Αποστολέας Θέμα: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!  (Αναγνώστηκε 31081 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 15, 2008, 18:56 »
Βρε τι να το κάνεις, με τόσο λίγο βάρος(αυτοκίνητο και οδηγός ;D) έχεις πάντα πρόσφυση  ;) ;D lol
 87 87 lol lol lol (αυτό μου έμεινε lol lol lol lol)

Κάνω αντιστάθμιση το τεμπόζιτο ρε συ.  87 87
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 15, 2008, 18:59 »
Καλά ρε προεδρα που δεν σε έχει πάρει χαμπάρι ο wolf τι λές lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος γιάννης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 16, 2008, 15:37 »
Α βρε Nicksi τι μας κάνεις!!
Θα μας φάει η αγωνία τώρα!! lol lol
Θα είναι καλό??

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 16, 2008, 15:46 »

Οχι για σενα Γιαννη μου...  Μονο για τα "μαμα" που θελουν να "ανεβουν" λιγο παραπανω απο τα συνηθισμενα...
  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 16, 2008, 22:44 »
Πες το ρε Nicksi κ με εχει φαει η αγωνια.Νομιζα οτι θα ηταν για υψος πανω απο 6cm.

Εχω ηδη ΟΜΕ με ΜΑD +3.5cm

Πανω που ειχα βρει τι θα κανω για να παω +6 μου εκοψες την φορα.

Παλι πισω στα προηγουμανε σχεδια.
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 16, 2008, 23:09 »
Πες το ρε Nicksi κ με εχει φαει η αγωνια.Νομιζα οτι θα ηταν για υψος πανω απο 6cm.
Εχω ηδη ΟΜΕ με ΜΑD +3.5cm
Πανω που ειχα βρει τι θα κανω για να παω +6 μου εκοψες την φορα.
Παλι πισω στα προηγουμανε σχεδια.

Βρε Πανο...  μηπως δε διαβασες καλα?   Ειπα εγω πουθενα οτι θα ειναι κατω απο τα +6 ?
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 17, 2008, 18:14 »
Ooooops.Λαθος καταλαβα εγω.Περιμενω να δω τι θα γινει.

Βρηκα κ κατι καλο απο Κυπρο.Μου το ειπε ενας συμφοιτητης μου Κυπριος με Jimny.

Θα ανοιξω νεο θεμα.
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος warhol

  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
  • WWW.IERODOULES.COM
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 01, 2008, 02:17 »
πηγα προχτες στην αντιπροσωπεια της suzuki στον αλιμο,για να κανω το καθιερομενο σερβις,και μου ειπαν οτι σε περιπτωση που αλλαξω αμορτισερ και βαλω μεγαλυτερα,τοτε χανω την εγγυηση  bhe!σημειωτεον χρειαζομαι καινουργια τακακια και δισκο...
WWW.IERODOULES.COM

Αποσυνδεδεμένος maestria

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 937
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 01, 2008, 08:22 »
Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις αντιπροσωπεία... όλα μας τα servis ok με πολλές καλύψεις απο εγγύηση... +4 η ανάρτησή μας μέχρι πριν 1 μήνα... +6 τώρα  8)

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 01, 2008, 08:42 »
πηγα προχτες στην αντιπροσωπεια της suzuki στον αλιμο,για να κανω το καθιερομενο σερβις,και μου ειπαν οτι σε περιπτωση που αλλαξω αμορτισερ και βαλω μεγαλυτερα,τοτε χανω την εγγυηση  bhe!σημειωτεον χρειαζομαι καινουργια τακακια και δισκο...
Είναι θέμα αντιπροσώπου να κάνει τα "στραβά μάτια". Καλύπτονται απο τους κανόνες εγγύησης εφόσον η χρήση μη γνήσιων ανταλλακτικών και η τοποθέτησή τους απο μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο ακυρώνει την εγγύηση. Αυτό εν μέρη είναι σωστό γιατί εκτός απο το κόστος σε περίπτωση ζημιάς που δεν θα καλύψει ο αντιπρόσωπος ΔΕΝ θέλει να πάρει την ευθύνη σε περίπτωση ατυχήματος. Κατά την συντήρηση σε περίπτωση που βρεί κάτι "μη προβλεπόμενο" στο όχημά μας σύμφωνα με το workshop manual διατηρεί το δικαίωμα να σταματήσει άμεσα τις εργασίες αν ο ιδιοκτήτης δεν συναινέσει το όχημα να επαναφερθεί στην πρότερη κατάσταση.
Παρόλες τις "λαμογιές" που κάνουν οι αντιπροσωπείες θεωρώ λογικό να μην αναλαμβάνουν καμία ευθύνη για μη πιστοποιημένες μετατροπές.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος warhol

  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
  • WWW.IERODOULES.COM
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 01, 2008, 11:42 »
πηγα προχτες στην αντιπροσωπεια της suzuki στον αλιμο,για να κανω το καθιερομενο σερβις,και μου ειπαν οτι σε περιπτωση που αλλαξω αμορτισερ και βαλω μεγαλυτερα,τοτε χανω την εγγυηση  bhe!σημειωτεον χρειαζομαι καινουργια τακακια και δισκο...
Είναι θέμα αντιπροσώπου να κάνει τα "στραβά μάτια". Καλύπτονται απο τους κανόνες εγγύησης εφόσον η χρήση μη γνήσιων ανταλλακτικών και η τοποθέτησή τους απο μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο ακυρώνει την εγγύηση. Αυτό εν μέρη είναι σωστό γιατί εκτός απο το κόστος σε περίπτωση ζημιάς που δεν θα καλύψει ο αντιπρόσωπος ΔΕΝ θέλει να πάρει την ευθύνη σε περίπτωση ατυχήματος. Κατά την συντήρηση σε περίπτωση που βρεί κάτι "μη προβλεπόμενο" στο όχημά μας σύμφωνα με το workshop manual διατηρεί το δικαίωμα να σταματήσει άμεσα τις εργασίες αν ο ιδιοκτήτης δεν συναινέσει το όχημα να επαναφερθεί στην πρότερη κατάσταση.
Παρόλες τις "λαμογιές" που κάνουν οι αντιπροσωπείες θεωρώ λογικό να μην αναλαμβάνουν καμία ευθύνη για μη πιστοποιημένες μετατροπές.
κοινως την κατσαμε τη βαρκα  bhe bhe
WWW.IERODOULES.COM

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 01, 2008, 16:02 »
πηγα προχτες στην αντιπροσωπεια της suzuki στον αλιμο,για να κανω το καθιερομενο σερβις,και μου ειπαν οτι σε περιπτωση που αλλαξω αμορτισερ και βαλω μεγαλυτερα,τοτε χανω την εγγυηση  bhe!σημειωτεον χρειαζομαι καινουργια τακακια και δισκο...
Είναι θέμα αντιπροσώπου να κάνει τα "στραβά μάτια". Καλύπτονται απο τους κανόνες εγγύησης εφόσον η χρήση μη γνήσιων ανταλλακτικών και η τοποθέτησή τους απο μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο ακυρώνει την εγγύηση. Αυτό εν μέρη είναι σωστό γιατί εκτός απο το κόστος σε περίπτωση ζημιάς που δεν θα καλύψει ο αντιπρόσωπος ΔΕΝ θέλει να πάρει την ευθύνη σε περίπτωση ατυχήματος. Κατά την συντήρηση σε περίπτωση που βρεί κάτι "μη προβλεπόμενο" στο όχημά μας σύμφωνα με το workshop manual διατηρεί το δικαίωμα να σταματήσει άμεσα τις εργασίες αν ο ιδιοκτήτης δεν συναινέσει το όχημα να επαναφερθεί στην πρότερη κατάσταση.
Παρόλες τις "λαμογιές" που κάνουν οι αντιπροσωπείες θεωρώ λογικό να μην αναλαμβάνουν καμία ευθύνη για μη πιστοποιημένες μετατροπές.
κοινως την κατσαμε τη βαρκα  bhe bhe

δεν κατσαμε καμια βαρκα.... :D

αλλαξε συνεργειο....

τουντας-Ψοφιμης στον γερακα.

μου εχει αλλαξει το μισο αμαξι στην εγγυηση χωρις ποτε να πει κουβεντα η οτι φταιει η κακη χρηση η οτιδηποτε. αλλωστε δε νομιζω οτι υπαρχει jimny που ξαναφοραει τα μαμα αμορτισερ ;)
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος warhol

  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
  • WWW.IERODOULES.COM
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 10, 2008, 01:26 »
μολις γυρισα απο διακοπες,οπου ο τζιμνυς εδωσε ρεσιταλ!!ομως ρε αλανια καποιες φορες,σε δυσκολες ανηφορες δεν τραβαγε!λιγα τα 1.3 για το αυτοκινητο!!καμια ιδεα για βελτιωση?
τελικα τα ψηλωμα ειναι αναγκαιο!!οπως και ο εργατης!
ετοιμαζομαι για αλλαγη αμορτισερ,αγορα εργατη,και καποια καλουδια για το εσωτερικο!το μπατζετ ποσο θα παει?καμια προταση για καποιο καλο μαγαζι?
WWW.IERODOULES.COM

Αποσυνδεδεμένος KazanisGarage

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Kazanis Garage
Απ: Περί μετατροπών / βελτιώσεων / αλλαγών στα jimny μας...!
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 10:26 »
πηγα προχτες στην αντιπροσωπεια της suzuki στον αλιμο,για να κανω το καθιερομενο σερβις,και μου ειπαν οτι σε περιπτωση που αλλαξω αμορτισερ και βαλω μεγαλυτερα,τοτε χανω την εγγυηση  bhe!σημειωτεον χρειαζομαι καινουργια τακακια και δισκο...

Δε γινεται επειδη αλλαξες αμορτισερ να μη σου καλυψουν ενα αισθητηρα στο μοτερ για παραδειγμα που χαλασε. Ειναι ακυρο εντελως.
Μπορει καλιστα να επικαλεστει ο οποιοσδηποτε πως τα αμορτισερ που αλλαξες δημιουργησαν προβλημα σε καποια σινεμπλοκ παραδειγμα λογω παραπανω σκληροτητας (οχι οτι αυτο παιζει στην πραγματικοτητα, αλλα θα μπορουσε να το επικαλεστει). Δε μπορει να σε πεταξει εκτος εγγυησης ομως επειδη αλλαξες ομως αμορτισερ.
Αυτα ειναι τακτικες αντιπροσωπειων για να σε τρομαζουν και να μην πας πουθενα αλλου, και να στα περνουν εκει. Με συνηθισμενο αποτελεσμα να πηγαινεις σε αλλη αντιπροσωπεια που δεν εχει τετοια κολληματα και να σε χανει απο πελατη.
Μη ξεχναμε ολοι μας πως οι αντιπροσωπειες οταν καλυπτουν κατι στην εγγυηση πληρωνται και το ανταλλακτικο που αλλαξαν αλλα ΚΑΙ την εργασια τους για να το αλλαξουν. Οποτε καταλαβαινεις για ποσο κουτορνιθια μιλαμε που θελουν να σε βγαλουν απο την εγγυηση.