Αποστολέας Θέμα: Διάφορα... εκδρομικα...  (Αναγνώστηκε 12404 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Διάφορα... εκδρομικα...
« στις: Σεπτέμβριος 11, 2006, 15:42 »
Εχετε καποια προταση για εκδρομη? ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙ,δεν πειραζει εχω εγω! ha  lol

Γραψτε εδω την προταση σας για καποια εκδρομη ωστε να μην ανοιγουμε τοπικ χωρις λογο(βλ.εκδρομη στα Ζαγοροχωρια κτλ)! :)
Καντε τα κονε σας να μπορουμε να προγραμματιζουμε!Εχουμε φτιαξει πλεον μια πανελλαδικη παρεα και πρεπει να οργανωθουμε!
Ειδατε οτι στο Γραμμο πηγαμε απο το πουθενα αλλα ολο το καλοκαιρι περασε ετσι! bhe
Αντε να δουμε! ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2008, 10:40 από NickSi »

Αποσυνδεδεμένος petaloudas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 11, 2006, 16:08 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο bilia_jr. _231;

Εγώ δεν έχω να προτείνω κάποια εκδρομή, σαν νέος στην παρέα και άπειρος στις ειδικές διαδρομές, αλλά θέλω πολύ να γνωριστούμε από κοντά. >c082

Την Τετάρτη το Jimny μου θα είναι έτοιμο για εκδρομή με δυσκολίες.
http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,778.15.html yah yah yah yah yah

Το Σαββατοκύριακο δεν δουλεύω και θα μπορώ να συμμετέχω ενεργά σε εξορμήσεις εκτός Αττικής.
Οπότε περιμένω και εγώ καμιά καλή πρόταση από κάποιον γνώστη της καλοπέρασης και της normal περιπέτειας. >camp/


Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 11, 2006, 16:15 »
 cl cl περνα σε αλλη ενοτητα φιλε πεταλουδα αφου δεν μπορεις να προτεινεις-οργανωσεις καποια εκδρομη! roc2 roc2
http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,736.0.html
περιμενουμε να σε γνωρισουμε και απο κοντα  cl

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Προτάσεις για διοργανώσεις εκδρομών!
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 14, 2006, 12:16 »
Αγαπητοι φιλοι... με αφορμη τα προσφατα γραφομενα του φιλου μας του Γιαννη απο το Ναυπλιο...

... Ναι απο το Ναύπλιο είμαι και θα χαρώ να έρθω μαζί σας σε κάποια εκδρομή!

αλλα και καποιες αλλες, καλοπροαιρετες παντα, παρατηρησεις αλλων μελων-φιλων του forum μας, σας τονιζω /  σημειωνω / προτεινω, τα εξης...:
Οσες εκδρομες ή βολτες ή εξορμησεις εχουμε κανει μεχρι σημερα, εχουν στεφθει απο μεγαλη επιτυχια, πραγμα που  λενε και το υποστηριζουν ολοι οι συμμετεχοντες... ( http://www.jimnyclub.com/gallery/main.php?g2_itemId=14 )

Για να εχουν επιτυχια αυτες οι εξορμησεις, καποιοι ανθρωποι φροντιζουν να «οργανωνουν» οσο γινεται και οσο μπορουν καλυτερα, το προγραμμα, τις διαδρομες ακομη και τη διαμονη καποιες φορες, των υπολοιπων συμμετεχοντων...

Απο την αλλη μερια παλι, σιγουρα ολοι μας γνωριζουμε καποιο ομορφο μερος, καποιο μερος που θα θελαμε ισως να επισκεφθουμε, καποια ωραια γραφικη διαδρομη, καποιο μερος κοντα στο χωριο μας ή στη πολη που μενουμε...
Ισως καποιο μερος που καποτε ειχαμε επισκεφθει και μας αρεσε ή που θα θελαμε να ξαναπαμε...

Ετσι, με το σκεπτικο αυτο, θα ηθελα να σας παροτρυνω, οσο μπορει ο καθενας, να μας «ξεναγησετε» στα μερη που γνωριζετε ή που διαμενει ο καθενας, σε ολη την Ελλαδα, μιας και η πατριδα μας εχει απιστευτες ομορφιες...!!!

Προσφατα καποιοι φιλοι μας, οργανωσαν μια καταπληκτικη εκδρομη στο Γραμμο, κατι που για μας απο την Αθηνα, ηταν πολυ καλη & ομορφη εμπειρια, ειδαμε απιστευτα μερη, λουσμενα στο πρασινο, περασαμε απο πανεμορφα γραφικα χωριουδακια και ζησαμε ενα καταπληκτικο διημερο...

Μη δισταζετε!!!

Προτεινετε μερη που θα μπορουσαμε να βρεθουμε ολοι μαζι ενα Σαββατοκυριακο ή και γιατι οχι, μια Κυριακατικη αποδραση!!!

Σε οποια γωνια της Ελλαδας μας και αν ειναι!!!   

Δεν χρειαζεται προηγουμενη εμπειρια, θεληση και διαθεση χρειαζεται μονο... 

Γινετε οι αρχηγοι / πλοηγοι καποιας εκδρομης...
Εμεις ολοι θα ειμαστε διπλα στη καθε προσπαθεια που θα γινεται απο οποιονδηποτε θελει να οργανωσει καποια εκδρομη ή εξορμηση...
Θα βαλουμε κατω τους χαρτες, το... Google Earth, τις γνωσεις και τις εμπειριες του ο καθενας, θα "αξιολογησουμε" την/τις διαδρομη/ες για να προσδιορισουμε το βαθμο δυσκολιας της και γενικοτερα, θα κανουμε το καλυτερο που μπορουμε για ολους μας...


Κανεις μας δεν ειναι τελειος, αλλα ολοι μαζι και βοηθωντας ο ενας τον αλλο, μπορουμε να «στησουμε» πολλες και ενδιαφερουσες διαδρομες και να γνωρισουμε σημεια μαγευτικα, που ισως ακομη δεν εχει πατησει κανεις...
Να κανουμε ομορφες τετρακινητες βολτες, να κανουμε μπαρμπεκιου μεσα στη φυση, σε παραλιες ερημικες και πολλα αλλα πραγματα, παντα με τη ολη αυτη τη παρεα που λεγεται Jimnyclub !!!

Φιλικα και με πολυ... εκδρομικη διαθεση, 
               Νικος Σιμος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2006, 12:48 από Nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 14, 2006, 13:23 »
 Τωρα που το λες Nicksi,μου εχει λειψει μια κλασσικη-γρηγορη ημερησια προς ορεινη Κορινθοαχαια...πχ. Τρικαλα-χ.κ Καλαβρυτων..... roc2 roc2 Με την πρωτη ευκαιρια.....ειδωμεν!!!! cl cl
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 14, 2006, 13:31 »
Τωρα που το λες Nicksi,μου εχει λειψει μια κλασσικη-γρηγορη ημερησια προς ορεινη Κορινθοαχαια...πχ. Τρικαλα-χ.κ Καλαβρυτων..... roc2 roc2 Με την πρωτη ευκαιρια.....ειδωμεν!!!! cl cl 
  lol lol lol Ρε dimi... κοιτα να γελασεις....  τελειως συμπτωματικα, η πρωτη εκδρομη που εχω στο προγραμμα, ειναι μια καλη στη Ζηρεια, αμεσως μετα τις εκλογες!!!    Γιαννηηηηηηηηηη (ironman) που σου ειχα πει οτι θα ειναι η επομενη εκδρομη απο τη μερα που μιλησαμε, θυμασαι?  lol lol lol

Και η αμεσως επομενη, θα ειναι στη Διρφη, στην Ευβοια!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2006, 13:33 από Nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 14, 2006, 14:43 »
και μετα Ελικωνα! lol lol lol lol lol 8)


Αντε κουνηθητεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!Ο καιρος εχει αρχισει να δουλευει για μας! 8)

Αποσυνδεδεμένος Agelos_80

  • Jimny
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηγουμενίτσα
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 14, 2006, 19:33 »
Αν κει είναι μακριά για εμάς,τίποτασε Πελλοπόνησο δεν παίζει??? Δεν έχω πάει σε αυτά τα βουνά ποτέ...

Αποσυνδεδεμένος ALEXIS K.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 14, 2006, 22:56 »
Τέλη Νοέμβρη διάσχιση του βορειου ορεινού τείχους της Πελοποννήσου. Πάτρα - Στυμφαλία από τα βουνά. Διαδρομή δοκιμασμένη τρεις φορές με πολύ "παιχνίδι", ειδικά αν έχει βρέξει. Βγαίνει σε μία μέρα, καλύτερα σε δύο. Υπάρχει και έτοιμο road-book.
Επίσης ολοκλήρωσα, το 2005 και άλλη μια διάσχιση Αντίρριο - Πρέσπες. 602 χλμ τα 3/4 σε χώμα. Βγαίνει σε τρεις ημέρες, αλλά καλύτερα πέντε. Επειδή περνά από μεγάλα υψόμετρα είναι καλύτερα να γίνει νωρίς το καλοκαίρι (με σκηνές κλπ). Το χειμώνα θα γίνουν κομμάτια της διαδρομής με διάφορες δυσκολίες.

 8) 8) 8)

Long Distance Train...

Αποσυνδεδεμένος TZIMIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 07, 2006, 19:36 »
σας παρακαλω μη μηλατε για εκδρομες εκτος αν ειναι μονοημερες ο γιατρος ειπε στη γυναικα μου οτι
για 2 μηνες ακομα  _warning> οχι μετακινησεις οχι ποτο _11577> οχι λακουβες α και οχι SEX
αν καταλαβατε σε 7 μηνες το πολυ θα  ειμαι μπαμπας 120_60 >WooHoo _11370>
 

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 07, 2006, 19:41 »
αν καταλαβατε σε 7 μηνες το πολυ θα  ειμαι μπαμπας 120_60 >WooHoo _11370>
 

Με το καλό να έρθει γερό. cl cl cl cl cl cl cl cl cl

Αποσυνδεδεμένος TZIMIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 07, 2006, 19:41 »
οποτε τον σεμπτεβριο θα παρουμε τα βουνα με πανες 174>/ και μπιμπερο 174>/
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2006, 19:47 από TZIMIS »

Αποσυνδεδεμένος TZIMIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 07, 2006, 19:43 »
σε ευχαριστω κωστα μου 1jum_

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 07, 2006, 20:17 »
tzimis με το καλο :) χαζομπαμπα σε κοβω... :)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Προτάσεις για εκδρομές!
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 07, 2006, 20:20 »
εκδρομη στο κακοπλευρι πινδου... εχω κολλημα με εκεινη την περιοχη, ειναι φανταστικη. Ιανουαριος με Φεβρουαριος ειναι οτι πρεπει για εργατια, και ΜΤ και φουλ δραση... ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...