Αποστολέας Θέμα: ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ / ΠΕΡΙΗΓΗΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΕΥΒΟΙΑΣ - 5/11/17 (Κυριακή)  (Αναγνώστηκε 13638 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nik stam

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
  • www.jimnyclub.com
Παιδιά Καλησπέρα είμαι καινούργιος στη παρέα . Θέλω να συμμετάσχω στη περιήγηση στις 5/11 .Παρακαλώ αν μπορείτε να με καθοδηγήσετε σχετικά με τον εξοπλισμό και τις υποχρεώσεις που πρέπει να τηρηθούν κατά τη συμμετοχή
ευχαριστώ
Νίκος

 




Αποσυνδεδεμένος Kapi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Πήραμε τον κακό δρόμο!
Όνομα russo δεν βλέπω στη λίστα  ha

Που να δεις ρε Ηλία.  Διάβασες πουθενά συμμετοχές για ΚΑΠΙ ? (που και να έγραφε πάλι δεν μπορούσα)
Παιδιά μh μπερδεύεστε. Άλλο το ΚΑΠΙ, ποιο σωτά ΚΑΠΗ και άλλο το Kapi!!!  yah
George

Αποσυνδεδεμένος jimnyjump

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 258
Όνομα russo δεν βλέπω στη λίστα  ha

Που να δεις ρε Ηλία.  Διάβασες πουθενά συμμετοχές για ΚΑΠΙ ? (που και να έγραφε πάλι δεν μπορούσα)

Ασε τη μιρμίρα πάμε εκδρομούλα, θα φας κιόλας στο τέλος άντε!
me gusta la montana...

Αποσυνδεδεμένος Nightblade

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
  • "born to lose live to win" Motorhead
russo όντως το φράγμα δεν είναι κάτι που αξίζει να σταματήσεις αλλά μας δίνει μεγαλύτερη διαδρομή σε χλμ. Αν δεν βγούμε σε χρόνο λογικά θα πάμε απο μέσα όπως δείχνεις.
Επειδή όλοι οι καλοί χωράνε, για τους φίλους απο Εύβοια "ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ" (δεν θα χαλάσω εγω την παράδοση  :o) στην Αρτάκη 9:30




Για τα παιδιά που ενδιαφέρονται απο το fb ας κάνουν έναν κόπο να γραφτούν στο φόρουμ (5 λεπτά υπόθεση) και να βάλουν το όνομα τους στην λίστα


Φίλε nik stam καλώς ήρθες και θα χαρούμε να ακολουθήσεις. Αναφέρω πιο πάνω ελάχιστες απαιτήσεις, μπορείς να ρίξεις μια ματιά. Σε γενικές γραμμές η εκδρομή δεν έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας και μπορεί οποιοδήποτε 4κίνητο να ακολουθήσει (δεχόμαστε και Καπί  lol). Νομίζω είναι αυτονόητο οτι καθε όχημα πέρα απο τα πολυ βασικά (φαρμακείο - πυροσβεστήρα) πρεπει να  έχει μαζί τουλάχιστον εναν ιμάντα ρυμούλκυσης με 2 ναυτικά κλειδιά (2ΤΝ 5μετρος) και ένα φτυαράκι. Ενα ασφάλτινο ελαστικό ενδέχεται να σε ταλαιπωρήσει σε περίπτωση που συναντήσουμε λάσπη (με ενα ΑΤ θα είσαι άνετος). Τώρα αν μαζευτούν πολλά οχήματα καλό θα ήταν να έχουμε CB για να βγάζουμε άκρη μεταξύ μας, αν πάλι μονο αυτο σε αποτρέψει για να έρθεις για μένα ελα και έτσι. Οπου δυσκολευτείς ζήτα βοήθεια

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
1. Nightblade (Τάσος - Μάρκος)
2. NIKOS-JIMNY.45 (+ οικογένεια)
3. Menia (+1?)
4. Stayros4x4 (90%)

ΥΓ. Μιχάλη αν έρθεις με το καλό θα δεις και την προηγούμενη σου ανάρτηση φορεμένη στον μπάρμπα-Μήτσο (του ήρθε γάντι)


Αποσυνδεδεμένος Bill77

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • www.jimnyclub.com
Πολυ καλο ακουγεται παιδια.Εκτος απροοπτου θα ερθω να κανω την παρθενικη μου επαφη με το club και να κανουμε αυτο που μας ευχαριστει.Θα ειναι και η πρωτη μου off βολτα με το jimnaky αφου μεχρι τωρα ολα τα εχω κανει με το ngv.Ειναι πολυ ομορφη διαδρομη και σε συνδιασμο με της πολλες βροχες που αναμενονται θα εχει μεγαλο ενδιαφερον.Με το καλο να βρεθουμε. j12
SAVE ANIMALS

Αποσυνδεδεμένος stavros4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Καλησπερα παιδια ειμαι μεσα +1 ατομο ακομα  !!
stavros4x4

Αποσυνδεδεμένος nik stam

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
  • www.jimnyclub.com
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. ..θα τα πούμε στο σσημείο συνάντησης.

Αποσυνδεδεμένος Bill77

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • www.jimnyclub.com


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
1. Nightblade (Τάσος - Μάρκος)
2. NIKOS-JIMNY.45 (+ οικογένεια)
3. Menia (+1?)
4. Stayros4x4 (90%)
5.Βιll77 +οικογενεια

SAVE ANIMALS

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Αυξάνεσθαι και πληθύνεσθαι... roc2 a105  j12
Άντε μπας και ζωντανέψει λίγο το φόρουμ, καιρός είναι... :)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Bill77

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • www.jimnyclub.com
Αυξάνεσθαι και πληθύνεσθαι... roc2 a105  j12
Άντε μπας και ζωντανέψει λίγο το φόρουμ, καιρός είναι... :)
ετσι πρεπει :)αυτο μας εχει μηνει να περναμε οταν μπορουμε καλα με οτι μας ευχαριστει cl
SAVE ANIMALS

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
1. Nightblade (Τάσος - Μάρκος)
2. NIKOS-JIMNY.45 (+ οικογένεια)
3. Menia (+1?)
4. Stayros4x4 (90%)
5.Βιll77 +οικογενεια
6. Geojimny +( family ; )
 

Για τον φοβο των ιουδαιων και των φαρσαιων να βαλουμε και αυτο: lol

Σημειώνεται ότι κάνουμε βόλτα σαν παρέα, δεν υπάρχει διοργανωτής ή αρχηγός  και ο κάθε οδηγός συμμετέχει με αποκλειστικά προσωπική του ευθύνη για υλικές ή/και σωματικές βλάβες και τυχόν παροχή βοήθειας από άλλους συμμετέχοντες δεν τον απαλλάσει από την ευθύνη αυτή και δεν δημιουργεί οποιαδήποτε ευθύνη σε αυτούς που τον βοήθησαν.....

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2017, 15:34 από geojimny »

Αποσυνδεδεμένος Nightblade

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
  • "born to lose live to win" Motorhead
+1  ;) (καταλυτική η προηγούμενη σημείωση)

Να προσθέσω οτι ψιλογρατζουνιές απο κλαδάκια - θάμνους κτλ ακόμα και σε light διαδρομές είναι μέσα στο πρόγραμμα  :(

Αποσυνδεδεμένος Bill77

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • www.jimnyclub.com
Ετσι ετσι τζιπ χωρις γρατζουνιες ειναι ασχημο να βλεπεις lol ο σωστος ο μερακλης τζιπας θα ακουσει και λιγο βιολοτσελο στα πλαινα bhe
SAVE ANIMALS

Αποσυνδεδεμένος Nightblade

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
  • "born to lose live to win" Motorhead
Περίπου 500 προβολές το θέμα και μόνο 6 συμμετοχές  ??? ως τώρα. Ενδιαφέρον βλέπω υπάρχει αλλα όχι διάθεση. Αν είναι τόσο ζόρι τα περίπου 45-50 ευρώ βενζίνη οκ σεβαστό γιατι είναι δύσκολες εποχές. Αν είστε ντροπαλούληδες πάρτε ενα φίλο φίλη μαζί, παιδιά, γυναίκα, ερωμένη (τα 2 τελευταια οχι μαζί κατα προτίμιση γιατι θα έχουμε θεμα) και ελάτε. Και μόνοι να έρθετε πάλι θα γ'ινουμε μια μεγάλη παρέα. Παμε όλοι με καλή διάθεση να ξεσκάσουμε και να ξεκολλήσουμε απο την καθημερινότητα. Αν πιστευετε οτι δεν έχετει ετοιμο το αυτοκίνητο θα πώ οτι χειρότερο απο το δικό μου δεν υπάρχει εδω μέσα (20 ετών 230.000 χλμ - κάνω και το σταυρό μου που παίρνει μπροστά) και παρόλλα αυτά συνεχίσει να με πηγαίνει ΠΑΝΤΟΥ. Να το θέσω και διαφορετικά , τι καλύτερο μπορεί να κάνεις σπίτι Κυριακάτικα εκτος απο  frape_ ????

Το μέρος είναι must και μόλις 2 ώρες απο Αθήνα
Μερικές φώτο και αρθρα για να ανοίξει η όρεξη

SKOTEINH 1

SKOTEINH 2






Αποσυνδεδεμένος nik stam

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
  • www.jimnyclub.com
Γειά παιδιά ...ερώτηση. Μπορεί κάποιος εκτός από Jimmy αλλά με άλλο τσιπ να έρθει στη βόλτα σας?....Ευχαριστώ. ...