Αποστολέας Θέμα: φιμε τζαμια  (Αναγνώστηκε 48965 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 15:18 »
  Έχετε βάλει και στα μπροστινά τζάμια του οδηγού και του συνοδηγού;

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:03 »
Συγγνώμη, είπα μ@λ@κία πριν. Ρωτούσα λοιπόν :

Στο πίσω τζάμι και τα δύο επιβατών ή και στα δύο μπροστινά (οδηγού - συνοδηγού) ;


Setteras, εγώ έχω μόνο στο πίσω κεντρικό και στων δύο επιβατών.

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:15 »
θεωρητικα παντα, εφοσον περασετε ΚΤΕΟ, με κολλημενα τα ειδικα αυτοκολητα επανω στις μεμβρανες, ΔΕΝ πρεπει η τροχαια να σας κανει παρατηρηση. Αλλιως, ας μας ειχανε κοψει στο ΚΤΕΟ.
Εχω 2ο σταδιο παντου εκτος ανεμοθωρακα.

Εαν πεσουμε σε στραβο τροχαιο, τοτε δε θα μας εσωζε η ανοιχτοχρωμη μεμβρανη ή η απουσια της. Κατι θα βρισκανε... λαστιχα, υψος, προβολεις, εργατες, cb, vhf κτλ κτλ κτλ... δυστυχως ετσι ειναι παιδες :|


www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:29 »
θεωρητικα παντα, εφοσον περασετε ΚΤΕΟ, με κολλημενα τα ειδικα αυτοκολητα επανω στις μεμβρανες, ΔΕΝ πρεπει η τροχαια να σας κανει παρατηρηση. Αλλιως, ας μας ειχανε κοψει στο ΚΤΕΟ.
Εχω 2ο σταδιο παντου εκτος ανεμοθωρακα.

Εαν πεσουμε σε στραβο τροχαιο, τοτε δε θα μας εσωζε η ανοιχτοχρωμη μεμβρανη ή η απουσια της. Κατι θα βρισκανε... λαστιχα, υψος, προβολεις, εργατες, cb, vhf κτλ κτλ κτλ... δυστυχως ετσι ειναι παιδες :|




εσυ βρε φαλακρε γκει δεν εχεις τπτ απο ολα αυτα που λες πιο πανω εκτος απο ενα cb......ουτε υψος ουτε λαστυχα ουτε εργατη......τι φωβασε ?
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:51 »
lol, ρε ασχημε αρκουδοφαγε, εκτος απο εργατη ολα τ'αλλα τα'χω... α ναι, ουτε προβολεις, αλλα η σκεψη μου ειναι θετικη ως προς να βαλω.. lol
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 17:25 »
εμενα την τελευταια φορα που με σταματησαν, ετυχε να εχει jimny ο αστυνομικος και ανοιξαμε κουβεντουλα για αναρτησεις και τα σχετικα...
τους προβολεις μου ειπε εφοσον δεν ειναι αναμμενοι, δες σε γραφουν. ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #96 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 21:07 »
καλυμενοι πρεπει να ειναι...και παλι...αν θελουν σε σκιζουν.... lol
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #97 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 22:32 »
Καλυμμενοι και γυρισμενοι προς τα πανω απλα δεν υπαρχει πουθενα τετοιος νομος.Αν δεν αναβουν δεν μπορει να σε κανει τιποτα.Εμενα π.χ. ειναι αποσυνδεδεμενοι με φυσα.Εχω ακουσει και το αλλο.Να σε γραφουν επειδη το αμαξι απο το εργοστασιο εχει τα πισω τζαμια φιμε.
Σε τετοιες περιπτωσεις μπορεις εσυ να τον σκισεις δικαστικα. ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #98 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 22:43 »
βρε δικιο εχεις...αλλα δεν θα το βρεις αν μπλεξεις με μπαγλαμα.....

 0_21 0_21 0_21 0_21
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #99 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 17:49 »
  Και εγω για τους προβολείς ξέρω ότι πρέπει να είναι καλυμένοι.

Αποσυνδεδεμένος 100%HUNTER

  • Jimny
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Άντρας
  • SUZUKI JIMNY "THE BEST THERE IS"
    • www.jimnyclub.com
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #100 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 19:06 »
Εγώ δέν βάζω προβολείς για να μήν με σταματήσουν και πρίν μου πεί για τους προβολείς................να μου ζητήσει άδεια ha (να μήν δόσω λοιπόν αφορμή)
HUNTING IS LIFE

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #101 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:13 »
Παντού εκτός από το μπροστά παρμπρίζ....Πολύ καλό αποτέλεσμα..

Αποσυνδεδεμένος lef stath

  • Jimny
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #102 στις: Μάρτιος 29, 2012, 12:10 »
Χθες πηγα να περασω κτεο , με πολυ σκουρα φιμε.... η πολυ τυπικη υπαλληλος ηθελε να μου δωσει
προσωρινο χαρτι κτεο για ενα μηνα και να της φερω χαρτι απο γιατρο ωστε να μου δωσει το κανονικο χαρτι ελεγχου.
Εφυγα κι εγω λοιπον ,οχι ομως για να παω σε γιατρο αλλα σε αλλο κτεο οπου και με περασαν χωρις να μου πουν
το παραμικρο.... οι μεν εχασαν τα 55 ευρω και τα αλλα 3 αυτοκινητα που περναω ανα διετια απο κτεο και
 οι δε κερδισαν εναν πελατη!!!
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το σκαλωμα που εχουν καποια κτεο με τα φιμε.... με εχουν σταματησει για ελεγχο
αρκετες φορες και στην Αθηνα και στην επαρχια και ποτε δεν μου ειπαν τιποτα... και στο κατω κατω το αυτοκινητο δεν γινεται
επικινδυνο με τις μεμβρανες απλα ο αστυνομικος που σε σταματα νιωθει εκτεθειμενος γιατι δε σε βλεπει και δικαιολογημενα αν
εισαι προκλητικος θα σε γραψει!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #103 στις: Μάρτιος 29, 2012, 15:58 »
Χθες πηγα να περασω κτεο , με πολυ σκουρα φιμε.... η πολυ τυπικη υπαλληλος ηθελε να μου δωσει
προσωρινο χαρτι κτεο για ενα μηνα και να της φερω χαρτι απο γιατρο ωστε να μου δωσει το κανονικο χαρτι ελεγχου.
Εφυγα κι εγω λοιπον ,οχι ομως για να παω σε γιατρο αλλα σε αλλο κτεο οπου και με περασαν χωρις να μου πουν
το παραμικρο.... οι μεν εχασαν τα 55 ευρω και τα αλλα 3 αυτοκινητα που περναω ανα διετια απο κτεο και
 οι δε κερδισαν εναν πελατη!!!
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το σκαλωμα που εχουν καποια κτεο με τα φιμε.... με εχουν σταματησει για ελεγχο
αρκετες φορες και στην Αθηνα και στην επαρχια και ποτε δεν μου ειπαν τιποτα... και στο κατω κατω το αυτοκινητο δεν γινεται
επικινδυνο με τις μεμβρανες απλα ο αστυνομικος που σε σταματα νιωθει εκτεθειμενος γιατι δε σε βλεπει και δικαιολογημενα αν
εισαι προκλητικος θα σε γραψει!!!!


χαχαχαχχαχα εγω φιλε μου επαθα το ακριβως αντιθετο στο κτεο της ροδου...βγαινω απο το αμαξι και μου λει ευγενικοτατα...
-το χαρτι για τις μεμβρανες μου δινετε..
--της δινω ενα χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο που λεει οτι εχω προβλημα στο δερμα και πρεπει να φοραει μεμβρανες και μπλα μπλα
-οχι αυτο μου λεει ...το αλλο για τις μεμβρανες που της πιστοποιει.... ::) ::) ::) lol lol
-λεω συγνωμη αλλα δεν το εχω το εχασα(και στη τελικη ειναι ενα χαρτι που λεει οτι οι ταδε μεμβρανες ειναι πιστοποιημενες κτλ κτλ φωτοτυπια που εχει μια υπογραφη αυτουνου που μου της εβαλε της 3μ)εχω ομως..
αυτο το χαρτι που λεει και ο νομος bhe bhe... 87 87 87 0_21 0_21 0_21
τελος παντων με τα πολλα και τα λιγα πηγα σε αυτον που ηταν υπευθυνος του κτεο και του εξηγησα τι εγινε και τελικα με περασε.....
 γιαυτο σου λεω ..οτι ναναι...ο καθενας οτι θελει ζηταει.. lol lol

Αποσυνδεδεμένος lef stath

  • Jimny
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιμε τζαμια
« Απάντηση #104 στις: Μάρτιος 29, 2012, 17:29 »
Αυτο ακριβως..... οτι θελει ο καθενας ζηταει  87
ασε πια που αυτο το '' χαρτι γιατρου'' ειναι οτι πιο χαζο  εχουν βρει για παραθυρακι ....
οι μισοι ελληνες πρεπει να εχουμε την ιδια παθηση...ελεος... στο τελος οσοι εχουμε φιμε να
ζητησουμε και κανενα επιδομα ... τοσα δινουν ... γιατι οχι κι ενα ακομα????     t4