Αποστολέας Θέμα: "Συμμάζεμα παρατημένου Jimny"  (Αναγνώστηκε 1831 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Oldboy

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2
  • www.jimnyclub.com
"Συμμάζεμα παρατημένου Jimny"
« στις: Απρίλιος 05, 2017, 15:46 »
Καλησπερα, απο βδομαδα λεω να φερω στην Αθηνα το jimmy του πατερα μου απο επαρχία Κιλκις! Το αμαξι ειναι μοντελο 2008 με πάνινη οροφή και αγορασμένο απο έμπορο ψιλό απατεώνα...πριν 8 χρονια! Ο πατέρας μου το οδηγούσε ελάχιστα και σε πολυ κοντινές διαδρομές οποτε... δεν του δημιούργησε καποιο προβλημα. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει καποιος στην Αθηνα που να αναλάβει εξ ολοκλήρου να το " συμμαζεψει" ωστε να μην τρεχω σε 10 μάστορες: απο βιολογικό καθαρισμο μεχρι αλλαγη η καθαρισμο τέντας οροφής, σερβις, αλλαγη ζαντών, εχει τις σιδερένιες  ( παρουσιάζει και αυτο το γνωστο οπως διάβασα προβλημα με το τρέμουλο στα 75χλμ) και ισως προσθήκη μπροστινών και πλαινών μπαρών να ομορφύνει λιγο! Ευχαριστω εκ των προταιρων!

Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: "Συμμάζεμα παρατημένου Jimny"
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 05, 2017, 16:48 »
Για καθαρισμό, αν ψάξεις για βιολογικό καθαρισμό θα βρεις αρκετούς στην Αθήνα, διαλέγεις έναν που σε βολεύει. Προσωπικά πήγα στο Clean car στο Χαλάνδρι και έμεινα ευχαριστημένος. Για ευθυγράμμιση, ζυγοστάθμιση, ζάντες κ.α., πολύ καλός τεχνίτης είναι ο Πουπάκης στην οδό Μεσογείων στο Μαρούσι (κοντά στα σχολεία Δούκα).

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: "Συμμάζεμα παρατημένου Jimny"
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 06, 2017, 15:12 »
Για καθαρισμό, αν ψάξεις για βιολογικό καθαρισμό θα βρεις αρκετούς στην Αθήνα, διαλέγεις έναν που σε βολεύει. Προσωπικά πήγα στο Clean car στο Χαλάνδρι και έμεινα ευχαριστημένος. Για ευθυγράμμιση, ζυγοστάθμιση, ζάντες κ.α., πολύ καλός τεχνίτης είναι ο Πουπάκης στην οδό Μεσογείων στο Μαρούσι (κοντά στα σχολεία Δούκα).

Συμφωνώ και επαυξάνω και για τους δύο!!
Ο μεν Πουπάκης είναι και παλιός γνώριμος σε αγώνες off-road, ο δε Clean Car (νομίζω Κώστα τον λένε), πολύ καλό παιδί και φτηνός.
Για σιδερικές προσθήκες κλπ, καλός αλλά ακριβός είναι ο Νίνος, στο Σταυρό της Αγίας Παρασκευής