Αποστολέας Θέμα: Και τα όνειρα έχουν τιμή...  (Αναγνώστηκε 19726 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestria

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 937
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 20, 2008, 21:10 »
Προσωπικά δεν θεωρώ πρόβλημα οτι το tetrakinisimag.. αναφέρει το περιστατικό στα fora...

Μου άρεσε πολύ η ιδέα της εκδρομής στο Πεκίνο.. ήταν μια πολύ προτότυπη ιδέα που όντως με γοήτευσε.... (όπως και το Ε4)
Κρίμα που (αν είναι έτσι όπως αναφέρει ο tetrakinisimag) κάποιος καταχράστηκε την ιδέα κάποιου άλλου..

Αλλά έτσι είναι στην ζωή... όπως είπε και ο Γιάννης.. μαθαίνουμε απο τα λάθη μας...

Γνώμη μου είναι οτι είναι δικαίωμα του, να αναφέρει το περιστατικό, εφόσον δεν παραβαίνει τους κανόνες του forum... και συμπονώ την πικρία του..

Απο εκεί και πέρα... προς τι η όλη συζήτηση????



+1

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 20, 2008, 21:27 »
Ο καθε ενας εχει δικαιωμα να εκφερει ελευθερα την αποψη του.

Αυτο που γινεται στις επομενες απαντησεις ειναι ασχημο.

Αυτο πιστευω εγω τουλαχιστον.
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 20, 2008, 21:48 »
Προσωπικά δεν θεωρώ πρόβλημα οτι το tetrakinisimag.. αναφέρει το περιστατικό στα fora...

Μου άρεσε πολύ η ιδέα της εκδρομής στο Πεκίνο.. ήταν μια πολύ προτότυπη ιδέα που όντως με γοήτευσε.... (όπως και το Ε4)
Κρίμα που (αν είναι έτσι όπως αναφέρει ο tetrakinisimag) κάποιος καταχράστηκε την ιδέα κάποιου άλλου..

Αλλά έτσι είναι στην ζωή... όπως είπε και ο Γιάννης.. μαθαίνουμε απο τα λάθη μας...

Γνώμη μου είναι οτι είναι δικαίωμα του, να αναφέρει το περιστατικό, εφόσον δεν παραβαίνει τους κανόνες του forum... και συμπονώ την πικρία του..

Απο εκεί και πέρα... προς τι η όλη συζήτηση????



Οι απόψεις μου ταυτίζονται με τη παραπάνω απάντηση του Majestix. Δεν φαινεται να υπάρχει (με βάση αυτα που γνωρίζω, που ενδεχομενως ειναι ελλειπή) λόγος για "εχθρική" ή έστω προκλητικά αδιάφορη στάση απέναντι στον κο Αθανασίου, από το jimnyclub.com και/ή τα μέλη του. Ελπίζω να σταματησει αυτή η αντιπαραθεση ( >fl05 ) εδώ.
 >ilov<
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2008, 21:50 από JPat »

Αποσυνδεδεμένος FIREFIGHTER

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 20, 2008, 22:05 »
Παιδια νομιζω οτι καπου εχει αρχισει να ξεφευγει το ολο θεμα.Απο ενα σημειο κ μετα γινετε μια μικρη <<μαχη>> σε προσωπικο επιπεδο αναμεσα σε μελη του φορουμ.

Δεν ξερω κανεναν σας προσωπικα αλλα δεν νομιζω να εχετε καποιες διαφορες να λυσετε.

Το ολο θεμα ξεκινησε απο το παραπονο ενος επιχειρηματια του χωρου για ενα προσωπικο του θεμα το οποιο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ JIMNYCLUB.COM.

Καλως η κακως εγραψε μια αποψη για ενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ του θεμα.

Το θεμα θα πρεπει να ληξει ΕΔΩ.

Σε μια παρεα ΦΙΛΩΝ ενος Α' επιπεδου δεν θα πρεπει να δημιουργουνται τετοιες καταστασεις κ συμπεριφορες.

Ειναι αντιθετο στην ολη φιλοσοφια στην οποια ειναι βασισμενη η δομη της παρεας αυτης.

 >:( :( 0_21
+1

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 21, 2008, 01:28 »
Αγαπητοί (?) φίλοι, όταν ανεβάζεις ένα σεντόνι σαν και αυτό του κύριου Αθανασίου (που δεν τον γνωρίζω όπως ούτε αυτός εμένα) θα πρέπει να περιμένεις να διατυπωθούν και αντίθετες απόψεις... αυτός έγραψε, εμείς εκφέραμε την αποψή μας και μετά δεν άρεσε και ξεκίνησε το άσχημο αυτό παιχνίδι... Και ΟΧΙ δεν γνωρίζω  και δεν με νοίαζει να μάθω τι συμβαίνει στον χώρο σας, όπως φαντάζομαι και εσείς για τον δικό μου... Αν το forum είναι για επαγγελματίες τότε τι κάνουμε όλοι εμείς?? ??? Κύριε tetrakinisimag απο μενα δεν θα υπάρξει καμία συνέχεια...αν μη τι άλλο σέβομαι τα χρόνια που μας χωρ'ιζουν... 8) τέλος μια φιλική συμβουλη: δοκίμασε τα γκάλοπ... :)

Μ Α Ρ Ι Α
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2008, 01:34 από off_road pet »
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 21, 2008, 10:19 »
Κύριε Αθανασίου

"O μέσος όρος αναγνωσιμότητας θεμάτων του forum είναι κάτω από 10 αναγνώσεις την ημέρα, σε μετρήσεις που γίνονται εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο. Οπότε το 110 ή αν θέλετε καλύτερα μία διαφορά του 1000 % (χίλια τοις εκατό), μόνο τυχαία δεν μπορεί να χαρακτηριστεί. Γιατί δεν δείχνουν τα μέλη το ίδιο ενδιαφέρον και για τα υπόλοιπα θέματα;"

Αυθαίρετα νούμερα
Αναξιόπιστη μέθοδος μέτρησης αναγνωσιμότητας
Αναπόφευκτα λανθασμένα συμπεράσματα...


Ενδεικτικά μόνο : Μέσος όρος εμφανίσεων σελίδων ανά ημέρα:     2950.04

Για τη μέθοδό μέτρησης επειδή δε θέλω να κουράσω τον κόσμο θα πω ότι είναι σαν να παραδεχόμαστε την εκτίμηση που κάνει το Πεκίνο για τον πληθυσμό της Ελλάδος και όχι τις απογραφές τις Ελληνικής Στατιστικής Υπηρεσίας...

Επειδή στα στατιστικά του jimnyclub.com δεν έχω κανένα Refferer από το δικό σας domain (0.0%) δεν μπορώ να θεωρήσω ότι δεν σας διαβάζει και κανείς. Θα ήμουν τουλάχιστον μπακάλης... Εσείς γιατί το κάνετε?


Όταν εσείς και οι συνεργάτες σας αποφασίσετε να ζητήσετε τα στατιστικά του κάθε φόρουμ για σύγκριση μετά χαράς να σας βοηθήσουμε...

Έκαστος στο είδος του λοιπόν

Φιλικά

Σταλίκας Γιάννης
Systems and Network Architect
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος tetrakinisimag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 259
  • www.tetrakinisimag.gr
    • Περιοδικό Τετρακίνηση
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 21, 2008, 10:42 »
Συγνώμη, αλλά δεν βλέπω που διαφωνούμε: οι 2950 σελίδες την ημέρα δεν απέχουν και πολύ από το 10 αναγνώσεις ανα θέμα την ημέρα!

Τα στατιστικά μας δεν είναι μόνο από το domain μας, αλλά και από τις αναγνώσεις συγκεκριμένων post σε όλα τα fora. Δεν είμαστε στατιστική υπηρεσία. Το κάνουμε για δική μας πληροφόρηση. Το αναφέραμε απλά για να επισημάνουμε το ενδιαφέρον προς το posting.
Κάποιοι θεωρούν τις "κοντές" μειονέκτημα.
Οι υπόλοιποι διαβάζουν Τετρακίνηση Mag.
www.tetrakinisimag.gr
Το ελληνικό περιοδικό για το 4Χ4

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 21, 2008, 11:26 »
Ν'αγιάσεις ρε admin! ¶ντε ξαφνικά κάθε τυπος μου έγινε communications & network expert.. Έλα παππούλη να σου δείξω τα σπίτι σου...Που στην τελική
και iq ραδικιού να έχεις καταλαβαίνεις ότι δεν μπορεί η δυναμική αυτού του forum να περιορίζεται σε 10 αναγνώσεις/ thread ημερισίως! ΟΥΦ! I QUIT!!(some people just don't get it....)Παιδιά δεν έχω τπτ να χωρίσω με τον τυπά (ούτε οικόπεδα ούτε κληρονομικά lol)απλά όταν έχω εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη πορώνομαι λιγάκι! Τα παρατάω γιατί αρχιζω να ΒΑΡΙΕΜΑΙ φρικτά....



ευχαριστώ!..μου ξεφυγε+ ηδη καποιοα με ειπε να το αλλαξω ! ;)
καταραμένη αργκό και greeklish 300 edit πρεπει να κανω.. t4 87 roc2


EDITED.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2008, 12:02 από ZIZIKA »
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 21, 2008, 12:18 »
Αγαπητοί φίλοι και φίλες,

θα γράψω 2-3 πραγματάκια όπως τα βλέπω εγώ τα πράγματα διαβάζοντας αυτό το ποστ.

Το JIMNYCLUB.COM όπως το έχω γνωρίσει εγώ, δηλαδή διαβάζοντας και μόνο και χωρίς να ξέρω ΚΑΝΕΝΑΝ προσωπικά, μου δίνει μια αίσθηση αγνότητας και ιδανικής φιλίας... Δεν είμαι κουτός και γνωρίζω ότι ΙΣΩΣ κάπου και σε κάποια πράγματα - θέματα, κάποια στοιχεία μπορεί να μου αλλάξουν την γνώμη μου.. Δεν θέλω όμως να μπω στην διαδικασία να ψειρίσω ΚΑΙ ΕΔΩ τέτοιου είδους θέματα, το κάνω με μεγάλη επιτυχία στην καθημερινή μου ζωή... Η όλη παρέα είναι σαν μια ιδεατή πύλη διαφυγής από την καθημερινότητα και για κάποιους τυχερούς πραγματική πύλη μιας και πάτε και τις εκδρομούλες σας...

Παρόλο αυτά, επειδή δεν ζούμε σε ένα ιδεατό κόσμο και επειδή 1) κάποιοι έξυπνοι επιχειρηματίες (και ΔΕΝ το λέω ειρωνικά) παρακολουθούν τους χώρους που ενδιαφέρουν το ενδεχόμενο κοινό τους και 2) επειδή και εμείς είτε προσωπικά είτε σαν φόρουμ επικοινωνούμε με επαγγελματίες του χώρου για να εκμεταλλευτούμε, με την καλή έννοια, τυχόν προσφορές, έχει σαν αποτέλεσμα κάποια "βρώμικα" στοιχεία να έρχονται στην επιφάνεια (δεν αναφέρομαι αναγκαστικά στο συγκεκριμένο θέμα, μιας και δεν γνωρίζω τι έχει γίνει).

Φίλοι μου, είναι στο χέρι μας να προστατεύσουμε ότι θεωρούμε ότι έχουμε από αυτή την παρέα... Ο καθένας μπορεί να πάρει ότι θέλει, να δώσει ότι θέλει (κανένας από τους αδμινς δεν έχει ζητήσει αντάλλαγμα για το οτιδήποτε) και να κρίνει ότι θέλει...

Οι έντονες συζητήσεις στο φόρουμ προσωπικά με ενοχλούν, προσέξτε όχι οι διαφωνίες!!!! Δεν θα μπω σε περαιτέρω και συγκεκριμένες λεπτομέρειες σε απαντήσεις αυτού του ποστ, γιατί απλά ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!! Θα μπορούσα να κάτσω να ψειρίσω κάθε γραμμή και να πω τι θεωρώ ανακρίβεια και τι όχι, τι προσβλητικό κτλ κτλ... ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!! ΔΕΝ ΘΕΛΩ να κάθομαι να σκέφτομαι τι τίτλο θα βάλω σε κάθε μου ποστ, πως θα το γράψω για να πετύχω τον σκοπό μου, πως πρέπει να απαντήσω διπλωματικά και άλλα τέτοια... ΔΕΝ ΘΕΛΩ να μπω στην διαδικασία να μετράω ποιος είναι πιο μάγκας και πιο καλός στην δουλεία του... Αυτά ξαναλέω τα κάνω με μεγάλη επιτυχία στην καθημερινότητα μου... ΘΕΛΩ μοιράζομαι και να παίρνω τα αγνά, ιδανικά και ιδεατά στοιχεία σας, ΘΕΛΩ όταν καταφέρω να έρθω σε κάποια βόλτα - εκδρομή να νιώσω ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ από καταστάσεις που θα μου θυμίζουν την καθημερινότητά μου...

Είμαστε μια μικρή παρέα συγκριτικά με την κοινωνία που ζούμε και επομένως αρκετά ευάλωτοι... Ας προσπαθήσουμε να κρατήσουμε καθαρή αυτή την παρέα από τα άσχημα στοιχεία του επαγγελματισμού!!!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και το χώρο...

Φιλικά,

Φάνης Ευαγγελοδήμος
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος pavlina

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
  • camerawoman
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 21, 2008, 13:45 »
Συμφωνώ. Πρώτον με ενοχλούν οι κάθε είδους ειρωνίες και προσβλητικά σχόλια προς οποιονδήποτε. Ο άνθρωπος μπήκε να γράψει τα γεγονότα όπως έγιναν απο την πλευρά του. Νοήμονες άνθρωπο είμαστε, ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του. Προσωπικά ξέρω καλά αυτό το project, οτι είχε οργανωθεί απο τον κύριο Αθανασίου. καταλαβαίνω λοιπόν την πικρία του όταν βλέπει μια συμπεριφορά που δεν του αρέσει, γιατί αυτό να πρέπει να είναι κατακριτέο; Ίσως εγώ στη θέση του να μην έκανα το ποστ αλλά να το έλεγα μόνο στους φίλους μου για να αποφύγω τέτοιου είδους σχόλια.

Πάντως δεν είναι  καθόλου ωραίο να μιλάτε έτσι
Home is where the heart is...

http://www.youtube.com/watch?v=n07SZbgnwd8

Αποσυνδεδεμένος tetrakinisimag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 259
  • www.tetrakinisimag.gr
    • Περιοδικό Τετρακίνηση
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 21, 2008, 15:06 »
Παυλίνα

μία δημοσιογραφική κουλτούρα 15 και βάλε χρόνων μας οδηγεί στο να γράφουμε χωρίς ενδοιασμούς και σκέψεις "...ποιός θα το σχολιάσει αρνητικά...". Και αυτό μας έχει κάνει αυτό που είμαστε, καλό ή κακό.

Το μεγάλο όπλο της δημοκρατίας είναι η ενημέρωση και η πολυφωνία. Έχουμε ταχθεί στη πλευρά της ενημέρωσης και είμαστε έτοιμοι να δεχθούμε τη πολυφωνία και τις αντίθετες απόψεις, ελπίζοντας ότι συμβαίνει και αντίστροφα.

ΥΓ. Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια.
Κάποιοι θεωρούν τις "κοντές" μειονέκτημα.
Οι υπόλοιποι διαβάζουν Τετρακίνηση Mag.
www.tetrakinisimag.gr
Το ελληνικό περιοδικό για το 4Χ4

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 21, 2008, 16:19 »
--off-topic--
"Το μεγάλο όπλο της δημοκρατίας είναι η ενημέρωση και η πολυφωνία." Εδω σύμφωνη 100%. Με την πείρα όμως που διαθέτεις δεν μπορεί παρά να συμφωνήσεις ότι σε λάθος χέρια το υπέρτατο αυτό όπλο μπορεί να μετατραπεί σε κατευθυνόμενο φίλτρο αλήθειας με ολέθριες συνέπειες. ( προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν αφορά τη διαφωνία μας αλλά αναφέρεται χαριν γενικότητας, γι'αυτο και το off-topic)

Συγχωρήστε λοιπόν τη διάχυτη καχυποψία μου αλλά δυστυχώς (εκφράζοντας συντριπτικό ποσοστό της σημερινής νεολαίας) και τα τελευταία ίχνη νεανικής  "αφέλειας" και εμπιστοσύνης στο δημοσιογραφικό λειτούργημα εξαφανίστηκαν πέρσυ...(και πιο συγκεκριμένα διασκορπίστηκαν κάπου ανάμεσα στα αίματα των φοιτητών, τα ληγμένα δακρυγόνα και τις φωνές των δημοσιογράφων που μας ταύτισαν στις συνειδήσεις των πολιτών με ταραχοποιά, αιμοδιψή στοιχεία-και για να σας προλάβω, οχι δεν έχω σχέση με παρατάξεις, οργανώσεις κλπ, άνθρωπος που κοιτάει τη δουλεία του είμαι!)

Αλλά αυτή η συζήτηση δεν έχει καμία σχέση με το κλίμα του forum οπότε πρέπει να μεταφερθεί είτε σε κάποιο άσχετο thread είτε σε κάνα msn! (προσωπικά είμαι ανοιχτή για συζήτηση με ΟΠΟΙΟΝ το επιθυμεί - είδες δεν είμαι τόσο κακιά [λέμε τώρα :-*]) PEACE  j12 j12

 >2131< <offtop/
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2008, 16:36 από ZIZIKA »
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 21, 2008, 20:58 »
Καπετάνιε περίμενα κάτι πιο ναυτικό lol lol lol lol
Πίνω μπαφους και παίζω πρό? δεν είναι ναυτικό ...αλλα δεν πειράζει ειναι πιο στεριανό lol lol
Καλό και αυτό πάντως, αγαπημένο κομμάτι με την ιστορία του.



Οff topic ;D ιστορίας lol lol lol
Tελικά απο την μικρή μου μπύρα ;D, μπορώ να πω ότι οι χαρακτήρες επαναλαμβάνονται....
Αν μου πείς ότι έχεις και σκυλίτσα που την λένε bella και κοκκινο cabrio jimny τίγκα στο αυτοκόλητο θα πλαντάξω στα γέλια μιας και φέρνεις σε μίξη χαρακτήρων lol lol lol lol lol
Ουφ μεγάλωσα bhe off topic off ;D


Γιάννη
1.ο Φιλος και το Φιδι...αρχίζουν απο Φ ;) καλή Ανάσταση να έχουμε
2.Aν στην θέση σου ήταν το 4x4mag θα είχαμε την ίδια άποψη όλοι οι συγγραφείς αραγε? μπαααα


Ξέρω ξέρω...την ίδια θα είχαμε lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος tetrakinisimag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 259
  • www.tetrakinisimag.gr
    • Περιοδικό Τετρακίνηση
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 21, 2008, 21:07 »
2.Aν στην θέση σου ήταν το 4x4mag θα είχαμε την ίδια άποψη όλοι οι συγγραφείς αραγε? μπαααα

Λες ε;

Το θέμα είναι το γιατί δεν θα είχαν. Το βαραίνουμε όμως πάλι. Ας το να πάει... Θα ζήσουμε και έτσι και αλλιώς. Ας είναι καλά οι αναγνώστες μας.
Κάποιοι θεωρούν τις "κοντές" μειονέκτημα.
Οι υπόλοιποι διαβάζουν Τετρακίνηση Mag.
www.tetrakinisimag.gr
Το ελληνικό περιοδικό για το 4Χ4

Αποσυνδεδεμένος FIREFIGHTER

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Και τα όνειρα έχουν τιμή...
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 21, 2008, 22:50 »
 >glentia> >forto<