και μετά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2014, 22:09 από insane »

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Αναζητώ Προορισμό & Παρέα - (Χαλαρότατη - Camping - Δάσος)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 17, 2014, 12:55 »
Δύο από τα καλύτερα μέρη που μπορώ να σκεφτώ για τέτοια κατάσταση που θέλεις είναι α) η λίμνη Δασίου στην ορεινή Κορινθία (δίπλα στα Τρίκαλα) και β) η λίμνη του Καλλίδρομου (δίπλα στο Ελευθεροχώρι).
Στη λίμνη Δασίου η πρόσβαση είναι πολύ εύκολη, ενώ μπορείς να περιηγηθείς στο οροπέδιο όπου έχει πολύ άπλα για κατασκήνωση και αρκετό παιχνίδι για όσους θέλουν.
Στη λίμνη του Καλλίδρομου τώρα, η πρόσβαση είναι κι εκεί εύκολη από το Ελευθεροχώρι, χώρος υπάρχει άπλετος για κατασκήνωση και παιχνίδι πάρα πολύ για όλα τα γούστα (με τον κατάλληλο καιρό βεβαίως)...

B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος insane

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναζητώ Προορισμό & Παρέα - (Χαλαρότατη - Camping - Δάσος)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 18:57 »
Ευχαριστώ Metalaxe  :)

Μήπως έχεις συντεταγμένες για κανένα καλό σημείο κατασκήνωσης στο Καλλίδρομο γιατί δεν έχω ξαναβρεθεί προς τα κει ?

Ίσως κάποιος άλλος θέλει να μοιραστεί κάποιο μέρος κατάλληλο για κατασκήνωση μέχρι 3 ώρες από Αθήνα ;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2014, 18:59 από insane »

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Αναζητώ Προορισμό & Παρέα - (Χαλαρότατη - Camping - Δάσος)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 27, 2014, 11:24 »
Εδώ θα βρεις το σημείο κατασκήνωσης (λίμνη Καλλίδρομου) και τη διαδρομή για να πας (από Ελευθεροχώρι)...
https://www.dropbox.com/sh/g4ezc0er4pt7ckl/gDmdr1n-41
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος insane

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναζητώ Προορισμό & Παρέα - (Χαλαρότατη - Camping - Δάσος)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 28, 2014, 22:56 »


Σε ευχαριστώ πολύ  10806>

 >plaka/  >camp/