Αποστολέας Θέμα: Καρπενisland!!!!!  (Αναγνώστηκε 3650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Καρπενisland!!!!!
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 12:42 »
Ανέβηκα στα πάτρια εδάφη, και γνώρισα τον JimnyKarpenisi, κατά κόσμο Κώστα... Σε ευχαριστώ για τις εμπειρίες και την βόλτα (πες εσύ που με πήγατε γιατί εγώ δεν κατάλαβα!!!!!). Απίστευτη διαδρομή!!!!! Πήρα και κάτι γρατσουνιές για ενθύμιο από τα έλατα!!!!!!

Συμφωνήσαμε με τον Κώστα να οργανώσουμε κάτι καλό για εκεί πάνω και οδηγός μας θα είναι ένα Σαμουράι τέρας!!!!!!!!!! με έμπειρο οδηγό και γνώστη διαδρομών!!!! Χρονικά δεν καταλήξαμε, περιμένουμε να δούμε πως θα παέι και ο καιρός, μιας και η διαδρομή που κάναμε, αν έχει πολύ λάσπη χωρίς μπλοκέ δεν... ¶ρα και η άνοιξη είναι πολύ καλή περίοδος...Θα μας πουν τα παιδιά από πάνω... Ένα πρόχειρο πρόγραμμα, περιλαμβάνει μια μέρα εκδρομή στο Πάντα Βρέχει και άλλη μια μέρα κοντινή εξόρμηση αλλά καλή εμπειρία ειδικά για νέους όπως εγώ!!!!

Stay Tuned!!!!!!!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος panosxalkida

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 494
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 20:09 »
 _brav/ _brav/ _brav/ σε τετοιες πρωτοβολιες!!!

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 21:18 »
Περυσι το καλοκαιρι που ημουν καρπενησι με πηγαν γνωστοι μου διαδρομη μεσα σε δασος με ελατα κ

μετα στο Παντα Βρεχει.

Ενα εχω να πω.ΥΠΕΡΟΧΑ μερη κ διαδρομες. cl

Αντε να ετοιμασουμε εκδρομη προς τα εκει. yah
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος JIMNYKARPENISI

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 15:18 »
Γειά σας κι απο εμένα!!!   ;)

Χαίρομαι όταν ακούω ή βλέπω μεσά από διάφορα forum ότι όποιος έχει επισκευθεί την Ευρυτανία-Καρπενήσι έχει μείνει ευχαριστημένος και θέλει να
ξαναέρθει. Αυτό είναι πολύ καλό για τον τόπο μας όσο και αν δεν το καταλαβαίνουν μερικοί. Η Ευρυτανία γενικά είναι ένας καταπρασινος Νομός όλο το χρόνο λόγο του έλατου, με πολλά μαγικά μέρη για διάφορες δραστηριότητες. Οι βόλτες με 4χ4 στα βουνά που έχει ο Νομος είναι οτι καλύτερο.
Ετσι λοιπόν ξεκινήσαμε κι εμείς παρέα με τον Verse για μια μικρή και ευκολη σχετικά (τους καλοκαιρινούς μήνες) διαδρομή στο βουνό.
Όταν λεμε βουνό αυτό σημαίνει οτι δεν υπάρχει χαραγμένος δρόμος, το πέρασμα δημιουργήθηκε απο έμας τους Ευρυτάνες Λάτρεις του 4χ4.
Το βουνό που πήγαμε με τον Verse ονομάζεται Νεραιδοβούνι και είναι ανάμεσα στα δύο χωριά Αγιος Νικόλαος και Μυρίκη.
Η βόλτα κράτησε 2 με 3 ώρες και αν δεν ψιλοτρέμαμε σε ορισμένα κομμάτια ο Verse κι έγω λόγο έλλειψης μπλοκέ και ελαστικών απο μέρους μου(φορούσα ασφάλτινα) θα το συνεχίζαμε. Συγνώμη για τις γρατσουνιές αλλα δεν γινόταν αλλιως στο κατω κατω 4χ4 έχουμε οχι κούρσα.

Ο Verse έχει τραβήξει και video. Με την πρωτη ευκαιρία θα ανεβάσουμε κάτι για να πάρετε μια γέυση.

Ελπίζω να κανονίσουμε κανένα ΣΚ σύντομα. Θα σας ενοιμερώσουμε.  j12

Για Παντα Βρεχι δεν νομίζω γιατί με τις πρωτες βροχές φουσκώνει το ποτάμι και το πέρασμα κλείνει.
Θα έχει όμως λάσπη αρκετή οπότε ετοιμάστε μπλοκέ και λάστιχα.
   

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 15:23 »
Εγώ προσωπικά έτρεμα όπως λες γιατί ήταν η πρώτη μου βόλτα  87 87 87

Όσο για τις γρατσουνιές, το άτιμο το γύμνι έχει μπόλικο βερνίκι.... Χρώμα δεν πρέπει να πέρασε καμία!!!!!! ¶σε που τώρα τις βλέπω και τις χαίρομαι!!!! Είναι για να μην το ματιάζουν  a105 a105 a105

Σίγουρα θα κανονίσουμε κάτι  ;)
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 10:06 »
ωπα ...μισοοοο γιατι έχω χάσει επεισόδια!! ::) jimnykarpenisi φανερώσουυυ!!! απ'τη μυρίκη είσαι οεο?μένεισ μόνιμα πάνω??? lol επιτέλους λαός να πηγαίνουμε καρποβούνι!!! για εκδρομές λέει τρελά..όσους φίλους μου έχω πάει έχουν τρελαθεί κι ας μην ασχολούνται με off καταστάσεις! Πέρσυ ειδικά μία απ'τις φορές που πήγαμε, τότε που έφυγε από τον αέρα η στέγη του χιονοδρομικού  yah  roc2 , μέναμε Στένωμα και τα τυπάκια τα είδαν όλα !! έλπίζω μόνο φέτος να συντηρούν τις πίστες γιατί είναι κρίμα τόσο χιόνι να πηγαίνει χαμένο! ψηθείτε και φύγαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yah ha cl
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 11:27 »
Ζιζίκα, εγώ μένω αθήνα αλλά η καταγωγή είναι από το νησί. Τα παιδιά είναι και μένουν μόνιμα πάνω. Με τα χιόνια είμαι με κάθε ευκαιρία πάνω...Οπότε κάτι θα κανονιστεί  ;)
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος nassos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • cool life
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 14:47 »
΄παιδια  θελω να ρωτισω  για καρπενησι πολλα  t4  οπως

1 , θελω να κλεισω για 4-5 ημερο  τα χριστουγεννα     κανα καλο   δωματιο ,  και να μου προτεινετε

διαδρομες  να γυρισω ολα τα βουνα   της ευρυτανιας  θελω να παω παντα  βρεχει  και γενικα στα καλα μεροι

 θα εχω και αλλουσ 2 παρεα  GRAND CHEROKEE KAI VITARA  APO 23- 29 DEK  anoikti prosklisi  j12

 
cool life

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 14:56 »
Το να πας Πάντα Βρέχει τέτοια εποχή το βλέπω χλωμό :

Πιθανόν να υπάρχουν χιόνια και να έχει κλείσει το διάσελο της Καλλιακούδας.
Αρα πας γύρο από Κρίκελλο - Ροσκά κτλ... και πες έφτασες στο Κρικελλοπόταμο.

Θες στολή ΝΕΟΠΡΕΝ για να μπεις στο νερό. Δεν θα είναι και καλοκαίρι..... Βάλε και οτι πρέπει να περπατήσεις μέσα στο ποτάμι κανα 20λεπτο τουλάχιστο για το Πάντα Βρέχει..... και μόνο αν δεν είναι φουσκωμένο (απίθανο) και δεν έχει βρέξει τουλάχιστο τις τελευταίες 7 ημέρες στην ευρύτερη περιοχή....

Για οτιδήποτε άλλο δε σου λέω οχι.... κέφι να υπάρχει....

Αποσυνδεδεμένος nassos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • cool life
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 15:10 »
ΒΟΗΘΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΡΗΚΑ  t4
 ΠΟΙΟΣ μπορει να μου εξηγησει τις διαδρομες . 'η να μου τις στειλει σε χαρτη  google earth
 δεν εχω ξαναπαει  ποτε 

αν εχεις ορεξη  και χρονο σε ευχαριστω  εκ των προτερων 
cool life

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 18:33 »
¶ ρε πατρίδεςςςςςςς. karpenisi power  j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 22:39 »
Καταπληκτικα μερη φοβερη φυση και απιστευτο off-road μεσαααααααααααααααααα
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 08:28 »
ΒΟΗΘΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΡΗΚΑ  t4
 ΠΟΙΟΣ μπορει να μου εξηγησει τις διαδρομες . 'η να μου τις στειλει σε χαρτη  google earth
 δεν εχω ξαναπαει  ποτε 

αν εχεις ορεξη  και χρονο σε ευχαριστω  εκ των προτερων 

Εχεις πμ

Αποσυνδεδεμένος ZoZeFiNa

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 09:01 »
τώρα έχει χιόνι όχι μέσα στην πόλη αλλά στα γύρω βουνά....και μέχρι να πάς θα είναι σωστός κουραμπιές!!! yah yah yah  πες μου πόσα σκοπεύεις να διαθέσεις την βραδιά και θα σου προτείνω αναλόγως...

Αποσυνδεδεμένος nassos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • cool life
Απ: Καρπενisland!!!!!
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 10:08 »
επειδη με πιεζει και ο χρονος και δεν θα βρω  ψαχνω κατι καλο   και απο οτι ειδα στο νετ οι κορυσχαδες  πρεπει να ειναι απο τα καλυτερα   χωρια

  φυσικα  περιμενω προτασεις  για βολτες στα χιονισμενα βουνα  και τα καλυτερα μερη 

 120 ανα μερα πανω κατω
cool life