Αποστολέας Θέμα: Κοντύματα!!!!  (Αναγνώστηκε 109549 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #195 στις: Μάιος 28, 2010, 10:59 »
Γιάννη, κοντά θα είμαστε... δεν έρχεσαι? Δε θέλει πάνω από 20-25 λεπτά να έρθεις στη Τραχειά  a105

Αποσυνδεδεμένος γιάννης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #196 στις: Μάιος 28, 2010, 11:49 »
Που θα πάτε;
Την Κυριακή;

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #197 στις: Μάιος 28, 2010, 12:14 »
Θα προσπαθήσουμε από Τραχειά, μέσα από το φαράγγι του Αυγού, να βγούμε στα Ιρια....

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #198 στις: Μάιος 28, 2010, 12:31 »
Ασε ρε εδώ ούτε τις δύο ανηφόρες στον Αγ. Στέφανο δεν περνάει με τα μπράτσα που έχει.....  0_21 0_21 lol lol lol lol

 Παιδιά κοιτάχτε,μιλάω πάντα και εκφέρω την προσωπική μου γνώμη και πιθανότατα να είναι και απόλυτα λανθασμένη.Δεν αντιλέγω γι'αυτό,άλλωστε δεν ξέρω και τι έχω κάνει αυτή την στιγμή στο αυτοκίνητο. ;)

 Με την δική μου λογική λοιπόν εαν θα αλλάξω λάστιχα στο μέλλον η πρώτη μου αιτιολογία θα είναι τα μπράτσα παρά για να διορθώσω τα 'γρήγορα" του αυτοκινήτου. ;)

 Δηλαδή,ναι,συμφωνώ απόλυτα οτι για τα μπράτσα που λέει ο Χρηστάκος ίσως να πρέπει να αλλάξω διάσταση λάστιχων στο μέλλον. ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #199 στις: Μάιος 28, 2010, 12:48 »
?

(εχω φάει μπέρδεμα με τη σχέση μπράτσων και ελαστικών)

άλλωστε δεν ξέρω και τι έχω κάνει αυτή την στιγμή στο αυτοκίνητο

Εδώ δε ξέρει o jimever, θα ξέρουμε εμείς ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2010, 12:55 από Χάρης »

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #200 στις: Μάιος 28, 2010, 14:29 »
Καλα που το ειπες οτι δεν εχουν διαφορα παλιο με νεο.Τζαμπα το βαλε βγαλε.

Οποτε με βλεπω να πηγαινω για 4.16. Βρισκεται σε κανεναν κανενα σετακι γραναζια?

Για την διαδρομη που θα κανετε 1ον) ειναι υπεροχη , 2) παρα-παρα πολυ δυσκολη κ 3ον) αν βρεξει   ;022_

Καλα να περασετε.
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #201 στις: Μάιος 28, 2010, 16:55 »
?

(εχω φάει μπέρδεμα με τη σχέση μπράτσων και ελαστικών)

άλλωστε δεν ξέρω και τι έχω κάνει αυτή την στιγμή στο αυτοκίνητο

Εδώ δε ξέρει o jimever, θα ξέρουμε εμείς ?

 Χάρη έχεις απόλυτο δίκιο δεν ήμουν σαφής... 0_21

 Τα μπράτσα που έχω βάλει στο αυτοκίνητο είναι για +10 cm ενώ εγώ είμαι +6 cm.Aυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχω λάθος σχετικά γωνία μπράτσων και έτσι βρίσκουν πολύ πιο συχνά απ'οτι τα μαμά.Αν λοιπόν το αυτοκίνητο σηκωθεί συνολικά +10 cm τότε λοιπόν θα βελτιωθεί κατα πολύ η γωνία τους και θα βρίσκουν αισθητά λιγότερο... ;)

 Έτσι λοιπόν θα υπάρχει λόγος και για μεγαλύτερα λάστιχα. ;)

 Επίσης όταν λέω οτι "δεν ξέρω και τι έχω κάνει αυτή την στιγμή στο αυτοκίνητο" μιλάω για την συγκεκριμένη μετατροπή βοηθητικού SJ413 με γρανάζωμα 4.16...Εννοώ οτι ακόμα δεν ξέρω το πως συμπεριφέρεται το αυτοκίνητο τόσο στην οn-road όσο και στην off-road οδήγηση...Απο την στιγμή που το βάλαμε με τον Θωμά,το αυτοκίνητο το έχει η Άννα και πάει στην δουλειά της. ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #202 στις: Μάιος 28, 2010, 17:55 »
Απο την στιγμή που το βάλαμε με τον Θωμά,το αυτοκίνητο το έχει η Άννα και πάει στην δουλειά της. ;)

Αφού δεν σε έβρισε, όλα ΟΚ..... 

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #203 στις: Μάιος 31, 2010, 17:25 »
Απο την στιγμή που το βάλαμε με τον Θωμά,το αυτοκίνητο το έχει η Άννα και πάει στην δουλειά της. ;)

Αφού δεν σε έβρισε, όλα ΟΚ..... 

 Η αλήθεια είναι οτι κάποια στιγμή ξέχασα να της βγάλω το 4x4 απο το βράδυ και το πρωί που το πήρε με πήρε τηλέφωνο και μου λέει:" Γιάννηηηηηηηηηηηηη τι έκανες στο αυτοκίνητο και χοροπηδάει?" lol lol lol

 Συμπεράσματα αρκετά,αφού η χθεσινή βόλτα βοήθησε για να βγάλω τα εν λόγω συμπεράσματα...

  Ηigh: Με 3.500 στροφές πάει με 88 χλμ/ώρα...Πολύ καλά καθότι και οδηγός-τουρίστας... lol lol lol Πάντα μιλάω για ενδείξεις ταχύμετρου και όχι μέσω gps. ;)
  4x4 hi:  Nοιώθω οτί είναι σαν την πρώτη "κοντή" ταχύτητα όταν ήταν μαμά... ;)
  4x4 low: Δεν ξέρω ακόμη...Εχθές δεν χρειάστηκε να κουμπωθεί... ;)
 
 
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #204 στις: Μάιος 31, 2010, 17:51 »
Γιάννη πάντως στο δικό μου με τα λάστιχα 195R15 το κοντέρ μου δείχνει τα πραγματικά τα ίδια με το gps ενώ πρίν έδειχνε -5χλμ/ώρα.

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #205 στις: Μάιος 31, 2010, 22:22 »
δημητρη κανε ενα τσεκ , πηγαινε μια αποσταση και κοιτα τα συνολικα χλμ ειναι ιδια του οδομετρου

και του gps;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Tomasjimny

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 270
  • μονο ''jimny'' τα υπολοιπα υστερουν χα χα χα
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #206 στις: Μάιος 31, 2010, 23:14 »
Απο την στιγμή που το βάλαμε με τον Θωμά,το αυτοκίνητο το έχει η Άννα και πάει στην δουλειά της. ;)

Αφού δεν σε έβρισε, όλα ΟΚ..... 

 Η αλήθεια είναι οτι κάποια στιγμή ξέχασα να της βγάλω το 4x4 απο το βράδυ και το πρωί που το πήρε με πήρε τηλέφωνο και μου λέει:" Γιάννηηηηηηηηηηηηη τι έκανες στο αυτοκίνητο και χοροπηδάει?" lol lol lol

 Συμπεράσματα αρκετά,αφού η χθεσινή βόλτα βοήθησε για να βγάλω τα εν λόγω συμπεράσματα...

  Ηigh: Με 3.500 στροφές πάει με 88 χλμ/ώρα...Πολύ καλά καθότι και οδηγός-τουρίστας... lol lol lol Πάντα μιλάω για ενδείξεις ταχύμετρου και όχι μέσω gps. ;)
  4x4 hi:  Nοιώθω οτί είναι σαν την πρώτη "κοντή" ταχύτητα όταν ήταν μαμά... ;)
  4x4 low: Δεν ξέρω ακόμη...Εχθές δεν χρειάστηκε να κουμπωθεί... ;)
 
 

γιαννακη μη το κουραζεις  αμα δε σου αρεσει δωστο μου το ψιλομετανιωσα lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #207 στις: Μάιος 31, 2010, 23:33 »
Αν νομιζεις οτι ειναι πολυ κοντο, θα κανω την καρδια μου πετρα κ θα δεχτω να το αλλαξω με το δικο μου απο 410+διαφορα.
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #208 στις: Ιούνιος 01, 2010, 07:51 »
Απο την στιγμή που το βάλαμε με τον Θωμά,το αυτοκίνητο το έχει η Άννα και πάει στην δουλειά της. ;)

Αφού δεν σε έβρισε, όλα ΟΚ..... 

 Η αλήθεια είναι οτι κάποια στιγμή ξέχασα να της βγάλω το 4x4 απο το βράδυ και το πρωί που το πήρε με πήρε τηλέφωνο και μου λέει:" Γιάννηηηηηηηηηηηηη τι έκανες στο αυτοκίνητο και χοροπηδάει?" lol lol lol

 Συμπεράσματα αρκετά,αφού η χθεσινή βόλτα βοήθησε για να βγάλω τα εν λόγω συμπεράσματα...

  Ηigh: Με 3.500 στροφές πάει με 88 χλμ/ώρα...Πολύ καλά καθότι και οδηγός-τουρίστας... lol lol lol Πάντα μιλάω για ενδείξεις ταχύμετρου και όχι μέσω gps. ;)
  4x4 hi:  Nοιώθω οτί είναι σαν την πρώτη "κοντή" ταχύτητα όταν ήταν μαμά... ;)
  4x4 low: Δεν ξέρω ακόμη...Εχθές δεν χρειάστηκε να κουμπωθεί... ;)
 
 

γιαννακη μη το κουραζεις  αμα δε σου αρεσει δωστο μου το ψιλομετανιωσα lol lol lol

 lol lol lol 1500 και το πήρες...
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #209 στις: Ιούνιος 01, 2010, 08:18 »
δημητρη κανε ενα τσεκ , πηγαινε μια αποσταση και κοιτα τα συνολικα χλμ ειναι ιδια του οδομετρου

και του gps;;;;;;

το οδόμετρο τώρα σίγουρα κλέβει απλά ο δείκτης συμβαδίζει ακριβώς με το gps τώρα ενώ πριν έδειχνε +5χλμ/ώρα