Αποστολέας Θέμα: Παραλλειπομενα απο: Ομαδική Παραγγελία: Set αναρτησης OME 4εκ.  (Αναγνώστηκε 7098 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
με αλλα λογια αν καταλαβα καλα,
περιπου 499ε στο χερι
    ή      559ε με καρτα
και στις 2 περιπτωσεις συμπεριλαμβανω στους υπολογισμους  μου φπα 19% + 25ε τοποθετηση.
αρα κερδος 60ε ,
τα λεω καλα? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2008, 16:35 από NickSi »

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !


 lol lol           OXI...   ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ !!!

Η χρεωση απο το καταστημα, θα ειναι 499,81 ευρα !!! 

Μεσα σε αυτο το ποσο, ειναι τα παντα... και ο ΦΠΑ και η τοποθετηση!   Αυτα και μονο πληρωνεις...   

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
αυτο περιγραφω και εγω... 499ε στο καταστημα μετρητα βασει προσφορας ή
559ε με καρτα οπου δεν ισχυει προσφορα !
στο www.xtreme4x4.gr αναγραφωνται τιμες καταστηματος.
τελος παντον,
περιμενουμε αλλα?

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Και με την κάρτα η ίδια τιμή είναι απλά δεν θα έχεις τις άτοκες δόσεις αλλά το επιτόκιο της κάρτας σου...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
οκ, καταλαβα,
ενοουσα να εκμεταλευτω τις 10 ατοκες του καταστηματος, λαθος δικο μου.
το 559ε εχει να κανει με τιμη καταλογου η οποια διαιρηται δια 10 δοσεις.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Ας τα βάλουμε κάτω:

1) Τιμή προσφοράς:

1α) Kαθαρη αξια:  399,00       
1β) ΦΠΑ (19%) :   75,81
1γ) Συνολο      :  474,81 ευρα
1δ) Κοστος τοποθετησης:  25 ευρα...
1ε) ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ  :   499,81 ευρα.


2) Τιμή από το site:

2α) Kαθαρη αξια:  449,00 
2β) ΦΠΑ (19%) :   85,31
2γ) Συνολο      :  534,31
2δ) Κοστος τοποθετησης: ¶γνωστο!!!!
2ε) ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ  ¶γνωστο!!!!

¶ρα μπορούμε να έχουμε μέτρο σύγκρισης μόνο από τις τιμές ΜΕ ΦΠΑ αλλά ΧΩΡΙΣ την τοποθέτηση:

2γ) - 1γ) = Το κέρδος μας => 534,31 - 474,81  = 59,50

Σε αυτό πρέπει να βάλουμε και όποιο κέρδος έχουμε από την τοποθέτηση, γιατί δεν νομίζω να είναι μόνο 25ευρο κανονικά.

Επίσης, δεν έχουμε τις 10 άτοκες (που σημαίνει οτι ΑΝ δεν μας νοίαζει η τοποθέτηση, τότε η επιβάρυνση εκτός προσφοράς είναι 5,95 τον μήνα).

Οπότε μέχρι στιγμής τα πράγματα είναι ξεκάθαρα όσον αφορά την τιμή, τον χρόνο παράδοσης (σύμφωνα με την απάντηση του κ. Τσούκα) και το προϊόν (σύμφωνα πάλι με την απάντηση του κ. Τσούκα).

Για τους υπόλοιπους προμηθευτές, ίσως οι κ.κ. Αδμίνς θα μπορούσαν να μας διαφωτίσουν για το τι έχει γίνει... Επίσης ενδιαφέρον έχει τόσο το ποστ του κ. Τσούκα (http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,2705.msg43651.html#new) όσο και οι ενδεχόμενες απαντήσεις των συναδέλφων του. Οπότε αναμένουμε ενημέρωση είτε μέσω των απαντήσεων τους είτε μέσα από τους κ.κ Αδμίνς...

Χωρίς να έχω καμία σχέση με το εν λόγω μαγαζί, πιστεύω πως οφείλουμε να είμαστε άξιοι της συνέπειας του κ. Τσούκα... ¶ρα, ίσως χρείαζεται να βρούμε μια διαδικασία μέσα από την οποία θα έχουμε τον αριθμό των ατόμων που τελικά ενδιαφέρονται για την προσφορά ή / και την θεωρούν συμφέρουσα και θέλουν να προχωρήσουν σε παραγγελιά . Ο λόγος είναι ότι η προσφορά ισχύει το ΛΙΓΟΤΕΡΟ για 8 σετ...

Τις γνώμες σας και τα σχόλιά σας παρακαλώ...

Φιλικά,

Φάνης
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
προσωπικα πιστευω οτι 60 ευρω διαφορα (εαν ειναι τοσο) δεν ειναι και ευκαιρια ρε παιδια. Σε αλλο διαδυκτιακο club με μηχανες μας εκαναν προσφορα για 10 σετ εξατμισεων απο 700 ευρω το σετ 500 ευρω τοποθετημενο με την δεσμευση οτι θα πανε 10 μηχανες να τις φορεσουν οπως και εγινε. Αλλα εκει υπηρχε 200 ευρω διαφορα κανεις δεν ηθελε να χασει τετοια ευκαιρια. Τωρα εγω ειδικα που δεν καιγομαι οπως και το εγραψα στην αρχη με τετοια "εκπτωση" δεν κανω κινηση......

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Λεπτομέρεια ισως, αλλά οι τιμές της προσφοράς είναι χωρίς ΦΠΑ, οπότε προσθέστε άλλα (25*19%) 4,75 ευρώ ΦΠΑ για την τοποθέτηση!

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
τωρα ειναι που δεν ψηνομαι....... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
η τοποθετηση ειναι 60ε. ρωτησα πριν μια εβδομαδα.
(τοποθετηση ομως βρισκεις σε διαφορες τιμες.)
δλδ εχουμε 25ε και 60ε τοποθετηση....
δλδ αν παμε και οι 8 ενδιαφερομενοι και καποιοι οπως εγω θελησουν
τις 10 ατοκες του καταστηματος θα πληρωσουν 560ε ή 56ε το μηνα και δεν θα ¨επωφεληθουν¨ της προσφορας.
αυτο που θελω να πω ειναι, αλλο 499ε ντουκου, αλλο 56ε το μηνα!
τελος θα ηθελα να αντιπροτεινω και αν ολοι συμφωνουν, στο ποσο της προσφορας να ισχυουν οι 10 ατοκες !
γιατι οπως διακρινω και διαβαζω...σιγα σιγα σπαμε!!!
φιλικα
  

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
...
τελος θα ηθελα να αντιπροτεινω και αν ολοι συμφωνουν, στο ποσο της προσφορας να ισχυουν οι 10 ατοκες !
...  

+1

αλλά το θέμα δεν είναι να συμφωνούμε εμείς, αλλά ο κ. Τσούκας...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
σωστα, μα αν εμεις πουμε οτι συμφωνουμε στα 499ε , εχουμε πιστωτικες και θελουμε 10 ατοκες και
κανεις δεν κανει πισω, τοτε ισως δεχτει.
τωρα απ'οτι βλεπω δεν ψηνετε κανεις, αρα και ο κος Τσουκας δεν θα πουλισει.
τα πραματα ειναι απλα,σαν καταναλωτες εχουμε τη δυναμη !! cl j12 roc2 a105 yah ;)
(αντε και με επιασαν τα κοινωνικοπολιτικα μου)

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
παντως αν ηθελε ο Κος Τσουκας θα μπορουσε να κανει μια γενναια προσφορα για το club και οι admin τιμης ενεκεν τα τον εβαζαν επισημο προμηθευτη του club! εξαλλου δεν ημαστε οι μονοι που ζηταμε κατι... αργοτερα και αλλοι η και εμεις θα ζητησουμε κανα μπλοκε κανα τουρμπακι καμια αλλη βελτιωση που θα παμε αν μας εχει εξυπηρετηση ο Τσουκας???? οι αλλοι ομως δεν εχω καταλαβει γιατι δεν στελνουν προσφορα εστω και ακριβοτερη. εγω στη δουλεια μου οποτε μου ζητανε προσφορες στελνω και ας ξερω οτι η δουλεια ειναι χαμενη. τοσα κοστιζει η δουλεια μου τοσα θελω αν βρεις αλλου πηγαινε αλλου...

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
το διαβασα αυτο αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι δεν στελνουν προσφορα εστω και ακριβοτερη. Αν οντως ισχυουν ολα αυτα τοτε εχουν γινει πραγματικα ρομπα οι εν λογω προμηθευτες αν ολα αυτα που λεει ο Κος Τσουκας αληθευουν και σιγουρα δεν θα πρεπει να τους ξαναζητησουμε προσφορες αν αυτοι αγνοουν το μεγαλυτερο club για jinmy (σημαντικο κομματι της πιτας) και δεν στελνουν μια προσφορα.