Αποστολέας Θέμα: Καλησπέρα στην παρέα.  (Αναγνώστηκε 1954 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Morian

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • www.jimnyclub.com
Καλησπέρα στην παρέα.
« στις: Φεβρουάριος 22, 2018, 14:59 »
Καλησπέρα παιδιά, αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό το forum και έχω κάνει και κανα 2 ποστ, θα ήθελα να συστηθώ και εγώ με την σειρά μου, μια και έχω μάθει πολλά πράγματα από εδώ μέσα
διαβάζοντας παλιότερα ποστς και συγκεκριμένα κάτι άρθρα του Metalaxe που με βοήθησαν πολύ!

Είμαι κάτοχος ενός jimny 2004 μοντ. όταν το αγόρασα ήταν εντελώς μαμα, εντελώς όμως και σε πολύ καλή κατάσταση.

Λοιπόν τα πράγματα που έχω κάνει πάνω του είναι τα εξής, (όχι πολλά)
Φιμέ τζάμια
Ελατήρια mad +6 με monroe adventure
Αποστάτες τροχών +3.8
Λάστιχα m/t malatesta cobra 205/70/15

Λίγο πολύ αυτά  lol lol lol
Έχω ακόμα πολλά στο "to do list" μου, μερικά από αυτά είναι μεγαλύτερα σωληνάκια φρένων , παναρ, σνορκελ, αποστάτες ελατηρίων 3cm (μόνο πίσω) γιατί κάθεται αρκετά με το κουτί+φιάλη υγραερίου, αμορτισέρ τιμονιού (το βρήκα στο california 120 κομπλέ μαζί με τις βάσεις του της procomb), εργάτης και φυσικά ένα μπλοκέ πίσω... Να δω πότε όμως, γιατί τα οικονομικά....ναι....

Αυτό που θέλω να πω είναι πως και με αυτές τις λίγες μετατροπές έχει γίνει αρκετά ικανό, άσε που είναι από μόνο του αρκετά ικανό χωρίς καμιά μετατροπή, απλά η λίγη περισσότερη διαδρομή και η λίγη καλύτερη γωνία προσέγγισης βοηθάνε πολύ με το lift.

Φωτογραφίες έρχονται σύντομα, για αρχή πάρτε ένα φρέσκο βίντεο  lol lol
https://www.youtube.com/watch?v=Y4D5T0N0WR0&t

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Καλησπέρα στην παρέα.
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 22, 2018, 17:01 »
Καλώς τον!!
Αν θέλεις μια συμβουλή, ΑΜΕΣΑ αλλαγή στα σωληνάκια φρένων!! Με τέτοιο ύψος, μην παίζεις με την τύχη σου.....

Αποσυνδεδεμένος Morian

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • www.jimnyclub.com
Απ: Καλησπέρα στην παρέα.
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 22, 2018, 18:27 »
Ναι, είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνω αμέσως μετά, για αυτό το έγραψα και πρώτο.. Και σκέψου τον χειμώνα είχα βγάλει και την ζαμφόρ...

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Καλησπέρα στην παρέα.
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 23, 2018, 10:26 »
Καλώς ήρθες και καλές βόλτες... :)
Όσο αφορά τα σωληνάκια των φρένων, ανέβασέ το σε ένα αναβατόριο "αράχνη" να κρεμάσουν όλοι οι τροχοί τελείως και κοίταξε τα σωληνάκια. Αν δεις ότι είναι τεντωμένα, κοίταξε αν σε παίρνει απλά αν γυρίσεις το κάτω μέρος που πιάνουν στη δαγκάνα προς τα επάνω, αλλιώς πας για μακρύτερα... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr