Αποστολέας Θέμα: Βοηθητικό σασμαν  (Αναγνώστηκε 1372 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 1993

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
  • www.jimnyclub.com
Βοηθητικό σασμαν
« στις: Οκτώβριος 02, 2018, 21:19 »
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω θέμα με το βοηθητικό πριν 3 μήνες άνοιξα το βοηθητικό σε μηχανικό με σκοπό να αλλάξουμε ρουλεμάν διότι υπήρχε ένα σφύριγμα. Αφού τα αλλάξαμε ο θόρυβος ήταν αρκετά ποιο έντονος και ο μηχανικός μ είπε να πάρουμε καινούριο.  Άμεσος έψαξα και βρήκα κάπου στον Ιούλιο το βάλαμε  το θέμα είναι πως τώρα πάλι έχω σφύριγμα και ο μηχανικός λέει πως είναι πάλι από το βοηθητικό. Υπάρχει κάποια λύση γιατί εχω απελπιστεί πχ να βάλω ποιο χοντρή βαλβολινη?  Το σφύριγμα που έχω αυξάνετε όσο ανεβάζω ταχύτητα και όσο ποιο πολύ γκάζι πατάω τόσο ποιο πολύ ακούγεται

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: Βοηθητικό σασμαν
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 03, 2018, 16:35 »
Πώς ο μηχανικός είναι σίγουρος ότι είναι το βοηθητικό;  έλεγξε το πίσω διαφορικό; μια δοκιμή χωρίς τον πίσω κεντρικό θα σας βοηθήσει να καταλάβετε τι από τα δύο φταίει. 
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος 1993

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
  • www.jimnyclub.com
Απ: Βοηθητικό σασμαν
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 03, 2018, 17:34 »
Το να βγάλω τον κεντρικό δεν το έκανα. Προχθές που ξανα πήγα στον μηχανικό το σηκώσαμε Και όταν έδινα κίνηση και παράλληλα πατουσα φρένο το σφύριγμα ακουγόταν από το βοηθητικό. Τι να πω 2 βοηθητικά και τα δύο χαλασμένα??? Αν βάλω ποιό χοντρή βαλβολινη θα γίνει τπτ? Είχε άλλος τέτοιο σφύριγμα???