Αποστολέας Θέμα: Βόλτα κοντά στην Αράδαινα Χανίων τη Κυριακή, 18 Μαΐου 2008  (Αναγνώστηκε 1297 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Πριν από λίγο με πήραν τηλέφωνο κάποιοι φίλοι εδώ από το Ρέθυμνο και με ενημέρωσαν ότι ετοιμάζουν κυριακάτικη τζιπόβολτα προς την κορυφή Πάχνες, στα Λευκά Όρη. Η προσέγγιση της υψηλότερης κορυφής των Λευκών Ορέων θα γίνει από τη πλευρά των Σφακίων, όπου ο δρόμος συνεχίζει πάνω από τα 2000μ υψόμετρο. Δε ξέρω αν θα υπάρχει η διάθεση να κατακτήσουμε τη κορυφή με τα πόδια μετά από το σημείο που θα σταματήσουν τα τζιπάκια, αλλά το συζητάμε με σεβασμό πάντα στις δυνατότητες του καθενός μας και στις συνθήκες που θα επικρατούν στο βουνό. Η εκκίνηση θα γίνει στις 09:00 το πρωΐ της Κυριακής 18 Μαΐου 2008 από το Ρέθυμνο και το ραντεβού μας είναι κοντά στο πρατήριο της ΒΡ λίγο μετά το κόμβο Ατσιπόπουλου προς Χανιά. Αν οποιοσδήποτε, ενδεχομενως και νέος φίλος, ενδιαφερεται να συμμετάσχει, ας επικοινωνήσει μαζί μου μεσω κινητού ή με ΠΜ μέσω του φόρουμ σημειώνοντας και το κινητο του.

Συγχωρέστε με για την καθυστερημένη ενημέρωση αλλά κι εγώ τελευταία στιγμή το έμαθα.

Γιάννης, Ρέθυμνο.