Αποστολέας Θέμα: Καλύμματα  (Αναγνώστηκε 2587 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alemx

  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
Καλύμματα
« στις: Δεκέμβριος 18, 2015, 22:02 »
Ψαχω καλύμματα καθισμάτων , δεν ξέρω αν είναι στην σωστη θεματολογία αλλά ακουω προτασεις απο οσους εχετε βάλει και έχει αντέξει!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Καλύμματα
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 21, 2015, 13:09 »
Έχω βάλει αδιάβροχα καλύματα της ARB, τα οποία είχα πρωτοδεί στο αυτοκίνητο του Jimever και μου άρεσαν, καλή επιλογή γενικώς για offroad.
Για καθημερινή χρήση δεν είναι ότι καλύτερο μιας και δεν εφάπτονται καλά στο κάθισμα, επίσης το καλοκαίρι είναι αρκετά ζεστά...
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Καλύμματα
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 21, 2015, 15:23 »
Εναλλακτικά, σου προτείνω κάτι απλό, το οποίο χρησημοποιώ, σε όλα τα αυτοκίνητα που πέρασαν από τα χέρια μου, τα τελευταία 6-7 χρόνια.
Παίρνεις μεγάλες πετσέτες σώματος (συνήθως 1,40 χ 0,70), και είτε:
1. Δένεις τις δύο άκρες, γύρω από το προσκέφαλο,
2. Ράβεις, κατά μήκος μιας από τις μικρές πλευρές, μια κορδέλα, μήκους περίπου 1,5 μέτρα, ώστε να δένεις γύρω από το μαξιλάρι, τις δύο άκρες της κορδέλας που προεξέχουν,
3. Και καλύτερη: διπλώνεις πρόχειρα μια μικρή πλευρά, γύρω από το μαξιλάρι. Ταυτόχρονα μαρκάρεις τα σημεία, που αργότερα θα περάσεις κουμπιά/κλιπς ρούχων, σαν αυτά που στενεύον συνήθως τα άκρα των μανικιών, σε μπουφάν κλπ. Τέτοια κλιπς, σου τα "περνάνε" σε καταστήματα για είδη ραπτικής, τύπου: "Καλυβιώτης". Αθάνατη και κομψή λύση, που ταιριάζει σε έναν καθώς πρέπει Jeeper !!  lol lol >:D 8)    Μόνο, να ζητήσεις ανοξείδωτα κλιπς, για ευνόητους λόγους.

Η λύση της πετσέτας, έχει το πλεονέκτημα ότι δεν ιδρώνει η πλάτη σου και δεν γλυστράς στην έδρα του καθίσματος, από την άλλη όμως ΔΕΝ είναι αδιάβροχη, όπως οι τύπου ARB, που περιέγραψε ο Αντώνης.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύμματα
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 22, 2015, 21:57 »
...τα οποία είχα πρωτοδεί στο αυτοκίνητο του Jimever και μου άρεσαν...

...ζηλιάρη... ha
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Καλύμματα
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 23, 2015, 11:18 »
B.R.A.T. President
www.brat.gr