Αποστολέας Θέμα: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας  (Αναγνώστηκε 2841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Οπότε εγώ μπορώ να πάω στην αντιπροσωπία στο επόμενο σερβις με το λαδάκι της επιλογής μου και να τους πώ: Ορίστε κύριοι, απο αυτό το λάδι θέλω να βάλετε.....
Και λογικά δεν πιστέυω να παίζει τίποτα με την εγγύηση της suzuki μετά, σωστά ?
Να μου πούν δηλαδή πως άν βάλουν απο το λάδι της επιλογής μου δεν θα μετράει η εγγύηση...
Λέμε τώρα.......
Mountains, seas, somewere in between...

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 16, 2006, 18:59 »
Οπότε εγώ μπορώ να πάω στην αντιπροσωπία στο επόμενο σερβις με το λαδάκι της επιλογής μου και να τους πώ: Ορίστε κύριοι, απο αυτό το λάδι θέλω να βάλετε.....
Και λογικά δεν πιστέυω να παίζει τίποτα με την εγγύηση της suzuki μετά, σωστά ?
Να μου πούν δηλαδή πως άν βάλουν απο το λάδι της επιλογής μου δεν θα μετράει η εγγύηση...
Λέμε τώρα.......

Έτσι θα σου πούν, όσο είσαι στην εγγύηση λιπαντικά suzuki. Mετά ότι θές.

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 10:17 »
H εγγυηση δεν χανεται και στην σουζουκι να μην πατε.Αρκει να ειναι σφραγισμενο το βιβλιο απο το εκαστοτε συνεργειο και να χρησιμοποιουνται ανταλλακτικα εφαμιλλα η καλυτερα απο τον κατασκευαστη ha στα προκαθορισμενα χιλιομετρα ha....Μην παραμυθιαζεστε με τις π@π@ριες που λενε απο τις αντιπροσωπιες...Εγω ενα ραβ4 και ενα τζιμνυ(της κοπελιας) που εχω,ποτε δεν τα εχω παει σε εξουσιοδοτημενο για σερβις.Μια φορα ειχα παει στη Τογιοτα για μια αναμενη λυχνια στο ταμπλο και μου σφραγισαν το μπουκ σερβις και ενω ειδανε σφραγιδα μη εξουσιοδοτημενου συνεργειου.Κανανε τουμπεκι ψιλοκομενο με προβατινα στα καρβουνα.....Η ιστορια αυτη που σας λεω ειναι 100% εξακριβωμενη μιας και ο συνδεσμος των ανεξαρτητων συνεργειων-μηχανικων εχει κερδισει στα ελληνικα και ευρωπαικα δικαστηρια την υποθεση απο το 2002 η 2003.... cl.Ρωτηστε να μαθετε και τους μηχανικους εκτος αντιπροσωπειας.....
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 10:27 »
 Σορυ για το οφ τοπικ θεμα που εγραψα αλλα νομιζω οτι πρεπει να το αναπτυξουμε κι αλλο αυτη τη συζητηση περι εγγυησης και αντιπροσωπειας.....Φουμαρα με μεταξωτες κορδελες..... 0_21
Γεια χαραδραααααααα!!!

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 11:00 »
Το θέμα είναι μόλις χρειαστείς κάτι και σου πούνε όχι, τράβα στα δικαστήρια. Εγώ επειδή δεν έχω όρεξη για τέτοια όσο ήμουν στην εγγύηση μόνο αντιπροσωπεία. Επίσης όταν γίνει και μετά την εγγύηση μια εργασία στην αντιπροσωπεία σε τυχόν επανάληψη της βλάβης έχεις εγγύηση. Εγώ με την τσιμούχα στον τροχό δεν ξαναπλήρωσα τίποτα τη δεύτερη φορά και δε σκοπεύω και την τρίτη αν ξανασυμβεί.

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 11:20 »
 Δεν εχουν δικαιωμα να σου πουνε οχι φιλε Κωστα και αυτο το γνωριζουν...γιατι ειναι ενημερωμενοι.Δικαστικως δεν τους συμφερει γιατι εξ αρχης ειναι χαμενη υποθεση οποτε μην τα κανουμε τραγικα τα πραγματα,ειναι πολυ πιο απλα απ οτι εχουμε συνηθισει ολοι με την "ομηρια"της εγγυησης...Οσον αφορα αυτο που λες για την περιπτωση της εγγυησης των ανταλακτικων δε γνωριζω σιγουρα αν ισχυει και εκτος αντιπροσωπειας σε ενα γνησιο ανταλακτικο της σουζουκι.Κατι που νομιζω ειναι αυτονοητο  απ τη στιγμη που την εγγυηση την εχει το ανταλλακτικο και οχι η αντιπροσωπεια...
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 11:20 »
H εγγυηση δεν χανεται και στην σουζουκι να μην πατε.Αρκει να ειναι σφραγισμενο το βιβλιο απο το εκαστοτε συνεργειο και να χρησιμοποιουνται ανταλλακτικα εφαμιλλα η καλυτερα απο τον κατασκευαστη ha στα προκαθορισμενα χιλιομετρα ha....Μην παραμυθιαζεστε με τις π@π@ριες που λενε απο τις αντιπροσωπιες...Εγω ενα ραβ4 και ενα τζιμνυ(της κοπελιας) που εχω,ποτε δεν τα εχω παει σε εξουσιοδοτημενο για σερβις.Μια φορα ειχα παει στη Τογιοτα για μια αναμενη λυχνια στο ταμπλο και μου σφραγισαν το μπουκ σερβις και ενω ειδανε σφραγιδα μη εξουσιοδοτημενου συνεργειου.Κανανε τουμπεκι ψιλοκομενο με προβατινα στα καρβουνα.....Η ιστορια αυτη που σας λεω ειναι 100% εξακριβωμενη μιας και ο συνδεσμος των ανεξαρτητων συνεργειων-μηχανικων εχει κερδισει στα ελληνικα και ευρωπαικα δικαστηρια την υποθεση απο το 2002 η 2003.... cl.Ρωτηστε να μαθετε και τους μηχανικους εκτος αντιπροσωπειας.....

>oreos<  Μετά απο μία ώρα αναζήτησης... αυτό κατάφερα να βρώ σχετικά...  http://ta-nea.dolnet.gr/print_article.php?e=A&f=18086&m=N55&aa=1

Σορυ για το οφ τοπικ θεμα που εγραψα αλλα νομιζω οτι πρεπει να το αναπτυξουμε κι αλλο αυτη τη συζητηση περι εγγυησης και αντιπροσωπειας.....Φουμαρα με μεταξωτες κορδελες..... 0_21

Ακόμη πιό...>oreos<  Ανοίγουμε καινούριο θέμα και τα μεταφέρω...  yah
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 11:27 »
Μεταφέρεται εδώ συζήτηση που ξεκίνησε σε άλλο topic
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 11:41 »
Ξεχασα να πω οτι σε περιπτωση που δεν εχεις κανει καμια "ματσακωνια"και η αντιπροσωπεια σου πει οχι σε επισκευη η εργασια γιατι δεν πληρεις τις προυποθεσεις για την εγγυηση τοτε τα δικαστικα εξοδα και τα δικηγορικα τα αναλαμβανει ο δικηγορος των συνδεσμου των μηχανικων,και πιο συγκεκριμενα ο συλλογος τους.... cl
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 11:54 »
 Δεν ξερω σιγουρα αλλα νομιζω οτι καποιος η καποιοι εδω στο jimnyclub που μπαινουν κατα καιρους εχουν δικα τους ανεξαρτητα συνεργεια.Αν εχουν διαθεση και γνωριζουν περι του θεματος καλο θα ηταν να μας ενημερωσουν αναλυτικοτερα.Θα μας βοηθησουν πολυ πιστευω... t4
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 15:35 »
.. τουμπεκι ψιλοκομενο με προβατινα στα καρβουνα.....
και δικος μας  87
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2006, 15:37 από bilias_jr »

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 15:42 »
.. τουμπεκι ψιλοκομενο με προβατινα στα καρβουνα.....
και δικος μας  87

 _261> _261> _261>


.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Ανεξάρτητα συνεργεία vs συνεργεία Αντιπροσωπείας
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 18, 2006, 15:58 »
Αληθεια ρε Τεο ,δικος μας ειναι! ;)