Αποστολέας Θέμα: Σβήνει όταν είναι κρύο  (Αναγνώστηκε 2608 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gritzas7

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1
  • www.jimnyclub.com
Σβήνει όταν είναι κρύο
« στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 17:28 »
Καλησπέρα παιδιά εδώ και δυο εβδομάδες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Jimny, όταν είναι εντελώς κρύο και ξεκινήσω με το που σταματήσω στο πρώτο σταυροδρόμι εντελώς, μου σβήνει! Αυτό μου το κάνει όταν είναι εντελώς κρύο και μόνο μια φορά, κατά την διάρκεια της μέρας δεν το ξανακάνει! Μίλησα με ένα μηχανικό και μου είπα να μου καθαρίσει μια βαλβίδα του ρελαντί γιατί αν είναι χαλασμένη έχει 200€ ισχύει κάτι τέτοιο η να κοιτάξω κάτι άλλο πριν αλλάξω την βαλβίδα? Είναι μοντέλο 11-2008 με 90000χλμ και το έχω γκάζι! Αλλά δεν έχει να κάνει με το γκάζι γιατί την ώρα που μου το κάνει λειτουργεί με βενζίνη, δεν έχει προλάβει να μπει το γκάζι επειδή είναι κρύο!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Σβήνει όταν είναι κρύο
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 06, 2016, 15:43 »
Η βαλβίδα του ρελαντί μου μυρίζει κι εμένα, βρες αν μπορείς μια μεταχειρισμένη δανεική να βάλεις για να δεις αν φταίει όντως αυτή πριν πας να σκάσεις τα 200 €...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος billdoxa

  • Jimny
  • Μηνύματα: 4
  • www.jimnyclub.com
Απ: Σβήνει όταν είναι κρύο
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 13, 2016, 21:45 »
Φιλαράκι θα σε στεναχωρήσω :-[ :-[........... βαλβίδες εξαγωγής. Προσωπική εμπειρία, το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε ρεκτιφιέ της κεφαλής :-[ :-[ Είχα γκάζι τα τελευταία 80000km. Αλλά πάλι γκάζι έχω.....ΣΥΜΦΕΡΕΙ όπως και να χει ;)

Αποσυνδεδεμένος ΣΠΥΡΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • www.jimnyclub.com
Απ: Σβήνει όταν είναι κρύο
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 15, 2016, 19:05 »
Φίλε μου   βρήκες  τελικά  τι  φταίει