Αποστολέας Θέμα: GOOD LUCK...  (Αναγνώστηκε 20207 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 21:02 »
Θείο καταλαβαίνω την τραγική θέση που έχεις περιέλθει από όλη αυτή την ιστορία, και ενώ είχα σκοπό να απαντήσω σε κάθε μια πρότασή  σου ( και πίστεψέ με έχω απαντήσεις για όλα) θα σε δω συμπονετικά. Ελπίζω να είναι αυτό το ποστ που μας χρωστούσες και διόρθωνες τόσο καιρό, πράγματι πολύ καλό. ¶λλωστε κουράσαμε τον κόσμο. Χαίρομαι που είσαι πίσω, που αποφάσισες ξανά να συμμετάσχεις.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 21:08 »
Πραγματικα, σας λυπαμαι και τους δυο σας...  Αλλα ετσι κι αλλοιως, εισαστε αξιοι της μοιρας σας...

Θείο...  ...Χαίρομαι που είσαι πίσω, που αποφάσισες ξανά να συμμετάσχεις.

Οχι Κωστα, λαθος καταλαβες... εξαιτιας σας (εσενα και του Μανωλη..) ΔΕΝ συμμετεχω πια...

Διορθωνω λοιπον... για τα υπολοιπα μελη...:

Θελω να παρακαλεσω επισης ολους, να μη δινετε αφορμη σε κανεναν για σχολια κλπ κλπ...

Δεν εισαστε απλα αλλη μια ομαδα τετρακινητων, εισαστε το JIMNYCLUB !!!


Καλο βραδυ σε ολους...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2006, 21:18 από Nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 21:17 »
Νόμισα με είχες κάνει ανεπιθύμητο,  sfr
Να 'σαι καλά θείο που γύρισες έστω και για να τα χώνεις σε μένα καθημερινά.
Είπα θα σε αντιμετωπίσω συμπονετικά.

Αποσυνδεδεμένος supermario

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 119
  • Ναυπακτος
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 21:28 »
Μηπως να μπει ενα τελος γιατι εγινε κουραστικο το πραγμα................ <war_ <war_ <war_

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • www.υπολογισιμο ατομο.com
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 21:48 »
 >10854
.......εγγύηση......

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 22:09 »
Νόμισα με είχες κάνει ανεπιθύμητο,  sfr
Να 'σαι καλά θείο που γύρισες έστω και για να τα χώνεις σε μένα καθημερινά.
Είπα θα σε αντιμετωπίσω συμπονετικά.


Κώστα μη γράφεις κείμενα που φαίνονται ειρωνικά , εαν έχεις καλή διάθεση στο να δοθεί ενα τέλος...

Δεν οδηγεί πουθενά...
Καλό είναι να σταματήσουμε εδώ ολοι, με ένα κρασι σε κάποια εκδρομή ίσως λυθούν τα προβλήματα...
Γιάννης Δημητρέλης

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 22:11 »
Νόμισα με είχες κάνει ανεπιθύμητο,  sfr
Να 'σαι καλά θείο που γύρισες έστω και για να τα χώνεις σε μένα καθημερινά.
Είπα θα σε αντιμετωπίσω συμπονετικά.




Κώστα μη γράφεις κείμενα που φαίνονται ειρωνικά , εαν έχεις καλή διάθεση στο να δοθεί ενα τέλος...

Δεν οδηγεί πουθενά...
Καλό είναι να σταματήσουμε εδώ ολοι, με ένα κρασι σε κάποια εκδρομή ίσως λυθούν τα προβλήματα...

Καμία ειρωνία τον εκτιμώ αφάνταστα όπως και αν ακούγεται μετά από αυτά.

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 23:39 »
Μήπως τώρα που χαλάει ο καιρός και η λάσπη εμφανίζεται να πάρουμε την παρέα μας και να κάνουμε την απαραίτητη βόλτα να ξεδώσουμε?

Θα έλεγα να κάνουμε λίγο υπομονή και να προσπαθήσουμε με επιμονή να βρούμε λύσεις στις διαφωνίες μας. Η παρέα μπορεί να μεγαλώνει και μαζί και οι αντιπαραθέσεις αλλά είμαστε πιστεύω άνθρωποι που μπορούμε να συζητήσουμε και να βρούμε λύση.
Πρόσφατο παράδειγμα η παρεξήγηση μεταξύ του Θοδωρή και του Γιώργου, που με την επιμονή του Κώστα του Κάτσενου έληξε αισίως.
Ελπίζω και θέλω ο Νίκος να το ξανασκεφτεί και να επιστρέψει όσο το δυνατόν συντομότερα γιατί είναι από τα πρώτα άτομα που έσπευσαν να βοηθήσουν αυτή την προσπάθεια στα πρώτα της βήματα και έχει κάνει πάρα πολλά πράγματα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν αναγνωρίζονται και οι προσπάθειες των υπολοίπων μελών.
Δε θέλω να πω πιο πολλά και να τρώω τον χρόνο σας μιας και τον τελευταίο καιρό δίνουμε ακόμη πιο πολύ χρόνο προσπαθώντας με τηλέφωνα και γραπτά μηνύματα να βοηθήσουμε να λυθούν οι όποιες παρεξηγήσεις.

Καλή θέληση να υπάρχει και όλα λύνονται είπε κάποιος δικηγόρος όταν ρωτήθηκε. Λέτε να είναι τόσο απλό??

Την καληνύχτα μου και ελπίζω με τη επόμενη είσοδο να κάνουμε όλοι ένα βήμα στην ηρεμία.

Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 11, 2006, 18:26 »
Εχουν περάσει αρκετές ώρες, μετά απ' όλα αυτά που διάβασα εδώ, τα οποία μ' έχουν κάνει κομμάτια...

Δυό φίλοι μου μαλώσαν για λόγους που θεωρώ πως δεν είναι σημαντικοί και λύνονται...

Ο Κώστας βλέπω οτι έκανε ένα βήμα με τα post που έγραψε. Του χρωστάω άλλωστε και το τέλος των παρεξηγήσεων, με τον φίλο μου το Γιώργο. Αν δεν ήταν αυτός, να μεσολαβήσει, δεν θα ήμουν ούτε εγώ, σήμερα εδώ μέσα...
 
Το φίλο μου τον Νίκο, τον παρακαλώ θερμά να δεί και αυτός με άλλο μάτι τα πράγματα... που έτσι μας έχει συνηθίσει τόσον καιρό... και να ξαναδούμε τον Nicksi που ξέρουμε...


Πού είναι ρε σείς η παρέα που πήγε στο Γράμμο και όργωσε τα βουνά ? ?

Πού είναι οι φίλοι με τα πειράγματα και τα αστεία ? ?

Ψεμματα ήταν όλα ? ?

Τα κοροιδεύαμε κάποτε αυτά.... θυμάστε ? ?


Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε...


( Δανείζομαι κάτι απο ένα φίλο μου....)      Θέλω την παρέα μου πίσω...



Ολα γίνονται, όταν υπάρχει καλή θέληση απο όλες τις πλευρές.



.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 11, 2006, 19:36 »
Tεο πραγματικά το τελευταίο 24ωρο έχω στεναχωρεθεί αρκετά. Και ενώ θα έπρεπε να ήμουν χαρούμενος που είσαι πάλι πίσω κοντά μας και έχετε λύσει τις όποιες παρεξηγήσεις σας, εγώ έφτασα να δεχτώ μια αναίτια επίθεση από τον Nicksi. Και λέω αναίτια γιατί δεν θεωρώ σημαντικό λόγο  για τέτοια επίθεση, το ότι τον αναζητούσα και τον παρακαλούσα να μας βοηθήσει, να πάρει δημόσια θέση, να γράψει ένα ποστ για τον Τεό.

Ήμουν πράγματι επίμονος, γιατί τη γνώμη του και την προσφορά του στο .com την αποδέχομαι και της δίνω ιδιαίτερη βαρύτητα. ¶λλωστε δεν είμαι ο μόνος που αναρωτιέται γιατί δεν έχει πάρει ακόμα θέση. Πράγματι γνώριζα ότι ένα απόγευμα ήσασταν μαζί και ίσως εκείνο το απόγευμα δεν βρήκε χρόνο, ανέκδοτο όμως διάβασα εκείνη την μέρα, καθώς και είχα σε πμ τη διαβεβαίωσή του ότι θα πάρει θέση. Και όλα αυτά όχι από κακή πρόθεση αλλά παίρνοντας το θάρρος της άριστης σχέσης που είχα ως τότε.  Και μάλιστα όταν κατάλαβα ότι άρχισε να ενοχλείται από την επιμονή μου  (έβαλε στην υπογραφή του keyboard offroaders)  του τηλεφώνησα πάλι εγώ  λέγοντάς του :Θείο τσατίστηκες με τον αγαπημένο σου ανιψιό, έτσι μιλούσαμε στο τηλέφωνο μέχρι εκείνη τη στιγμή, και μου λέει ότι πράγματι ενοχλήθηκε λίγο αλλά δεν τα έβαλε μαζί μου.

Στη συνέχεια αποφάσισε με ένα λιτό ποστ που δεν εξηγεί τίποτα να παραιτηθεί. Πάλι θέλοντας να τον κάνω να μας πει το λόγο μιας και ο Nicksi  δεν είναι ένας τυχαίος χρήστης αλλά η ψυχή του .com γράφω ένα καυστικό πράγματι ποστ , που εννοώ όμως κάθε του λέξη. Βλέπετε την αποχώρηση του Nicksi ακολούθησε και αυτή του Ironman. Και πάλι έγραφα θέτοντας ερωτηματικά για να πάρω απαντήσεις.


Δεν είναι κατινίστικο να μάθεις γιατί φεύγει ο Nicksi από το .com είναι από τα σημαντικότερα θέματα από τότε που έγινε.


Και πάλι τα λόγια μου προσεκτικά και η κάθε λέξη προσεκτικά βαλμένη. Εξήγηση ήθελα να πάρω γιατί το θεωρώ το πιο σημαντικό πράγμα βλέπετε, όχι να προκαλέσω την επίθεσή του.

Και κρατάω το δικό μου θυμό μετά τα ποστ και δηλώνω δυο φορές καλωσόρισες. Τον παίρνω μάλιστα και δυο φορές τηλέφωνο σα μικρότερος που είμαι και το κλείνει.

Έρχεται δηλαδή εκ των υστέρων να λέει ότι η αιτία ήμουν εγώ και ο Μανόλης ενώ όσα έγραψε ότι τον ενόχλησαν από μέρους μου έγιναν αφού ήδη είχε πει ότι αποχωρεί, και ενώ μέχρι τότε δεν μου είχε πει τίποτα στην τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία μας. 


Και ακόμα και αυτή τη στιγμή αναγνωρίζοντας την προσφορά του στο .com και παρόλα όσα μου έχουν πει για την αιτία αποχώρησής του διάφοροι «καλοθελητές» τον καλώ να λύσει την παρεξήγηση και να μας μιλήσει ξεκάθαρα όπως έκανε μέχρι τώρα. Αν πάλι δεν κατανοεί το πόσο σημαντικό είναι αυτό ας μην το κάνει, αλλά ας επιστρέψει στην παρέα του .com, γιατί λείπει από όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος stavros

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 11, 2006, 23:45 »
Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που μας έχει συμβεί. Εκεί που πάει να λυθεί το ένα πρόβλημα, πετάγονται τα άλλα.
Δεν πιστεύω ότι ο Κώστας έχει κάνει κάτι λάθος. Θα έπρεπε μετά από τόσο καιρό να γνωρίζετε το ύφος γραφής του. Αν θεωρείτε λάθος το ενδιαφέρον ενός φίλου για τους άλλους, και την θέληση του για επίλυση των προβλημάτων, όποια και αν είναι αυτά, τότε κάνετε εσείς πολύ μεγάλο λάθος. Λάθος για την έννοια της λέξης «φιλία».
Και εγώ με την σειρά μου έρχομαι να επιβεβαιώσω ότι η αποχώρηση σας με αυτές τις δικαιολογίες και σε αυτήν την χρονική στιγμή κάθε άλλο παρά μη παρεξηγήσιμες είναι. Φυσικά κατάλαβα (από τα προηγούμενα με τον teo)ότι εδώ (forum) δεν πρέπει να ενδιαφέρεσαι για το τι γίνετε μεταξύ μας, απλά μπες, δες αυτά που σε ενδιαφέρουν και φύγε. Γιατί εάν δείξεις ενδιαφέρον ή που θα ριχτούν να σε φάνε κατηγορώντας σε για την συνέχεια των προβλημάτων (βλέπε Κώστα) ή που θα σε παραμερίσουν. Αυτή είναι η εντύπωση που έχω λάβει ΕΓΩ μετά από όλες αυτές τις ιστορίες. Αν εσείς νομίζετε ότι η εντύπωση μου είναι λανθασμένη, τότε παρακαλώ πολύ διαψεύστε με. Ειλικρινά το θέλω όσο τίποτε άλλο.
(Η απάντηση μου αφορά και τους δύο αποχωρήσαντες γι’ αυτό και την βάζω και στα δύο θέματα).

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 12, 2006, 01:58 »
(Η απάντηση μου αφορά και τους δύο αποχωρήσαντες γι’ αυτό και την βάζω και στα δύο θέματα).
μπραβο ρε Σταυρο και δεν ηξερα που να γραψω  ;D
Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που μας έχει συμβεί. Εκεί που πάει να λυθεί το ένα πρόβλημα, πετάγονται τα άλλα.
Δεν πιστεύω ότι ο Κώστας έχει κάνει κάτι λάθος. Θα έπρεπε μετά από τόσο καιρό να γνωρίζετε το ύφος γραφής του. Αν θεωρείτε λάθος το ενδιαφέρον ενός φίλου για τους άλλους, και την θέληση του για επίλυση των προβλημάτων, όποια και αν είναι αυτά, τότε κάνετε εσείς πολύ μεγάλο λάθος. Λάθος για την έννοια της λέξης «φιλία».
Και εγώ με την σειρά μου έρχομαι να επιβεβαιώσω ότι η αποχώρηση σας με αυτές τις δικαιολογίες και σε αυτήν την χρονική στιγμή κάθε άλλο παρά μη παρεξηγήσιμες είναι. Φυσικά κατάλαβα (από τα προηγούμενα με τον teo)ότι εδώ (forum) δεν πρέπει να ενδιαφέρεσαι για το τι γίνετε μεταξύ μας, απλά μπες, δες αυτά που σε ενδιαφέρουν και φύγε. Γιατί εάν δείξεις ενδιαφέρον ή που θα ριχτούν να σε φάνε κατηγορώντας σε για την συνέχεια των προβλημάτων (βλέπε Κώστα) ή που θα σε παραμερίσουν. Αυτή είναι η εντύπωση που έχω λάβει ΕΓΩ μετά από όλες αυτές τις ιστορίες. Αν εσείς νομίζετε ότι η εντύπωση μου είναι λανθασμένη, τότε παρακαλώ πολύ διαψεύστε με. Ειλικρινά το θέλω όσο τίποτε άλλο.

αλλα δεν θα γραψω.. γιατι αυριο αν τυχει να δω τον θειο απο κοντα δεν θα τον ζαλιζω με το πως,τι και γιατι.......για τον απλο λογο οτι θα ειμαστε βολτα! ::)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2006, 00:16 από bilias_jr »

Αποσυνδεδεμένος chriska

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 13:25 »
Πιστεύω να εξαντλήσατε όλους τους Φιλλιπικούς σας και να σταματήσετε να μας <<βομβαρδίζεται>> με ατέλειωτα ποστ που μας χαλάνε γενικά παντού.........
Λοιπόν εδώ και καιρό ήθελα να κάνω μια πρόταση μαζέματος όλων για φωτογράφηση και φαγητό (σε στύλ πανελλήνιου καφέ), αλλά προβληματοζόμουνα μα τις διαφορετικές αποστάσεις και το σημείο συνάντησης.......
Τι λέτε για κανα βουνό με Λούλα  lol lol lol και πρόσβαση απο απο άσφαλτο ή χώμα ή λάσπη ή ότι άλλο βρεθεί μπροστά,
αυτό το Σαββατοκύριακο, να σας διηγηθώ και εκείνες τις ιστορίες που έχω αφήσει στη μέση lol lol lol
και να καπνίσετε και την πατροπαράδοτη πίπα της ειρήνης;(καπνό θα φέρω εγώ)
Που απευθύνεται;
Σε όλους.........
Μικρούς και μεγάλους......
Σε κείνους που μιλιούνται και σε κείνους που δεν.........
Στους γνωστούς και στους άγνωστους.....
Στους τρελλαμένους και στους νορμάλ
Στους έτσι και στους αλλιώς........
Στους αγαπημένους και στους τσακωμένους.......
Στους παλιούς και στους νέους.......
Στα κορίτσια και στα αγόρια
Στους φαγάδες και στους σπίνους (αυτοί που δεν τρώνε πολύ lol lol)


Παρακαλείται ο Admin να το ανοίξει και ως καινούργιο θέμα, αν υπάρξει ανταπόκριση, γιατί τελευταία μπερδεύω τα πλήκτρα και τις ενότητες.......... bhe
   
“ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ”
Christoforo Caneli

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 13:40 »
.... να σας διηγηθώ και εκείνες τις ιστορίες που έχω αφήσει στη μέση lol lol lol
και να καπνίσετε και την πατροπαράδοτη πίπα της ειρήνης;(καπνό θα φέρω εγώ)
....
Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι  ;D ;)
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: GOOD LUCK...
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 16:19 »
Καλησπερα σε ολους...

Μετα τα προσφατα “ατυχη” γεγονοτα, ειμαι πολυ χαρουμενος που βρισκομαι και παλι εδω... σ αυτη τη πανελληνια παρεα ΜΑΣ !!! 

Ζητω συγγνωμη απο ολους οσους θελουν να διαλυθει αυτο το κλιμα, αυτη η δυναμη που λεγεται jimnyclub και απλα, να τους τονισουμε ολοι μαζι πλεον αυτη τη φορα, οτι :  Sorry ρε παιδες, αλλα δε θα σας κανουμε αυτη τη χαρη!!!


YΓ.  Τριχινε... αλλαξε υπογραφη...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...