Αποστολέας Θέμα: ΖΗΜΙΑ JIMNY SOS  (Αναγνώστηκε 1406 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κυριακος..

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • www.jimnyclub.com
ΖΗΜΙΑ JIMNY SOS
« στις: Νοέμβριος 10, 2018, 01:42 »
Καλησπερα στην παρεα, εχω jimny του '99 μαμα και εχει προβλημα που οταν το ειπα και στο μηχανικο δεν ηξερε τι μπορει να ειναι....λοιπον καποιες φορες που περναω πανω απ σκασιματα ή μικρα σαμαρακια του δρομου που εχει φυγει η ασφαλτος ή εχουν προσπαθησει να ριξουν καινουρια ακουω ξαφνικα ενα περιεργο θορυβο κατω απο το αμαξι σαν να τριβονται γραναζια μεταξυ τους αλλα εντονα . Αυτο το κανει οταν ειμαι με 80-100 χλμ και για να σταματησει αυτος ο θορυβος πρεπει να κοψω στα 60 περιπου χλμ γτ αν δεν το κανω αυτο κραταει αρκετη ωρα και νομιζεις οτι θα δεις να φευγουν κομματια στο δρομο . Δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο , ελπιζω να  το εξηγησα οσο καλυτερα γινοταν . ευχαριστω για το ενδιαφερον t4
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 01:46 από Κυριακος.. »

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΖΗΜΙΑ JIMNY SOS
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 12, 2018, 08:10 »
Πολύ δύσκολο να βγάλει κανείς συμπέρασμα, ίσως θα ήταν καλό να βάλεις τον μηχανικό σου μέσα και να τον πας μια βόλτα για να το ακούσει...

B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Κυριακος..

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΖΗΜΙΑ JIMNY SOS
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 12, 2018, 13:39 »
Πριν μερες εσερνα με τρειλερ βαρος 600 κιλα περιπου και στην εθνικη ανα διαστηματα ακουγοταν ο ιδιος θορυβος αλλα οχι τοσο εντονος επισης εχτες το βραδυ πηγα μια βολτα στην παραλια off-road και ενω δεν το ζορισα καθολου μετα που βγηκα στο δρομο και ημουν με πρωτη ταχυτητα ξαναακουγα τον ιδιο θορυβο και ειδικα οταν εστριβα , μετα που αναπτυξα ταχυτητα το εκανε αραια και που.....στο μηχανικο το ειχα αφησει και το εκανε βολτα για καμια ωρα και για κακη μου τυχη δεν του το εκανε....με αγχωνει μην με αφησει σε καμια βολτα off road.

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΖΗΜΙΑ JIMNY SOS
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 07:58 »
Πες στο μηχανικό σου να ρίξει ένα βλέφαρο σε ρουλεμάν τροχού...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Κυριακος..

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΖΗΜΙΑ JIMNY SOS
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 07, 2018, 19:29 »
καλησπερα....λοιπον πηγα στο μηχανικο και μου ειπε οτι τα ρουλεμαν του τροχου του οδηγου θελουν αλλαγη....110Ε τα ανταλλακτηκα και αλλα 100 τα εργατικα....μου φαινεται η τιμη πολυ τσιμπημενη για ενα μονο τροχο. ποια η γνωμη σας?

Ευχαριστω!