Αποστολέας Θέμα: Επιλογή Αντιπροσωπείας για Αγορά Καινουργιου JIMNY  (Αναγνώστηκε 7524 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: Επιλογή Αντιπροσωπείας για Αγορά Καινουργιου JIMNY
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 16:06 »
Να έχεις υπόψιν σου ότι τα αυτοκίνητα που φέρνει η Autoprofit είναι παραεισαγωγή από Γερμανία και οι κωδικοί σε πολλά ανταλλακτικά διαφέρουν και αν χρειαστείς κάτι θα πρέπει να περιμένεις να έρθει το ανταλλακτικό από το εξωτερικό.Παράδειγμα τα jimny που εισάγει ο Σφακιανάκης Personal Best τα τζάμια είναι φιμέ σε καφέ απόχρωση ενώ της Autoprofit σε πράσινη απόχρωση οπότε αν χτύπα ξύλο χρειαστείς ένα τζάμι καταλαβαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Αντιπροσωπείας για Αγορά Καινουργιου JIMNY
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 16:10 »
Να έχεις υπόψιν σου ότι τα αυτοκίνητα που φέρνει η Autoprofit είναι παραεισαγωγή από Γερμανία και οι κωδικοί σε πολλά ανταλλακτικά διαφέρουν και αν χρειαστείς κάτι θα πρέπει να περιμένεις να έρθει το ανταλλακτικό από το εξωτερικό.Παράδειγμα τα jimny που εισάγει ο Σφακιανάκης Personal Best τα τζάμια είναι φιμέ σε καφέ απόχρωση ενώ της Autoprofit σε πράσινη απόχρωση οπότε αν χτύπα ξύλο χρειαστείς ένα τζάμι καταλαβαίνεις...


αυτο δεν ισχυει... ολα τα ανταλλακτικα εχουν ιδιους κωδικους.

και οσο για τα τζαμια ειναι σε ολα τα Jimny ιδια.

η μονη διαφορα που εχουν τα jimny σε κωδικους , ειναι στο αν ειναι ισπανικα ή γιαπωνεζικα.
τα ισπανικα εξαρτηματα ειναι πιο φτηνα και υποτιθεται χαμηλοτερης ποιοτητας.
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος MAD-MAX

  • Jimny
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Αντιπροσωπείας για Αγορά Καινουργιου JIMNY
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 16:34 »
Δεν με ενδιαφερει η ασφαλιση με εδρα επαρχια
Μακροπρόθεσμα έχει μεγάλη διαφορά. Μέχρι και 20% ετησίως

αισθητηρες παρκαρισματος
Το θεωρώ άχρηστο. Πάρε κάτι άλλο. Σε aftermarket θα βρεις με 50-60 ευρώ, σετ με 4 αισθητήρες
Στο κάτω κάτω, κοπάνα και τον πίσω.... δε θα πάθει τίποτα ο Jimnaρος

Γνωριζετε αν τα χρώματα clear beige metallic kai quasar gray metallic χουν μεγαλο χρόνο αναμονής?
Ρώτα σε οποιαδήποτε αντιπροσωπεία. Εχουν online σύστημα, και βλέπουν όλα τα διαδέσιμα


Περι ασφαλειας με εδρα κατοικιας επαρχια το γνωριζω ;-)
Περι αισθητήρων...το αμαξι θα το οδηγει και γυναικα

thanks
CELICA TS: Σε δρομους με στροφες
SMART F2 : Παει παντου
JIMNY      : Επιστροφη στην φύση

TFRC: Once it was a club...that became a legend...

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: Επιλογή Αντιπροσωπείας για Αγορά Καινουργιου JIMNY
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 19:26 »
Καλημέρα σε όλους

Φίλος του JIMNY εδω και πολλά χρόνια (και φίλος με τον Ιωσηφ-Σηφης-JimnyMan)

Ηρθε η ωρα λοιπον να παρω και εγω το δικο μου (καινουργιο) Jimny

Τα ερωτήματα μου λοιπον είναι τα εξή:

1) Ποιά αντιπροσωπεία ή έμπορο προτεινετε και γιατι?
2) Υπάρχει κάποιος που πρεπει να αποκλεισω και γιατι?
3) Ενδιαφερομαι για την εκδοση Sport της οποιας η τιμη σε Autoprofit είναι 15.400 χωρις μεταλλικο χρωμα και χωρις r/cd
4) Τι ελαστικότητα εχουν οι εμποροι-αντιπροσωπειες αυτό τον καιρο ώστε να προσφερουν καποια αξιολογα δωρα? ΠΧ α) μεταλλικο χρώμα, εξοδα πινακιδων κλπ, r/cd clarion (το εργοστασιακο), β) μεταλλικο χρώμα, συναγερμο, καλυμα δαπεδου αποσκευων ή υποβραχιονιο
5) Γνωριζετε αν τα χρώματα clear beige metallic kai quasar gray metallic χουν μεγαλο χρόνο αναμονής?
6) Οτιδηποτε κρινεται εσεις χρήσιμο να με συμβουλεψετε

Ευχαριστώ πολύ για την οποια βοηθεια σας και ποιος ξερει αν ολα πανε λογικα θα γνωριστουμε και απο κοντα

Mad-Max + Manty Max
................
Θέλω να σου κεντρίσω λίγο την προσοχή στο μεταπωλητικό στάδιο. Εγώ το πάω αντιπροσωπεια γιατί είναι απέναντι απο την δουλειά μου, αλλά είναι φαρμακείο.. Πιθανόν σε κάποια σημεία να με εξυπηρετούν καλύτερα και γρηγορότερα επειδή το αγόρασα από εκεί και έγινα πελάτης του, αλλά οι χρεώσεις του τυπικού σέρβις είναι αλμυρές. Δεν ξέρω αν θα αντέξω και το 2ο σέρβις στις 30.000, και δυσκολεύομαι γιατί θέλω να κρατήσω την 3ετή εγγύηση, που ως τώρα μου έχει χρειαστεί.
Οπότε, στην θέση σου θα το τσέκαρα και αυτό.

......Φιλικά,

Σ.

Καθε πότε αλλάζεις λάδια ?? γιατί εγώ το πάω κάθε 7500>>> ειναι λογικό ???