Αποστολέας Θέμα: φιμε τζαμια  (Αναγνώστηκε 48965 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 09, 2009, 17:06 »
Σχεδόν όλες οι μεμβράνες, ανεξαρτήτως σταδίου (πόσο σκούρες είναι), κόβουν περίπου 99% της υπεριώδους ακτινοβολίας. 
Νομίζω ότι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Αν δειτε εδώ http://www.solarfilms-shop.com/?gclid=CLS-66is_ZoCFQyT3wodeFFMeA
έχει μεμβράνες με τις τιμές που λέτε, αλλά οι περισσότερες δεν έχουν 99% UV προστασία, επίσης δεν δίνουν και εγγύηση εφ όρου ζωής ,όπως δίνουν κάποιες εταιρείες στη Ελλάδα 3Μ,LLUMAR,MADICO (η σειρά είναι τυχαία),αλλά δίνουν 3,5,και10 χρόνια ανάλογα πως θα την τοποθετήσεις.

Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 09, 2009, 22:45 »
ναι εχουν προστασια.το γραφει απ'εξω.μπορει καποιος να παρει της 3Μ αν θελει που το ρολό κανει 23 ευρω.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 00:31 »
Παιδια ξερει κανεις αν η εφ'ορου ζωης εγγυηση που δινουν οι εταιριες παρεχει αντικατασταση ολων των μεμβρανων του αυτοκινητου μετα απο 3-4 χρονια που αρχιζουν και χαλανε?
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 02:21 »
Παράθεση
Παιδια ξερει κανεις αν η εφ'ορου ζωης εγγυηση που δινουν οι εταιριες παρεχει αντικατασταση ολων των μεμβρανων του αυτοκινητου μετα απο 3-4 χρονια που αρχιζουν και χαλανε?
Θεωρώ αυτονόητο ότι αν αρχίζουν να χαλάνε όλες, αντικαθίστανται όλες...ειδάλλως έκαστη χαλασμένη

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 17:14 »
  Καλά το θέμα των εγγυήσεων εδώ στην Ελλάδα είναι λίγο ασαφές.

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #80 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 17:17 »
  Καλά το θέμα των εγγυήσεων εδώ στην Ελλάδα είναι λίγο ασαφές.
+10000000000000
Εγγυηση στην Ελλαδα για ενα προιον σημαινει....δεν το κανεις χρηση...δεν το κοιτας...δεν το εχεις αγορασει απο εμας...
Αν λοιπον εχεις ολα τα παραπανω κατι παιζει να γινει...διαφορετικα...Game over...insert coin...lol
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #81 στις: Ιανουάριος 11, 2010, 01:21 »
Παράθεση
Εγγυηση στην Ελλαδα για ενα προιον σημαινει....δεν το κανεις χρηση...δεν το κοιτας...δεν το εχεις αγορασει απο εμας...
Αν λοιπον εχεις ολα τα παραπανω κατι παιζει να γινει...διαφορετικα...Game over...insert coin...lol
+1000000000 lol lol lol lol lol lol lol cl

Αποσυνδεδεμένος jimisgr

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 12
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #82 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 19:51 »
Καλησπέρα σ' όλους παιδιά.

Περιμένω να παραλάβω το νέο μου jimny και από τα πρώτα πράγματα που σκέφτομαι να κάνω είναι να βάλω μεμβράνες στα τζάμια.

Ξέρει κανείς αν στην περίπτωση που βάλω και υπάρξει πρόβλημα με τα τζάμια π.χ. τρίξιμο ή οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα,  θα καλύπτει η εργοστασιακή εγγύηση του αυτοκινήτου την επισκευή ?
 


Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 12, 2010, 21:13 »
Καλησπέρα σ' όλους παιδιά.

Περιμένω να παραλάβω το νέο μου jimny και από τα πρώτα πράγματα που σκέφτομαι να κάνω είναι να βάλω μεμβράνες στα τζάμια.

Ξέρει κανείς αν στην περίπτωση που βάλω και υπάρξει πρόβλημα με τα τζάμια π.χ. τρίξιμο ή οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα,  θα καλύπτει η εργοστασιακή εγγύηση του αυτοκινήτου την επισκευή ?
 



  Ακόμα και γι'αυτό μπορεί να σε θεωρήσουν εκτός εγγύησης. Γι'αυτό το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον αντιπρόσωπο όπου θα πας σε περίπτωση βλάβης εντός εγγύησης. Και αν μπορούσες να πάρεις γραπτός ποιοι είναι οι λόγοι όπου θέτουν το αυτοκίνητο εκτός εγγύησης θα ήταν το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 09:55 »
To πρώτο πράγμα που έκανα και εγώ ήταν πράγματι αυτό. Να επισημάνω και το εξής : στην περίπτωσή μου ΔΕΝ ξηλώθηκαν τζάμια κλπ, έγινε εφαρμογή επί αυτών. Αν θες και άλλη μία συμβουλή, πρόσεξε την διαβάθμιση που θα βάλεις γιατί από κάποιο επίπεδο σκουρότητας και πέρα, ενδέχεται να 'χεις θέματα και με την τροχαία (βέβαια υπάρχουν και κάτι άλλες μαϊμουδιές, τύπου "βγάζω χαρτί από οφθαλμίατρο" κλπ κλπ, αλλά νομίζω ότι πάει μακριά το πράγμα). Τέλος, πρόσεξε και που θα τα βάλεις, δηλαδή αν μπουν στο πίσω τζάμι και στα δύο των επιβατών, δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Αντίθετα, κατά τα λεγόμενα του τοποθέτη, με το μπροστινό παρμπρίζ και τα δύο μπροστινά (οδηγού-συνοδηγού), ενδέχεται να έχεις επίσης πρόβλημα με τους τροχαίους.

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 17:43 »
Καλησπέρα σ' όλους παιδιά.

Περιμένω να παραλάβω το νέο μου jimny και από τα πρώτα πράγματα που σκέφτομαι να κάνω είναι να βάλω μεμβράνες στα τζάμια.

Ξέρει κανείς αν στην περίπτωση που βάλω και υπάρξει πρόβλημα με τα τζάμια π.χ. τρίξιμο ή οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα,  θα καλύπτει η εργοστασιακή εγγύηση του αυτοκινήτου την επισκευή ?
 



δεν εχεις κανενα προβλημα με την εγγυηση και για να μπουν οι μεβρανες δεν ειναι απαραιτητο να βγουν τα τζαμια.

απο θεμα χρωμματος εγω εχω τις alu light την llumar και ειναι μια χαρα και δεν προκαλουν.
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 19:49 »
Κ εγω της llumar εβαλα...
Εβαλα την 2η "σκαλα" σε ολα τα παραθυρα εκτος του παρμπριζ...μαλλον ειναι η σκαλα που οπως ειπε κ ο 4kinitos δεν προκαλει...ΑΛΛΑ αν σε σταματησουν εχεις προβλημα για τα μπροστινα σε αυτη τη σκουροτητα...
Παντως κακα τα ψεματα ειναι οτι καλυτερο οι μεμβρανες...κ απο αποψη ομορφιας αλλα κ το καλοκαιρι νταλα ηλιο πας ΑΝΕΤΑ ταξιδακι...
ΚΑΛΕΣ ΛΑΣΠΕΣ!!!
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 13, 2010, 23:07 »
Παράθεση
Κ εγω της llumar εβαλα...
Εβαλα την 2η "σκαλα" σε ολα τα παραθυρα εκτος του παρμπριζ...μαλλον ειναι η σκαλα που οπως ειπε κ ο 4kinitos δεν προκαλει...ΑΛΛΑ αν σε σταματησουν εχεις προβλημα για τα μπροστινα σε αυτη τη σκουροτητα...
Παντως κακα τα ψεματα ειναι οτι καλυτερο οι μεμβρανες...κ απο αποψη ομορφιας αλλα κ το καλοκαιρι νταλα ηλιο πας ΑΝΕΤΑ ταξιδακι...
ΚΑΛΕΣ ΛΑΣΠΕΣ!!!

Είναι πραγματικά σωτήριες...και οποίος δεν έχει βάλει να βαλει. Και εγώ Llumar έβαλα στην Πεντέλης στο Μαρούσι και τους συνιστώ χωρίς σκέψη.
Παράθεση
δεν εχεις κανενα προβλημα με την εγγυηση και για να μπουν οι μεβρανες δεν ειναι απαραιτητο να βγουν τα τζαμια.
Εκεί ΔΕΝ βγαίνουν τα τζαμια

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 00:40 »
Έβαλα κι εγώ παιδια πριν κάνα μήνα... Της 3Μ...δευτερη σκάλα κι εγω....Τέλειο....Όμορφο,διακριτικό σαν εργοστασιακο και προστατευει....

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 08:23 »
Σωστός, 3Μ και εγώ. Πίσω και στα δύο συνοδηγών ή παντού ;