Αποστολέας Θέμα: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...  (Αναγνώστηκε 453436 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1725 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 23:31 »
 <welc_

οντως θα βρεις και θα μαθεις πολλα πραγματακια εδω περα για το θηριακι μας οπως εκανα και εγω...

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1726 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 18:28 »
Γεια σας παιδια! Ειμαι ο Μανος απο Ηρακλειο και εχω ενα jimny '05 cabrio.
Το φορουμ ειναι εξαιρετικο και πολλα θεματα του ειναι... σκετες ψαγμενιες συγχαρητηρια  ;)

  Γεια σου Μάνο.

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1727 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 19:33 »
 <welc_
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος giorgio

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1728 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 09:15 »
Γεια σας παιδια μολις γραφτηκα στο φορουμ.Ειμαι κατοχος ενος μαυρου "κατσικιου" εδω και πεντε μηνες.Ευχομαι χρονια πολλα και καλη χρονια

Αποσυνδεδεμένος jimisgr

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 12
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1729 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 11:31 »
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του jimnyclub.com. Είμαι ο Δημήτρης από Αθήνα.

Περιμένω να παραλάβω το νέο μου jimny σε μερικές ημέρες και οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία για το στρώσιμο του κινητήρα θα είναι ευπρόσδεκτη.
Τι πρέπει να προσέχω, να αποφεύγω κ.λ.π.

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος γιατί θα είναι το πρώτο μου τζιπάκι κ' αν και οι χώροι του με απογοήτευσαν νομίζω ότι το jimny είναι μια πολλή καλή αγορά για off road.

Να είστε καλά όλοι κ καλή χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1730 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 12:34 »
Γειά σου και σε σένα!!!
Στο βιβλιαράκι έχει οδηγίες για το στρώσιμο. Γενικός κανόνας, όχι αγριάδες στα πρώτα 1000-1500 χλμ, όπου θα πρέπει να μην υπερβαίνεις τις 3000 στροφές. Επίσης, μην κάνεις το λάθος να το πας με την μια σε αυτοκινητόδρομους, όπως στην Εθνική οδό, για να καλύψεις γρήγορα τα πρώτα χλμ. Χρειάζεται στρώσιμο και το κιβώτιο, άρα θα σου πρότεινα να κινηθείς σε χαλαρό δρόμο (πχ παραλιακή μέχρι το Σούνιο και επιστροφή από Λαύριο). Με αυτόν τον τρόπο, θα κάνεις συχνές αλλαγές και στις ταχύτητες.

Αποσυνδεδεμένος ng

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1731 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 14:45 »
Γειά σας. Καλή χρονιά σε όλους ! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ, αν και παρακολουθώ ότι γράφετε κάποιους μήνες.
Αγόρασα πριν 4 μήνες ένα μεταχειρισμένο μαύρο Jimny (2004) και προσπαθώ μέσα από το φόρουμ να μάθω πως θα το κάνω να μου προσφέρει περισσότερη χαρά και απόλαυση στην φύση. Είχε από τον προηγούμενο λάστιχα Yokohama Geolandar AT 225/70/15 (πρόσεξα ότι κανείς σας δεν έχει αυτή τη διάσταση και με προβληματίζει) και ανάρτηση Monroe Adventures (που πλησιάζει στο τελευταία της). Παω συχνά για βόλτα και παιχνίδι στα βουνά της Αττικής ( μένω στο Μοσχάτο).
Άμεσα θα αλλάξω την ανάρτηση. Σκέπτομαι να το ψηλώσω 4cm, γιατί τα λάστιχα δεν έχουν μεγάλο περιθώριο (και σκέπτομαι mud kuhmo KL-71).
Με χαρά θα δεχτώ συμβουλές....

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1732 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 15:02 »
(και σκέπτομαι mud kuhmo KL-71).
Με χαρά θα δεχτώ συμβουλές....
cl cl cl Πολύ καλό  είμαι κάτοχος εδώ και 1 χρόνο, απο Θεσσαλονίκη 360 ευρώ ντόπια..!
Καλώς ήρθες..!


Υ.Γ. Για αναρτήσεις θα διαβάσεις-ακούσεις πολλά εδώ μέσα..Καλή υπομονή, the choice is yours.
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1733 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 15:08 »
Γεια σας παιδια μολις γραφτηκα στο φορουμ.Ειμαι κατοχος ενος μαυρου "κατσικιου" εδω και πεντε μηνες.Ευχομαι χρονια πολλα και καλη χρονια

Γεια σου φίλε. Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Χρόνια πολλά και σε σένα και καλή χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1734 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 15:10 »
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του jimnyclub.com. Είμαι ο Δημήτρης από Αθήνα.

Περιμένω να παραλάβω το νέο μου jimny σε μερικές ημέρες και οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία για το στρώσιμο του κινητήρα θα είναι ευπρόσδεκτη.
Τι πρέπει να προσέχω, να αποφεύγω κ.λ.π.

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος γιατί θα είναι το πρώτο μου τζιπάκι κ' αν και οι χώροι του με απογοήτευσαν νομίζω ότι το jimny είναι μια πολλή καλή αγορά για off road.

Να είστε καλά όλοι κ καλή χρονιά!

  Γεία σου Δημήτρη που είμαστε και συνονόματοι. Σχετικά με το στρώσιμο του κινητήρα στην αρχή λίγο σεμνότητα με το γκάζι και όσο για τους χώρους είναι μεγάλη απογοήτευση. Και όχι τίποτ'άλλο αλλά το απόγευμα ταξιδεύω.........

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1735 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 15:12 »
Γειά σας. Καλή χρονιά σε όλους ! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ, αν και παρακολουθώ ότι γράφετε κάποιους μήνες.
Αγόρασα πριν 4 μήνες ένα μεταχειρισμένο μαύρο Jimny (2004) και προσπαθώ μέσα από το φόρουμ να μάθω πως θα το κάνω να μου προσφέρει περισσότερη χαρά και απόλαυση στην φύση. Είχε από τον προηγούμενο λάστιχα Yokohama Geolandar AT 225/70/15 (πρόσεξα ότι κανείς σας δεν έχει αυτή τη διάσταση και με προβληματίζει) και ανάρτηση Monroe Adventures (που πλησιάζει στο τελευταία της). Παω συχνά για βόλτα και παιχνίδι στα βουνά της Αττικής ( μένω στο Μοσχάτο).
Άμεσα θα αλλάξω την ανάρτηση. Σκέπτομαι να το ψηλώσω 4cm, γιατί τα λάστιχα δεν έχουν μεγάλο περιθώριο (και σκέπτομαι mud kuhmo KL-71).
Με χαρά θα δεχτώ συμβουλές....

Γεια σου φίλε. Έχουν γραφτεί πολλά για τα kuhmo KL-71 και τα περισσότερα σχόλια είναι θετικά. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά. ha

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1736 στις: Δεκέμβριος 31, 2009, 19:21 »
Χρονια πολλα και καλη χρονια παιδια και καλως ηρθατε στην παρεα.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος xatzi8

  • Jimny
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1737 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 17:05 »
kalispera se olous
ΑΝ ΠΟΤΕ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΓΡΙΕΜΕΝΟ ΠΟΤΑΜΙ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ!ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΑΦΕΣΟΥ Κ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΗΡΕΜΗ ΘΑΛΑΣΣΑ!!!!

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1738 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 21:11 »
καλως τα παιδια και απο μενα εχω καιρο να δω την ενοτητα, καλοσοριζω λοιπον ολα τα παιδια απο την anie και μετα και καλες λασποβολτες να εχουμε!!!!
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς τα παιδιά....Aς γνωριστούμε...
« Απάντηση #1739 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 16:22 »
Καλώς ορίσατε παιδιά και καλή χρονιά. ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!