Αποστολέας Θέμα: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD  (Αναγνώστηκε 5573 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Jimny
  • Μηνύματα: 100
  • www.jimnyclub.com/forum
ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« στις: Ιούλιος 25, 2006, 10:10 »
Γενικά Θέματα / Μπουγατσοκαταστάσεις / Σκέψεις..... σκέψεις.... / author : Nicksi

Τι θα ήθελαν κάποιες γυναίκες να μας έλεγαν?   Χμμμμμμμμμμμμμ για ρίξτε μια ματιά παρακάτω...:

Καλησπέρα σε όλους!
Εγώ δεν κάνω off road, κάνω όμως υπομονή ... πολύ υπομονή!

Όπως φαντάζομαι κάνουν και οι δικές σας γυναίκες, όταν ξυπνάτε μέσα στα μαύρα χαράματα (και ξυπνάνε κι αυτές μαζί σας όταν χτυπάει ανελέητα το ξυπνητήρι στις 5.30 το πρωί...), μετά σηκώνεστε να ετοιμάσετε το φραπεδάκι σας και ψάχνοντας τον εξοπλισμό σας γκρεμίζετε το σπίτι (για να μην ανάψετε το φως και μας ξυπνήσετε φυσικά...), μετά εξαφανίζεστε και τέλος γυρνάτε σπίτι κατάκοποι και νευριασμένοι!

Γιατί είχε σκόνη / είχε λάσπη / δεν είχε λάσπη / είχε πάγο / είχε τον Ερμή ανάδρομο / είχε την Αφροδίτη στον Πλούτωνα...

Μετά τελειώνουν οι δικαιολογίες και αρχίζει το χασμουρητό!
"Αγάπη μου, να ξαπλώσω μισή ωρίτσα και να πάμε μετά για μπάνιο?"
Στη μισή ώρα δε σηκώνεστε ποτέ. Στη 1 ώρα ωριακά ανοίγει το μάτι, αλλά "δεν ξέρω βρε αγάπη μου, νοιώθω έτσι λίγο... να... σαν μια ζαλάδα... σαν μια αδιαθεσία" (δηλαδή θέλω τουλάχιστον άλλη μια ώρα ύπνο, αλλά δε στο λέω στεγνά για να μη φρικάρεις).
Εμείς διαβάζουμε υπομονετικά το Marie Claire Ιουλίου, όπου δίνει 10+1 συμβουλές για το πώς να είμαστε πιο όμορφες στην παραλία. Λες και θα το προσέξετε ότι είμαστε πιο όμορφες. Αφού -αν τελικά πάμε στην παραλία- θα ξαναπάτε να «παίξετε» λίγο σε κάποιο λοφάκι, νεροφαγωματάκι, "έτσι για καμιά ωρίτσα βρε αγάπη μου, αφού ξέρεις ότι δεν αντέχω να κάθομαι στον ήλιο".

Στις 3.30 σηκώνεστε, φραπεδάκι, εφημερίδα, "παιχτάρα αυτός ο Σαβιόλα, μακάρι να μην τον πάρει τελικά ο Βάζελος..." και σε λίγο "άντε, ετοιμάσου να πάμε για μπάνιο γιατί πείνασα κιόλας". Ακολουθούμε τις συμβουλές του Marie Claire Ιουλίου, γινόμαστε πιο όμορφες, δεν το προσέχετε (αλλά ήταν αναμενόμενο να μην το προσέξετε, εκτός κι αν αντί για καπέλο βάζαμε καμμιά ζάντα στο κεφάλι μας...) και φτάνουμε στην παραλία, κάνοντας ανακεφαλαίωση στο αμάξι σχετικά με το τι έφταιξε και δε πέρναγε το... κολοεμπόδιο.

Με το που φτάνουμε στη θάλασσα, ανοίγετε το πορτ-μπαγκάζ και επί 20 λεπτά ξεφορτώνετε τα σύνεργα, τα στήνετε μπροστά στην ξαπλώστρα και αφού ντυθείτε Alien ... "αγάπη μου δεν θα αργήσω" και μην τον είδατε τον καταδρομέα! Η συνέχεια είναι γνωστή... 2 ώρες μετά, γυρίσετε από το «παιγνίδι» όπως το λετε,  στην ταβέρνα μας αναλύετε για μια ακόμη φορά (νομίζω η 9η απ'το πρωί) για το πώς έπρεπε να περάσει αυτο το εμπόδιο...

Από το απόγευμα και μετά η μέρα είναι off για εσάς. Δεν έχει off road, οπότε δεν μένουν και πολλά να κάνετε μέχρι να πέσουμε για ύπνο (στο κρεβάτι για ύπνο, γιατί όλο το βράδυ μισοκοιμάστε στον καναπέ / στη βεράντα / στο μπαρ / στην ταβέρνα...). Και φυσικά ... 5.30 το πρωί ... ντριιιιιιιιιιιιν!

Αγόρια, το νου σας στις γυναίκες!
Είναι καλό και σεβαστό το χόμπι σας, πιστέψτε με ότι όλες μας το προτιμούμε από το να γυρνάτε σε ****μπαρα, αλλά μην μας ξεχνάτε και τελείως!
Κάνουμε υπομονή, κάνουμε πλάκα, κάνουμε ό,τι μπορούμε για να σας τραβήξουμε την προσοχή (χάρη στο 4κίνηση MAG), μάθαμε να αναγνωρίζουμε τα κουμπάκια του μπλοκέ, μάθαμε τη διαφορά που έχει ο WARN από τον T-MAX, τα Αll Terain από τα Mud Terrain, αλλά ... - Βρε αγάπη μου, δεν πρόσεξες καν ότι έβαψα τα μαλλιά μου κόκκινα, τα έκοψα αγορίστικα, έκανα πλαστική στη μύτη ... και δεν ήρθα καν μαζί σου το Σαββατοκύριακο ...

Αγόρια, το νου σας στις γυναίκες!
Βάλτε κι εμάς κάπως στο βαρύ πρόγραμμά σας, στριμώξτε μας κι εμάς κάπου (με την καλή έννοια... στο πρόγραμμα εννοώ), δείξτε μας κάπως ότι εκτιμάτε την κατανόησή μας, το χαμόγελό μας όταν -ακόμα και μετά από 5 ώρες μοναξιάς στο σπίτι- εσείς γυρνάτε πίσω και είμαστε πάλι "παρέα"!


Με αφορμή το θέμα που άνοιξε ο θείος Nicksi, θα ήθελα να εκφράσω μια απορία .... Πόσες από εμάς μάθαμε τί είναι μπλοκέ, τί είναι αντιστρεπτική, τί διαφορές έχουν τα λάστιχα κλπ κλπ από το 4κίνηση MAG?     Εεεε?  Πώώώς?   Α.. ναι?  ΚΑΜΜΙΑ.   Εγώ προσωπικά δεν γνώριζα καν την ύπαρξη αυτου του περιοδικού.  Τί το θέλω το περιοδικό όταν έχω ολόκληρη κινητή βάση δεδομένων στο πλευρό μου? 

Κορίτσια ψυχραιμία.  Ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος και μάλιστα όλο αυτό που περιγράφεται παραπάνω δεν μου φαίνεται άγνωστο.  Να ξέρετε όμως οτι υπάρχει λύση.  ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.  Μία φορά φτάνει.  Ή θα το μισήσετε ή θα το αγαπήσετε.  Αν το μισήσετε, έχει καλώς.  Θα το πάρει και εκείνος απόφαση να μην σας τρώει τα αφτιά συνεχώς.  Αν το αγαπήσετε ακόμα καλύτερα.  Έχετε ένα χόμπι που μοιράζεστε μαζί του και εφόσον τον ακολουθείτε σχολιάζετε τα πάντα επί τόπου, είστε και οι δύο παρόντες σε ό,τι συμβαίνει, οπότε επιστρέφοντας σπίτι το θέμα έχει κλείσει και μένετε τα δυο σας.... 


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2006, 10:19 από Χαρά »
κάτι μου μυρίζει..... 19_>

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 25, 2006, 10:17 »
 cl cl cl cl cl cl cl   Eεεεεεεεεεετσι μπραβο!!!  yah yah yah   Εγω παντως ειμαι απο τους τυχερους, που στη γυναικα μου αρεσει ολο αυτο το "παιγνιδι"!!! roc2 roc2 roc2
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

jimnoula

  • Επισκέπτης
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 25, 2006, 10:35 »
Εμένα να δείτε πως έχει αρχίσει να μου αρέσει όλο και περισσότερο.... yah
.....στον «άντρα» μου δεν ξέρω.... ha lol lol lol lol
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2006, 11:43 από jimnoula »

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 25, 2006, 14:55 »
και ιδιως περισσοτερο οταν πας την πρωτη βολτα μαζι και τρως χοντρο κολλημα στη λασπη και περιμενεις να.....ανοιξουν οι ασκοι του Αιολου lol lol lol και εκεινη κανει το ακριβως αντιθετο δηλαδη το διασκεδαζει με την ψυχη της και στο τελος αρπαζει τον ιμαντα παραμασχαλα για να σε ξεκολλησει,ε τοτε δεν υπαρχει αφιμβολια οτι αυτο το χομπυ το λατρευει yah yah yah yah

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 25, 2006, 15:00 »
Η Χαρά πάντως είναι η πρώτη γυναίκα που έχει έρθει σε νυχτερινή..... j12
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 25, 2006, 15:10 »
Ολα τα λεφτα Εμιλυ και Ελευθερια στις λακες του Ελικωνα με κλειδωμενα μπλοκε πισω και  a105 a105 a105

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 26, 2006, 09:48 »
Πιστεύω ότι από τα πολύ παλιά χρόνια (μη σας πω από την εποχή των δεινοσαύρων) το off-road επινοήθηκε από γυναίκες, καθώς είναι μια δραστηριότητα που απαιτεί εξυπνάδα, στρατηγική, προνοητικότητα κ συχνά αντοχή  yah
Ε, μετά το είδαν οι άντρες κ, όπως συνήθως, ζήλεψαν κ όρμησαν με τα μούτρα να αποδείξουν ότι αυτοί τα καταφέρνουν καλύτερα  87. Κλασικά, εμείς οι γυναίκες το ψιλοβαρεθήκαμε (τόσα χρόνια ασχολούμασταν πια!) κ φτάσαμε στη σημερινή εποχή όπου οι άντρες ζορίζονται να αποδεικνύουν κάθε φορά ότι τα καταφέρνουν καλύτερα, με αποτέλεσμα συχνά να τρώνε τα μούτρα τους  bhe, κ οι γυναίκες το απολαμβάνουν χαλαρά  sfr   
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 26, 2006, 10:07 »
Τωρα εσυ Μενια κατι θελεις να πεις... αλλα δε σε "πιανω" ακριβως... κατι σαν παρεμβολη... παρασιτα... δε ακουγεται καλα βρε παιδι μου αυτος ο "σταθμος"...  lol lol lol

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 26, 2006, 11:39 »
Μίλησε κανείς  ??? sfr sfr sfr
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 26, 2006, 12:36 »
E, τελικα εχει πολυ παρασιτο σημερα... φου φου ενα δυο, φου φου...  lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 26, 2006, 12:39 »
E, τελικα εχει πολυ παρασιτο σημερα... φου φου ενα δυο, φου φου...  lol lol lol

Μάλον δεν έχεις ρυθμιστεί στην σωστή συχνότητα.....
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 26, 2006, 12:52 »
Ναι, κέεεεντρο, με λαμβάαααννννειιιιις;  lol lol lol lol
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος Maria

  • Jimny
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΝΙΚΗΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 07, 2006, 20:55 »
καλησπερα σας απο την πανεμορφη Θασο hallo_all hallo_all hallo_all hallo_all >236 >236 >236 <sum083_ <sum083_ <sum083_ <sum083_ <sum083_  σας φιλουμε ολους ΜΑΡΙΑ-ΜΑΧΟΣ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος savvoul

  • Jimny
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
  • barbarians! Πτολεμαϊδα
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 07, 2006, 21:04 »
Καλησπέρααα...
Ρε Μαρία τι ήπιε ο Dirlas-Μάχος και δε μπορεί να γράψει ha ha lol lol lol
Καλή συνέχεια
To nickname άλλαξε......
Η παρέα μεγαλώνει..........(άσχετο)

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ και OFF-ROAD
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 07, 2006, 21:06 »
ρε, αει καντε διακοπες ρεεεεεε.... lol lol lol, καλα να περνατε παιδες :)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...