Αποστολέας Θέμα: motorola t 5022  (Αναγνώστηκε 3249 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
motorola t 5022
« στις: Μάρτιος 18, 2007, 21:33 »
παιδια χτες αγορασα αυτα τα pmr ειναι καταπληκτικα τα δοκιμασα σημερα στο βουνο. ξερει κανεις αν μπορω να τους προσαρμοσω εξωτερικη κεραια?

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: motorola t 5022
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 19, 2007, 08:03 »
Φιλε μου, το καλυτερο απ ολα (εαν δεν τα εχει καποιος που να το ξερει αυτο που ρωτησες), ειναι να κοιταξεις μεσα στο manual τους και εκει σιγουρα θα λεει αν παιρνουν ή οχι εξωτερικη κεραιουλα...  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: motorola t 5022
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 19, 2007, 22:07 »
κουναβακο, εαν ξεβιδωνει η κεραια τοτε σιγουρα παιρνει (ε οκ αυτο δε χρειαζοταν να στο πω κιολας ;) ), αλλιως θελει πατεντα, το εχει κανει ο λακης...

αξιζει ομως; ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: motorola t 5022
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 20, 2007, 11:12 »
 τα χαρτια του λενε μονο για το πως δουλευει.Την κεραια δοκιμασα να την βγαλω αλλα δεν βγαινει πρεπει να ειναι φιξ και θελει πατεντα ha  ξερεις λεπτομερειες για το πως να την βγαλω και να βαλω εξωτερικη? πολυ καλη ιδεα θα ηταν αν μπορουσαμε να βαλουμε ενα βυσμα στο οποιο ποτε θα βιδωνουμε την εξωτερικη και ποτε την εσωτερικη κεραια. αναλογα με τις αναγκες!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: motorola t 5022
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 20, 2007, 12:12 »
Δεν αξιζει το κοπο φιλε μου, να μπεις σε αυτη τη διαδικασια...  Να ενισχυσεις τι? Το pmr?  Δε θα το εκανα στη θεση σου παντως...  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος GiwrgosTH

  • Jimny
  • Μηνύματα: 456
  • Φύλο: Άντρας
Απ: motorola t 5022
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 20, 2007, 12:37 »
Εγώ το έκανα και το δοκίμασα με εξωτερική κεραία και είχα πολύ καλά αποτελέσματα, αν είχα σε συγκεκριμένο σημείο εμβέλεια 1 χλμ πήγα στα 10 χλμ, αλλά για να μπορέσω να βάλω βύσμα στο PMR που είναι μια σταλιά μου άλλαξε τα φώτα!
Έχει ελάχιστο χώρο και θέλει προσοχή και φυσικά κάποια πείρα σε RF. Βύσμα έβαλα ένα SMA που είναι μικρό και χωράει σχετικά άνετα.
Αλλά οπως λέει και ο Νίκος αν είναι να μπεις σε αυτή τη διαδικασία, εδικά αν δεν είσαι σχετικός με το αντικείμενο, καλύτερα πάρε κάποιο άλλο που να έχει βύσμα και τελείωσες!
Punto, punto το Jimnάκι...