Αποστολέας Θέμα: Που θα πάτε για καλοκαίρι? Αντε και ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ...  (Αναγνώστηκε 8147 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Για που προγραματίζετε διακοπές πουλάκια μου....
Eμεις προτιμήσαμε κάτι που έχουμε ξαναδεί, αν και 10 χρόνια πρίν, και χωρίς 4χ4 αλλά με ένα παλιό αγαπημένο opel kadet του 70κάτι..
Λευκάδα j12
Το νησί που δεν είναι νησί αλλά προσβάσιμο απο ξηρά....
Κάθισμα ...μαγευτική παραλία όπως και οι εγκρεμνοί...
Φρυγαδέλι....μούρλια(ψητό είναι τρώγετε yah)
Νησάκια κοντά τρέλα, Σκορπιός, Σπάρτη, Μαδουρή, Μεγανήσι....
Χαλαρά...
Συμβουλεύτικα όπως πάντα το τουριστόραμα(δεν με έχει προδόσει, σε 5 εκδρομές που έχω πάει...),στο οποίο έχουμε  com και ειδική θέση στο foroum του, και για την διαμονή επέλεξα αυτό  www.touristorama.com/06/LefkadaDiamoniGreen1.html
Πρώτα ο Θεός(ελπίζω να έχω προλάβει να κάνω και το σχετικό ευχέλαιο ;)) Αναχώρηση κατά τις 10 /8 και επιστροφή κατά τις 25...
Η επιστροφή ίσως συνδιαστεί με το πάρτυ των Γρεβενών, αν και για το Αυγουστιάτικο Φεγγάρι....σκέφτομαι..παραλία .....κόσμο..ανθρώπους που θέλουν να γνωριστούν...κανένα ψησηματάκι..μουσικούλα κτλ ::), ή ίσως γίνει πιο περιπετειώδης εαν μπορώ και λόγω οικογένειας, να έρθω και πιο πάνω να δω μερικά παιδιά....
Εσείς τι λέτε να κάνετε?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2006, 20:16 από Ironman »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Που θα πάτε για καλοκαίρι?
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 19, 2006, 14:38 »
Εγώ κλασικά θα είμαι από 4/8-27/8 Πετριές Ευβοίας (ας όψεται η οικονομική στενότης...), παίζοντας με τη γουρούνα μου (του αδερφού μου είναι δηλαδή αλλά τέλος πάντων), κάνοντας βουτιές στο χερόμυλο (όσοι ήρθαν στο beach party ξέρουν), τρώγοντας παγωτό παρφέ σοκολάτα, σουφλέ σοκολάτα και lovers (σοκολάτα φυσικά) στη Μαρία, παίζοντας ρακέτες, πίνοντας το πατό μου το βραδάκι παρέα με το απαραίτητο πούρο... :) :) :)
Όποιον τον βγάλει ο δρόμος προς τα κει ας ρίξει σύρμα να πιούμε κανένα καφεδάκι (για όσους δε με ξέρουν, είμαι ψηλός, ξανθός με γαλανά μάτια, ατσάλινους κοιλιακούς και γενικά γυμνασμένο κορμί και έχω ένα άσπρο Jimny +35 εκ. με 40άρια Interco Super Swamper, εργάτη 12000 lbs, snorkel, κλπ...)........ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ΥΓ. Για περισσότερη σιγουριά πάντως πάρτε κανένα τηλέφωνο στην απίθανη περίπτωση που δε με καταλάβετε... ::) ::) 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Που θα πάτε για καλοκαίρι?
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 19, 2006, 14:41 »
Λευκάδα  j12 το σκ! a105 a105
Αν και δεν τρελενομαιγια διακοπες (θελω χιονιααααααααααααααααααα a105 a105 a105)ενα τουρ στη Θασο με λιγο Χαλκιδικη-Δραμα και οπως παντα Βαρδουσια(Σταγια ή Πλατανος,το χωριο του παππου). 8)

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα πάτε για καλοκαίρι?
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 19, 2006, 15:06 »
Λευκάδα  j12 το σκ! a105 a105
Αν και δεν τρελενομαιγια διακοπες (θελω χιονιααααααααααααααααααα a105 a105 a105)ενα τουρ στη Θασο με λιγο Χαλκιδικη-Δραμα και οπως παντα Βαρδουσια(Σταγια ή Πλατανος,το χωριο του παππου). 8)
Βασιλακη αγορι μου για δωσε και ημερομηνιες που θα μας επισκευτεις γιατι και εγω για Θασο παιζει φετος λογω οικονομικης στενοτητας( γαμος γαρ) και Χαλκιδικη ουτως ή αλλως ειμαι καθε σ/κ
αυτα απο μενα
Α!!!!!! και οι διακοπες θα συνδυαστουν οπως εδω και 10 χρονια με....το μωρο μου <tr3_ <tr3_ <tr3_
και την γυναικα μου lol lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα πάτε για καλοκαίρι?
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 19, 2006, 15:29 »
Λευκάδα  j12 το σκ! a105 a105
Αν και δεν τρελενομαιγια διακοπες (θελω χιονιααααααααααααααααααα a105 a105 a105)ενα τουρ στη Θασο με λιγο Χαλκιδικη-Δραμα και οπως παντα Βαρδουσια(Σταγια ή Πλατανος,το χωριο του παππου). 8)
Βασιλακη αγορι μου για δωσε και ημερομηνιες που θα μας επισκευτεις γιατι και εγω για Θασο παιζει φετος λογω οικονομικης στενοτητας( γαμος γαρ) και Χαλκιδικη ουτως ή αλλως ειμαι καθε σ/κ
αυτα απο μενα
Α!!!!!! και οι διακοπες θα συνδυαστουν οπως εδω και 10 χρονια με....το μωρο μου <tr3_ <tr3_ <tr3_
και την γυναικα μου lol lol lol lol
Ουπς!!!!! ξεχασα το σημαντικοτερο. ha ha ha ha ha μαλλον απο τους τελευταιους των Μο'ι'κανων θα ειμαι. για το πρωτο 10ημερο του Σεπτεμβριου σχεδιαζω οποτε οποιος ανεβει προς τα εδω χτυπαει τηλ.

Αποσυνδεδεμένος GiwrgosTH

  • Jimny
  • Μηνύματα: 456
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα πάτε για καλοκαίρι?
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2006, 15:32 »
Κρήτη από 26/7-4/8.
Θα μου πείτε τι θέλω βλάχος άνθρωπος σε νησί?
Απλά δεν θεωρώ την Κρήτη "νησί" και επειδή η κοπελιά μου δεν έχει πάει ποτέ, είπα να της κάνω το χατήρι να πάμε και να περνάμε και από καμιά παραλία στο κατέβασμα από τον Ψηλορίτη ή τα Λευκά Όρη lol
Εκτός αυτού έχω πάει τις άπειρες φορές, αλλά σχεδόν πάντα για δουλειά και δεν είχα ποτέ το χρόνο να ζήσω την πραγματική Κρήτη χωρίς το άγχος της δουλειάς κλπ.
Έχει και τις άπειρες διαδρομές στα βουνά, ξέρουν και από κρεατικά οι άνθρωποι, η τσικουδιά αγνή, τι άλλο να ζητήσεις από τις διακοπές σου? yah
Κατά τα άλλα πήγα το τριήμερο που μας πέρασε κάτι φανταστικές διαδρομές από Λίμνη Πλαστήρα προς Αργιθέα και στα πέριξ και για το τετραήμερο του δεκαπενταύγουστου προγραμματίζοντε Τζουμέρκα!  
Punto, punto το Jimnάκι...

Αποσυνδεδεμένος chriska

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα πάτε για καλοκαίρι?
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 19, 2006, 16:07 »
Απο 3 έως 7 Αυγούστου θα είμαι Ουγγαρία για την F1 με τα μανεκεν της Red Bull, sexy Bull lol lol lol και μετά Σέριφο μεχρι 13.
Εκτός και πιάσω το Lotto και τραβήξω για νησιά Fidji 8) 8)
“ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ”
Christoforo Caneli

Αποσυνδεδεμένος P_Gala

  • Jimny
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • My web site (space)
Απ: Που θα πάτε για καλοκαίρι?
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 19, 2006, 17:31 »
ΑΑΑΑΑΑααχ διακοπες a105 , στην Ικαρια!και μετα απο τα μερη μου στην Σαμο....


Αρχίζω με την Ικαρία που έχω ξαναπάει και αφού είχα φαγωθεί τόσο καιρό να ξαναπάω,
τα κατάφερα φέτος…
Εκεί με τα ξακουστά γλέντια της και τον φιλόξενο κόσμο της …

Έχω σκοπό να πάω ή για ελεύθερο κάμπινγκ η αν βρω τίποτα φθηνό σε δωμάτια δεν θα
πω όχι…(αν έχει κανείς κάτι να προτείνει ας στείλει κανένα PM)

Δεν ξερώ πολλά για το μέρος, αλλά...!
Εύδηλος(ωραίο μέρος για να μείνεις αν βρεις διαμέρισμα),
Αρμενιστής(για μπάνιο στα καταγάλανα νερά),
Άγιο Κήρυκο(για βόλτα και  φαγητό),
Ράχες(για βόλτα και  φαγητό),
Χωματόδρομοι και πολλές παραλίες – μέρη για να ανακαλύψω όταν πάω : )

Μετά για την Σάμο έχω πολλά να πω και να προτείνω αλλά δεν θα περάσω σε λεπτομέρειες…
είναι το μέρος να πας με παρέα και με την λογική να μην ψάχνεις για τρελή και ξέφρενη νυχτερινή ζωή.
Έχει τον συνδυασμό θάλασσας(Γαλάζιο, Χρυσή άμμος, Κερβελη, στους καταρράχτες στο ποτάμι,
 Λεμονάκια, Λιβαδακι κτλ) και βουνού(Καρβούνη, Προφ. Ηλιας, Κερκης…) , έχει αρκετά τουριστικά
 μέρη(κοκκάρι – πυθαγόρειο…κτλ)Οι δυο μεγάλες πόλεις είναι το Βαθύ και το Καρλοβασι οπου και οι
2 είναι ωραία μέρη για καφέ και βόλτα.
Τα γραφικά χωριά που μπορείς να χαζέψεις από ψηλά σχεδόν ολόκληρο το νησί και να απολαύσεις
την ησυχία και διάφορα τοπικά φαγητά.
Όποιος είναι τυχερός μπορεί να πετύχει και καμιά γιορτή σε εκκλησία και να δοκιμάσει την μαγειρευτή
 “γιορτή” (φαγητό).

 j12ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ !!!
 j12
This is your life and its ending one minute at the time...

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Λευκάδα j12
Το νησί που δεν είναι νησί αλλά προσβάσιμο απο ξηρά....
Κάθισμα ...μαγευτική παραλία όπως και οι εγκρεμνοί...
Φρυγαδέλι....μούρλια(ψητό είναι τρώγετε yah)
Νησάκια κοντά τρέλα, Σκορπιός, Σπάρτη, Μαδουρή, Μεγανήσι....
Χαλαρά...

Να με θυμηθείς και να με πάρεις τηλ. Πιθανότατα μετά τις 20/8 να είμαι πάλι στην περιοχή. Έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα?

Λευκάδα  j12 το σκ! a105 a105
Αν και δεν τρελενομαιγια διακοπες (θελω χιονιααααααααααααααααααα a105 a105 a105)ενα τουρ στη Θασο με λιγο Χαλκιδικη-Δραμα και οπως παντα Βαρδουσια(Σταγια ή Πλατανος,το χωριο του παππου). 8)

Ποιό Σ-Κ? Πάρε με τηλ.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Λευκάδα  j12 το σκ! a105 a105
Αν και δεν τρελενομαιγια διακοπες (θελω χιονιααααααααααααααααααα a105 a105 a105)ενα τουρ στη Θασο με λιγο Χαλκιδικη-Δραμα και οπως παντα Βαρδουσια(Σταγια ή Πλατανος,το χωριο του παππου). 8)

Ποιό Σ-Κ? Πάρε με τηλ.

Ξερεις καμια ταβερνα με προβειο και δεν μαρτυρας!Αρε παλιο κτηνιατρε δεν θα ξαναρθω Πουρνια δεν θα σταματαω να τρωω! 0_21 0_21

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Λευκάδα  j12 το σκ! a105 a105
Αν και δεν τρελενομαιγια διακοπες (θελω χιονιααααααααααααααααααα a105 a105 a105)ενα τουρ στη Θασο με λιγο Χαλκιδικη-Δραμα και οπως παντα Βαρδουσια(Σταγια ή Πλατανος,το χωριο του παππου). 8)

Ποιό Σ-Κ? Πάρε με τηλ.

Ξερεις καμια ταβερνα με προβειο και δεν μαρτυρας!Αρε παλιο κτηνιατρε δεν θα ξαναρθω Πουρνια δεν θα σταματαω να τρωω! 0_21 0_21

Την άλλη φορά θα τον πάρω το ... τηλέφωνο κάθε μια ώρα για να καταλάβει να μαγειρέψει και φάε όσο θες.


Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Λευκάδα  j12 το σκ! a105 a105
Αν και δεν τρελενομαιγια διακοπες (θελω χιονιααααααααααααααααααα a105 a105 a105)ενα τουρ στη Θασο με λιγο Χαλκιδικη-Δραμα και οπως παντα Βαρδουσια(Σταγια ή Πλατανος,το χωριο του παππου). 8)
Βασιλακη αγορι μου για δωσε και ημερομηνιες που θα μας επισκευτεις γιατι και εγω για Θασο παιζει φετος λογω οικονομικης στενοτητας( γαμος γαρ) και Χαλκιδικη ουτως ή αλλως ειμαι καθε σ/κ
αυτα απο μενα
Α!!!!!! και οι διακοπες θα συνδυαστουν οπως εδω και 10 χρονια με....το μωρο μου <tr3_ <tr3_ <tr3_
και την γυναικα μου lol lol lol lol
Μαχος ακουει.οVer
4-20/8 εχω αδεια.οver.προγραμμα της στιγμης.οver.θα σε ενημερωσω! ;)

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Ρεεεεεεεεεεεεεεεε τι θεματα ειναι αυτα που θιγετε?  0_21 0_21 0_21

Επιτρεπεται να συζητατε τεοια θεματα, οταν συμμετεχουν και ανθρωποι με 2 μαγαζια, οι οποιοι δε προκειται να κουνησουν ρουπι?   Καθαρματααααααααααααα!!!



ΥΓ. Γ@μω τα μαγαζια μου, γ@μωωωωωωωω... bhe bhe bhe
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος chriska

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Άντρας
Οσοι θέλουν τα πολλά...... ha ha ha
Πάντως η Αττική έχει απίστευτα μέρη για βόλτα και μπανάκι........
Ζήτα μου το προσωπικό μου κατάλογο lol lol lol
Τα  4 τελευταία χρόνια εχω μάθει όλα τα μέρη 8)
 
“ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ”
Christoforo Caneli

Αποσυνδεδεμένος MadMak

  • Jimny
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψήλωσα 4 cm και βρήκα την υγειά μου
3ημερο Σαντορίνη (χωρίς το τουτου)........
2ημερο Αγ. Κωνσταντινο (χωρίς το τουτου)........
7ημερο Σαλαμίνα (με το τουτου  ha)
Its a new world - Jimny World