Αποστολέας Θέμα: Γιατί όχι? Camel trophy.  (Αναγνώστηκε 4975 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Γιατί όχι? Camel trophy.
« στις: Μάρτιος 12, 2010, 14:58 »
                                           
                                                http://www.youtube.com/watch?v=Jmrg1r2uEKo

                            Που πήγανε άραγε αυτοί οι αγώνες αυτές οι εποχές που ξεκίνησαν όλα. ???
         Γιατί να μην υπάρχει κάτι ανάλογο και εδώ στην Ελλάδα μας ?ένας αγώνας που να ξεκάνει από βόρεια Ελλάδα και να καταλήγει έως την Κρήτη η την Ρόδο για παράδειγμα ::). Πιστεύω ότι σίγουρα θα υπήρχαν αρκετές συμμετοχές και εκτός Ελλάδος, θα ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία να προβληθεί η χώρα μας πιστεύω και από μια άλλη όχι και τόσο συνηθισμένη πλευρά a105. Τι λέτε εσείς? Θα σημετιχατε ποτε σε κατι τετιο? Εχουμε τον 24 ωρες 4χ4 βέβαια αλλά γιατί όχι και κάτι πιο μεγάλο σε διάρκια. Γνωρίζω ότι οι εποχές είναι δύσκολες και η βενζίνα έχει πάει 1.50  :( αλλά και τα όνειρα καλά είναι. lol

Πως θα περιγράφατε τον ιδανικό αγώνα 4χ4? <rsm_
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 12, 2010, 15:09 »

Πως θα περιγράφατε τον ιδανικό αγώνα 4χ4? <rsm_


Ελα αύριο στο Ναύπλιο να σου δείξω....  ha

..... Για τα Ελληνικά δεδομένα, και για τις Ελληνικές συμμετοχές είμαστε ΟΚ.... Για να προσελκύσουμε κόσμο όμως απ' έξω, είμαστε κάτω από το πάτωμα....

Το βασικό είναι το χρήμα που θα διατεθεί (αντε βρέστο), και επίσης σημαντικό είναι η διοργάνωση (αντε κάντη)....

Επειτα, το κόστος συμμετοχής θα ανέβει, για να ανέβει το κύρος. Θα πρέπει να βρεθούν μεγάλοι σπόνσορες, τους οποίους θα πρέπει να τους πείσει η διοργάνωση οτι θα έχουν ωφέλη.. (από που? ο κόσμος δεν έχει λεφτά για να ξοδέψει στους σπόνσορες..... )

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο τα όνειρα..... Παντού κρύβεται το χρήμα..... (δυστυχώς). ΄

Με τον Γιώργο αποφασίσαμε φέτος να συμμετέχουμε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα, μόνο και μόνο επειδή βρήκαμε χρήματα (μόλις που καλύπτουν τις συμμετοχές) Βενζίνες, ξενοδοχεία, φαγητά και ζημιές από τη τσέπη μας.

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 12, 2010, 17:28 »
       Συνυφάνω Χάρη ότι πίσω από όλα κρύβετε το χρήμα ώμος εφόσον έχουμε καταφέρει να έχουμε τόσους αγώνες στην Ελλάδα και στο χώρο του 4χ4 (και πάλι καλά) , δεν νομίζω ώμος ότι είναι τόσο δύσκολο να οργανώναμε κάτι ανάλογο στην Ελλάδα με αυτό που πρωτοανέφερα? Δεν μιλαω για την ίδια διάσταση και μέγεθος που ήταν τότε το Camel trophy αλλά για κάτι προσαρμοσμένο στα ελληνικά δεδομένα.
Να σου δώσω μια εικόνα? http://www.youtube.com/watch?v=SqGd4-UZy70  μην μου πεις ότι δεν έχουμε της διαδρομές? Από διαδρομές πιστεύω η Ελλάδα έχει. Το θέμα είναι ότι ο Έλληνες σαν οργανωτής, πιστεύω ότι δύσκολα θα τα καταφέρει?
Συγχαρητήρια για την συμμετοχή πολλά χαιρετίσματα στον Γιώργο και καλή επιτυχία ρε Χάρη.  Εγώ το σκεφτομε για τον τελευταίο 12 Δεκέμβριου.

Υ.Π. καλό είναι να ονειρευόμαστε και λίγο φιλέ μου γιατί έτσι όπως καταντήσαμε μονό το όνειρο θα μας μένει . Όχι μόνο για τους αγώνες, αλλά ακόμα και για τις εκδρομές . lol

Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 12, 2010, 17:30 »
http://www.youtube.com/watch?v=ZVLviV6N_Jw&NR=1

 Χάρη για κοίτα βρήκα σπόνσορα.Τώρα ούτε ζημιές ούτε τίποτα. lol lol lol
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 12, 2010, 18:43 »
Μηνά, ωραία διαδρομή.... που είναι?

12 Δεκ τι έχει? Νομίζω ο τελευταίος του πρωταθλήματος είναι ο 24 ώρες, τέλος Νοέμβρη... τον οποίο βέβαια δεν τον χάνουμε.....

Μαζί με τον αυριανό, σκοπεύουμε να πάμε και στους 6 υπόλοιπους....


Γιάννη, αρνητικό σε βρίσκω.... φτου κακά....


Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 12, 2010, 18:52 »
Όχι Χάρη φίλε μην εστιάζεις στο τρακαρισμένο.Με παρεξήγησες. :)

 Μιλώ για το δεύτερο σκέλος έτσι ώστε σε όσους αγώνες και να λάβετε μέρος να είστε πάντα σαν καινούριοι.

 Συγνώμη για την αστοχία του χιούμορ. bhe
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 12, 2010, 19:40 »
Τον τελευτεο Χαρη http://www.trailride.gr/news.php?readmore=388 δεν ξερω πολα ακομα αν μαθης τηποτα πες μου και μενα.
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 06, 2010, 21:05 »
Τα γιατί όχι είναι εύκολα. Τα γιατί ναι είναι δύσκολα.

Πάμε στα εύκολα:
Οχι γιατί trophy Camel είναι θεσμός και εμείς τους θεσμούς τους ...........
Οχι γιατί οικονομικά δεν αντέχουμε οργανώσεις που τα έξοδα τους δεν καλύπτουν τα έσοδα μας.
Οχι γιατί οι διαδρομές που λες ότι υπάρχουν (και υπάρχουν) είναι πνευματικές ιδιοκτησίες (του κάθε που πέρασε και τις φυλάει για ιδιωτικό όφελος) κοινώς δεν υπάρχει χαρτογράφηση της χώρας.
Οχι γιατί δεν υπάρχουν επαγγελματίες αγωνιζόμενοι, ώστε να υπαρχουν και σπόνσορες.
Οχι γιατί οικολογικά καταστρέφει το παρθένο περιβάλλον. (είδες εγωϊσμό, απλά θέλω να δέχομαι ότι εγώ/εμείς τον καταστρέφουμε ελάχιστα)

Υ.Γ. Οχι έχω και άλλα μη μείζονος σημασίας, στα ναι ζορίζομαι.
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί όχι? Camel trophy.
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 06, 2010, 22:16 »
+1 και βάλε... ;)