Αποστολέας Θέμα: Προβλημα με το νερο  (Αναγνώστηκε 2657 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος makantou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 11
  • www.jimnyclub.com
Προβλημα με το νερο
« στις: Οκτώβριος 24, 2016, 17:41 »
Καλησπερα..Εδω και 10 μερες σχεδον συμπληρωνω νερο στο ψυγειο αρκετο.Ακουω στη θεση του συνοδηγου σαν νερο να (βραζει,μπουρπουλιθρες)το ψαχνω καθημερινα για καποια διαρροη αλλα τπτ ουτε στην καμπινα ουτε εξωτερικα..Επισης απο την μερα αυτη αρχισε να παει να σβησει στο ρελαντι και ειδικα οταν ειναι ζεστο.. ::) bhe...Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει..

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Προβλημα με το νερο
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 24, 2016, 19:11 »
Καλησπερα..Εδω και 10 μερες σχεδον συμπληρωνω νερο στο ψυγειο αρκετο.Ακουω στη θεση του συνοδηγου σαν νερο να (βραζει,μπουρπουλιθρες)το ψαχνω καθημερινα για καποια διαρροη αλλα τπτ ουτε στην καμπινα ουτε εξωτερικα..Επισης απο την μερα αυτη αρχισε να παει να σβησει στο ρελαντι και ειδικα οταν ειναι ζεστο.. ::) bhe...Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει..
Αν εξαιρέσεις οτι δεν ακούω το νερό (να βράζει όπως λες), ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχω κι εγώ εδώ και λίγο καιρό...
Η διάγνωση στην περίπτωσή μου είναι φλάτζα, πολύ φοβάμαι ότι κι εσένα το ίδιο πρόβλημα έχει...
Προς το παρόν έχω βάλει ένα ειδικό υγρό που "πιάνει" τις διαρροές στο κύκλωμα ψύξης (στην ουσία είναι σαν κόλλα και τις κλείνει) και περιμένω για όσο κρατήσει, μετά βλέπουμε...
Έχω περίπτωση φίλου που το αυτοκίνητο δούλεψε έτσι για πέντε χρόνια χωρίς πρόβλημα, ίδωμεν...
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος makantou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 11
  • www.jimnyclub.com
Απ: Προβλημα με το νερο
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 24, 2016, 23:11 »
Αυτο που λενε φωκια?Αν ξερεις ονομασια του υγρου αυτου στειλτη μου σε παρακαλω..

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Προβλημα με το νερο
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 25, 2016, 21:03 »
http://www.auto-mall.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=317
Δεν το πήρα από εκεί, αλλά δεν έχει σημασία, υπάρχουν και άλλα πολλά αντίστοιχα προϊόντα βέβαια....
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος makantou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 11
  • www.jimnyclub.com
Απ: Προβλημα με το νερο
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 26, 2016, 22:22 »
Ποσο χρονικο διαστημα χρειαζεται να δουλεψει ο κινητηρας?Ρωταω γιατι του εριξα ενα υγρο παρομοιο αλλα μετα απο 4-5 μερες μου εσκασε το μικρο κολαρο κατω απο το θερμοστατη και εφυγε το νερο και σιγουρα και το υγρο αυτο γιατι εγιναν ολα κοκκινα μεσα στην μηχανη..Ρωταω γιατι αυριο θα ξαναριξω..

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Προβλημα με το νερο
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 27, 2016, 15:09 »
Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να κυκλοφορεί συνεχώς το υγρό μέσα στο κύκλωμα ψύξης για να εμποδίζει τις διαρροές, δηλαδή δεν είναι οτι το ρίχνεις, κλείνει τις τρύπες και είσαι εντάξει...
Άρα, μάλλον θα πρέπει να ξαναρίξεις...
B.R.A.T. President
www.brat.gr