Αποστολέας Θέμα: Παραλλειπομενα απο: rakuten  (Αναγνώστηκε 7902 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FADOM

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 72
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« στις: Μάρτιος 26, 2008, 17:45 »
Περιμένω απάντηση από Αμοργιανό.
Αν είναι αρνητική τότε θα το παραγγείλω.
Δεν βιάζομαι καθόλου άλλωστε.  ;)

Εχεις Π.Μ

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 26, 2008, 23:53 »
Μην ανχώνεσαι βρε Νίκο  ;D
Ο Fadom απλά με ρώτησε αν ξέρω λεπτομέρειες για το τι
θα κάνει ο αμοργιανός, και του είπα δεν ξέρω.
Και ότι γνωριστήκαμε σε ένα trial στη ρόδο.
Αυτά. Τέλος.
¶ντε τυχερούλη έμαθες και τα Μυστικά μας  lol lol lol

Υ.γ. Καταργήστε τα πμ αν υπάρχει πρόβλημα,
και μην σβήνετε τα ποστ, δεν είναι δημοκρατικό.


Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 27, 2008, 00:16 »


Βρε Φιλιππε...  δε το λεω για μενα...

Και βεβαια, ΔΕΝ εχει σβηστει ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑ ποστ σε αυτο εδω το forum...!!! (Για οσους δεν το γνωριζουν το λεω...)!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος FADOM

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 72
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 27, 2008, 00:20 »

Και εννοειται βεβαια, οπως οταν ανακοινωνουμε καποιο θεμα δημοσια στο forum, ειτε ειναι ερωτηση ειτε ειναι οποιοδηποτε αλλο θεμα, το σωστο θα ειναι να το συνεχιζουμε και δημοσια...  Δεν ειναι κακο να ενημερωνονται και οι αλλοι χρηστες που ισως να ενδιαφερονται... 
Αλλωστε, για αυτο το λογο ειναι το φορουμ : για ολους τους χρηστες και οχι "μυστικες" καταστασεις...
  ;)




 "Μυστικος" ... ???  ??? ??? ...παράλληλα παντως ,επιβραβεύω και τους "φανερους"


Οντως πιστευω οτι τα περισσοτερα παιδια που εχουν εμπειρια πανω σε αυτα τα θεματα εδω μεσα, την εχουν αποκτησει με τον καιρο αλλα και με αρκετα μελαλο ΚΟΣΤΟΣ (ο νοων νοειτω). Και να νιωθουμε τυχεροι εμεις οι υπολοιποι που αυτοι οι καποιοι ΘΕΛΟΥΝ και τα μοιραζονται μαζι μας ολα αυτα τα στραβα,τα ανάποδα ,τις βλαβες ,τις μικροεπεμβασεις ακομα και τις λειτουργικες πατεντες.



Μέσα σε αυτους υπολογίζω και σενα ... ::)

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 27, 2008, 00:29 »
και μην σβήνετε τα ποστ, δεν είναι δημοκρατικό.
Εγώ για όσους γνωρίζουν το είπα.  ha






Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 27, 2008, 00:32 »


Επαναλαμβανω :  ΔΕΝ το λεω προσωπικα!!!  Και δεν αναφερομαι ειδικα σε σενα φιλε FADOM, ουτε βεβαια και στο Φιλιππο... 

Αναφερομαι (γενικοτερα) και σε αλλα posts και ειδικοτερα, δεν ειναι οτι καλυτερο να "κοβεται" ενα θεμα ή μια ερωτηση και μετα να συνεχιζεται με ΠΜ... 

Απλα πραγματα!
 
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 27, 2008, 00:36 »
και μην σβήνετε τα ποστ, δεν είναι δημοκρατικό.
Εγώ για όσους γνωρίζουν το είπα.  ha

Φιλιππε...  εχει σβηστει καποιο ποστ?  Εχεις δει εσυ κατι συγκεκριμενα?  Θα ηθελα να γινεις πιο σαφης!
Αν ναι, θα ηθελα, δημοσια, να μας το κανεις πιο συγκεκριμενο το θεμα, για να μην αιωρειται τιποτε ετσι...  ΔΕΝ ειναι και πολυ σωστο!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 27, 2008, 01:17 »
Έχω δει.
Σε ομαδική παραγγελία.
Είδατε ότι κάποιος ήταν εκτός των κανόνων του φόρουμ
(και καλά κάνατε που τηρείτε τους κανόνες των ομαδικών παραγγελιών του φόρουμ που εσείς οι admins θεσπίσατε για το δικό μας καλό)
και του σβήσατε τα ποστ.
Ταπεινή μου άποψη είναι ότι ήταν λάθος που τα σβήσατε
τα ποστ αντί να τα βάλετε στα Παραλειπόμενα που συνήθως τα βάζετε, και να τα βλέπουμε
(και καλά κάνετε και τα βάζετε εκεί και δεν χαλάνε τα σημαντικά θέματα)
Νόμιζα ότι το jimnyclub ανήκει σε όλους μας και εμείς κρίνουμε τι είναι σωστό και τι όχι (τουλάχιστον στις ομαδικές που
εμείς τα μέλη κρίνουμε και επιλέγουμε από που θα αγοράσουμε)
Δεν θέλω να το παίξω κάτι αλλά νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά.
Και δεν έχω συμφέρον να κάθομαι να τα λέω αυτά απλά είχα μια πάρα πολύ
ωραία εικόνα για το φόρουμ (ακόμα την έχω) και την λειτουργία του, και είμαι φανατικός αναγνώστης του,
και αρχίζει και μου την ψιλοχαλάει λίγο από κάτι τέτοια ψιλοπράγματα και από το ύφος μερικών (όχι απέναντι μου).
Τώρα θα μου πεις χέστηκε η φοράδα στ'αλώνι τι μου αρέσει εμένα και τι όχι αλλά εγώ τα λέω αφού το ζήτησες.
Ελπίζω εσείς οι αδμινς να δέχεστε κριτική από εμάς τους απλούς χρήστες.
Σε ζάλισα?
Είμαι πάρλας το έχεις καταλάβει άλλωστε.  a105

Για το ότι φτάσαμε στο σημείο διαχειριστής να κάνει moderating  σε διαχειριστή δεν το σχολιάζω.  j12


Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 27, 2008, 01:55 »

Δυστυχως βρε Φιλιππε, "αυτοι" που σε ενημερωσαν, στα ειπανε μονοπλευρα τα πραγματα και μαλλον οπως τους συνεφερε να στα παρουσιασουν και ξερεις γιατι συνεβη αυτο, ε?    Γιατι για μια ακομη φορα, λειτουργησε η... "υπογεια" επικοινωνια, ευτυχως απο "γνωστα-αγνωστα" μεμονωμενα ατομα!  ;) ;D
Απο την αλλη μερια παλι, ευτυχως, οπως και εσυ παραδεχεσαι:

Είδατε ότι κάποιος ήταν εκτός των κανόνων του φόρουμ
(και καλά κάνατε που τηρείτε τους κανόνες των ομαδικών παραγγελιών του φόρουμ που εσείς οι admins θεσπίσατε για το δικό μας καλό)
και του σβήσατε τα ποστ.


Αρα, απο τη στιγμη που ηταν εκτος κανονων forum, τι να συζητησουμε?  Το αν ειχαμε δικαιο η αδικο που αφαιρεθηκε το αυθαιρετο post?  Δε νομιζω...  Ειναι δεδομενο αυτο!
Να σε ενημερωσω λοιπον φιλε Φιλιππε, οτι στα παραλλειπομενα, πανε μονο τα posts που θα κρινει η εκαστοτε ομαδα διαχειρισης και οχι οτι κρινει σε προσωπικο επιπεδο ο καθενας μας...

Οπως καταλαβαινεις ομως, για να λειτουργησει ενας τοσο μεγαλος χωρος, πρεπει να υπαρχουν καποιοι κανονες και σαφεστατα πρεπει να τους τηρουμε ολοι! 
Τους κανονες αυτους βεβαια, τους φτιαξαμε ολοι μαζι και οφειλουμε και να τους σεβομαστε επισης ολοι, ανεξαιρετως "θεσης" στο φορουμ...

Το οτι εγινε moderating σε πρωην (πλεον) διαχειριστη, πολυ καλα κανεις και δε το σχολιαζεις!!! 
Ετσι πρεπει αλλωστε, απο τη στιγμη που εγινε για το καλο του forum!!!
Να σου πω εγω λοιπον απο τη μερια μου, οτι οταν καποιος διαχειριστης φτανει στο σημειο να κανει moderating σε αλλο διαχειριστη, αυτος που δεχεται το moderating, σιγουρα εχει κανει κατι λαθος και σιγουρα, αυτο ειναι κατι που δε νομιζω να θελει συζητηση, ειναι σαφεστατο και κρινεται απο συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων!

Εαν παλι νομιζεις οτι κατι δεν παει καλα, δεν εχεις παρα να το συζηταμε δημοσια και να εισαι σιγουρος οτι παντα θα βρισκουμε τη καλυτερη προς ολους λυση!   
Ομως με "υπογειες" καταστασεις, οπως καποιοι προσπαθησαν να κινηθουν, σιγουρα δεν υπαρχει καμμια λυση, που να γινεται σεβαστη, τουλαχιστον απο αυτην εδω τη παρεα!

Αλλωστε, να σου θυμισω ή να σε ενημερωσω, οτι αυτος ο χωρος μεγαλωσε, με γνωμονα την αντικειμενικοτητα, αλλα και το οτι αντεξε σε αρκετες τετοιες καταστασεις, που δεν ειναι καινουριες για μας και σιγουρα, μεχρι τωρα, τις αντιμετωπισαμε παντα με τη καταλληλη και σωστοτερη προς ολους τακτικη!


Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: rakuten
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 27, 2008, 02:44 »
Νίκο εγώ δεν μπαίνω στα υπόγεια φοβάμαι.
Μόνος μου τα είδα όλα.
Αφού το ξέρεις πόσες ώρες την ήμέρα είμαι μέσα.
Δεν χρειάζομαι ενημέρωση από κανέναν βλέπω μόνος μου και κρίνω.
Και είμαι πλέον μεγάλο αγόρι.
Τελικά σβήστηκε ποστ.
Στα παραλειπόμενα, πάνε μόνο τα posts που θα κρίνει η εκάστοτε ομάδα διαχείρισης?
Μου θυμίζεις τους Έλληνες μεγαλοδημοσιογράφους. (είναι και επίκαιρο) επιλεκτική ενημέρωση. (Ευτυχώς πολύ σπάνια)
Εσείς διοικείτε εσείς κρίνετε εμείς διαβάζουμε ότι νομίζετε εσείς ότι πρέπει να διαβάσουμε.
Για το θέμα του moderating σε αδμίν απλά ξαφνιάστηκα όταν έγινε αυτό σε ένα ιδρυτικό μέλος του club με τοση μεγάλη
προσφορά σε αυτό, έτσι ξαφνικά. Θεωρώ ότι αυτό το άτομο αποκλείεται να προσπάθησε να κάνει ποτέ
κακό στο club. Και εσύ και όλοι ξέρουν πόσο το αγαπάει το φόρουμ, φαίνεται και από τα ποστ του και το χρόνο που έχει αφιερώσει για αυτά(όπως εσύ άλλωστε)
Εγώ δεν ξέρω κανέναν σας προσωπικά, ότι διαβάζω και ότι βλέπω καταλαβαίνω. Δεν το σχολιάζω άλλο. (δικό σας θέμα)
Εξακολουθώ να θεωρώ το jimnyclub το καλύτερο και το πιο παρείστικο club παρόλο που είμαι
350 χιλιόμετρα μακριά σας.
Τέλος πάντων, διαφωνούμε σε πολλά  yah
Υ.γ. θα τα πούμε από κοντά σύντομα, αν κερνάς καφέ στο μαγαζί.


Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 27, 2008, 02:55 »
Νίκοοο ξέχασες να μεταφέρεις το ποστ σου.
Μπαίνει στην αρχή, ανάμεσα ανάμεσα στου Fadom και ττου δικού μου


Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 27, 2008, 03:10 »
Αυτό εδώ εννοώ:

Και εννοειται βεβαια, οπως οταν ανακοινωνουμε καποιο θεμα δημοσια στο forum, ειτε ειναι ερωτηση ειτε ειναι οποιοδηποτε αλλο θεμα, το σωστο θα ειναι να το συνεχιζουμε και δημοσια...  Δεν ειναι κακο να ενημερωνονται και οι αλλοι χρηστες που ισως να ενδιαφερονται... 
Αλλωστε, για αυτο το λογο ειναι το φορουμ : για ολους τους χρηστες και οχι "μυστικες" καταστασεις...
  ;)




Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 27, 2008, 03:16 »

Τελικα Φιλιππε, μαλλον εχεις για πολυ περισσοτερα πραγματα απο οσα εγω νομιζα, ΛΑΘΟΣ ενημερωση και πληροφοριες!!!

Αλλα επειδη εγω σιγουρα δεν ειμαι δημοσιογραφος, τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα απο οσο νομιζεις... 

Σε ενα forum, υπαρχει λοιπον η ομαδα διαχειρισης, που εχει και το "βαρυ" κομματι και πρεπει να αντιμετωπιζει ολες τις δυσκολιες και τις "ιδιοτροπιες" του καθενος μας, οπως επισης, υπαρχουν και οι χρηστες, οι επισκεπτες κλπ, οι οποιοι απολαμβανουν τα οσα φροντιζει να βαινουν καλως, η προηγουμενηη ομαδα...   Αλλωστε αυτα ειναι πραγματα "λυμενα" απο καιρο τωρα και δεν περιμενει κανεις να ανακαλυψει τωρα τον τροχο!

Ενα ομως ειναι το σιγουρο : ΟΙ ΚΑΝΟΝIΣΜΟΙ ΤΟΥ FORUM, ΔΕΝ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΝΤΑΙ !!! 

Και να ξεκαθαρισουμε και κατι βασικο, αλλο πραγμα ειναι η δημοκρατια, αλλο η πουστι@, αλλο η λαμογια κλπ κλπ... 

Ετσι λοιπον εγω, επιμενω οτι εχεις λαθος ενημερωση & πληροφοριες για αρκετα πραγματα, οπως βλεπω και οπως μου επιβεβαιωνεις με τα γραφομενα στο προηγουμενο post σου, αλλα δε θελω και να σε πεισω με το ζορι βεβαια... 

Τα του forum λοιπον, ειναι ξεκαθαρα!!!   Παει αυτο...!

Ο καφες ειναι καφες οποτε ερθετε ή ερθουμε αλλα και το οτι διαφωνουν οι αποψεις μας, ειναι κατι που σημαινει υγεια! 
Αλλωστε, μια κοινωνια, ενας κοσμος, οπου ολοι θα συμφωνουσαν μεταξυ τους, θα ηταν ανιαρος, βαρετος καιι μονοτονος!!!




ΥΓ.  Εγραψες : Εσείς διοικείτε εσείς κρίνετε εμείς διαβάζουμε ότι νομίζετε εσείς ότι πρέπει να διαβάσουμε.
Αν πραγματικα το πιστευεις αυτο και δεν σε εκφραζει το παρον forum, oπως και καποιους αλλους ανθρωπους στο παρελθον αλλωστε, πρωην μελη της παρεας του jimnyclub.com, τοτε μαλλον εισαι γραμμενος σε λαθος forum!!!
Διοικητες Φιλιππε, δεν ειχαμε ουτε θα εχουμε ποτε!
 

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 27, 2008, 17:57 »
Φίλλιπε μην χαλιέσαι βρε, τα Fora αυτά έχουν.
Σημείωση ότι δεν ήμουν admin

Νίκο μιας και σκιαγραφείς εμένα, υπόγειος και σκειώδεις δεν υπήρξα ποτέ, ότι θέλω να γράψω το γράφω χύμα στο φόρουμ, οι δύο ομαδικές που ανέλαβα(δέστρες και μπλοκέ) είχαν σαν κύριο μέλημα το όφελος των χρηστών, γραμμένα στο φόρουμ είναι άλλωστε και δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης διαφάνειας, αλλωστε το βλέπω και σε προσωπικό επίπεδο απο τα παιδιά.
Οσο για την αποψη πλήρους διαφάνειας που έχω, με τον Αμοργιανό πχ με σύστησε ο Majestix στο Trial στο Υπατο, και χρησημοποίησα τον Χρήστο για να υπάρχει τεκμηρίωσει οτι ο άνθρωπος δεν με ήξερε καν.
Δεν απολογούμε φυσικά, απλά το γράφω , μιας ίσως  κάποιοι να έχουν πληροφορηθεί ότι ήθελα να το παίξω μάγκας, και να κάνω λαμογιές στην ομαδική με τις ΟΜΕ(όπως έχω κάνει και με τις άλλες ομαδικές), κάποιος ισως να τους παραπληροφόρισε υπόγεια μάλλον...
Αλλωστε μάλλον τις έβαλαν φθηνότερα απο την προσφορά του Κοκολάκη, οπότε καλό για τα παιδιά ειναι.

Τα γραπτά μένουν, και είναι εκεί, και όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν, όσο για τον νέο "κανονισμό" ήταν κάτι για το όποιο δεν ρωτήθηκα ποτέ, εξ ου και το Moderating Φίλιππα.
Σαν μπλέ με προτιμώ πάντως, και φυσικά θα συνεχίσω να γράφω, μιας και έχει γίνει και μια αξιολογη μετατροπή στον εκκεντροφόρο του Jimny την οποία θα την δείτε σύντομα ;D(είδη τεστάρεται ;D )
Φιλιά.
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παραλλειπομενα απο: rakuten
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 27, 2008, 20:46 »
Σαν μπλέ με προτιμώ πάντως, και φυσικά θα συνεχίσω να γράφω, μιας και έχει γίνει και μια αξιολογη μετατροπή στον εκκεντροφόρο του Jimny την οποία θα την δείτε σύντομα ;D(είδη τεστάρεται ;D )
Φιλιά.
ΣτρουμφοΓιάννη θα στρουμφοπεριμένουμε να δούμε την στρουμφομετατροπή σου στο στρουμφοεκκεντροφόρο του στρουμφοjimny σου.  lol lol lol yah yah yah