Αποστολέας Θέμα: 24ωρες  (Αναγνώστηκε 26284 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimnakis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • taz
24ωρες
« στις: Σεπτέμβριος 20, 2008, 13:37 »
ειναι κανεις που θα τρεξει ??? ??? ???
off-road team

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 09:59 »
Πριν από λίγο επιβεβαιώθηκε και η τελευταία εκκρεμούσα συμμετοχή στον αγώνα "24 Ώρες 4χ4 2008" roc2 a105! Εκτός πολύ σοβαρού απροόπτου, το βράδυ της 28ης Νοεμβρίου θα ξεκινάμε από Κρήτη και στις 29 Νοεμβρίου 2008 το πρωΐ θα είμαστε Πειραιά με κατεύθυνση το Olympus Plaza για να πάρουμε εκκίνηση! j12 Μπορεί να είμαστε όλοι νιουμφρηδες και να συγκεντρώνουμε πολλές πιθανότητες για να "κοσμήσουμε" τις τελευταίες θέσεις lol, αλλά πάμε για την εμπειρία οπότε δε μας πειράζει ιδιαίτερα :D
Στον αγώνα θα συμμετάσχουμε με 2 αυτοκίνητα (εκτός αν υπάρξει επιπλέον ενδιαφέρον) και τα πληρώματα τους. Πιο συγκεκριμένα,

1. Suzuki Jimny (Ανθρακί) - Οδηγός: Φιλιππάκης Μηνάς (Morpheus), Συνοδηγός: Πατελάκης Λυσίμαχος
2. Suzuki Jimny (Λευκό)  -  Οδηγός: Πατεράκης Γιάννης (JPat), Συνοδηγός: Κλουβιδάκης Γιάννης (johndentist)

Ελπίζω να καταφέρουμε να συναντήσουμε και να γνωρίσουμε όσο περισσότερους/ες γίνεται από εσάς και αν καταφέρουμε να κάνουμε και παρέα τη Κυριακή μετά το τέλος του αγώνα ακόμα καλύτερα! Χρόνος για να συνεννοηθούμε για συνάντηση υπάρχει άφθονος εξάλλου.

Καλή αντάμωση!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2008, 10:30 από JPat »

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 10:27 »
Καλη επιτυχία παιδιά ,και να ξέρετε  ότι πάντα σημασία έχει η προσπάθεια ...
  cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl

 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 12:15 »
Παιδια να περάσετε καλα και να γουστάρετε!!

Τι σημασία έχει η θέση όταν θα έχετε ζήσει μια τέτοια εμπειρία...? Να το απολαυσετε οσο μπορειτε περισσότερο!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 12:25 »
Έτσι έλεγε και στον προηγούμενο και βγήκε 3ος...Τώρα άλλαξε και ελαστικά, ποιος τον πιάνει!!!! Είναι να μην πάρει φόρα ο Κρητίκαρος!!!!!

Καλή επιτυχία παίδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 14:06 »
Καλή επιτυχία στα κοπέλια roc2 roc2 roc2 roc2 a105


Αποσυνδεδεμένος jimnakis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • taz
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 19:39 »
φιλε jpat ελα να με βρεις να γνωριστουμε καλητερα...το αμαξι το διακρινεις στη φωτο.επισεις οτι αποριες εχεις μεχρι τον αγωνα μπορω να σε βοηθισω <rsm_ _10155>
off-road team

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 19:40 »
Φίλε jimnakis καλησπέρα. Πιστεύω να καταφέρουμε να βρεθούμε μέσα στο χαμό. Το αυτοκίνητο μου είναι ένα λευκό Jimny Cabrio αν μας δεις εσύ πρώτος. Θα είμαστε 2 αυτοκίνητα οπότε ίσως δεις το 2ο, ένα ανθρακί Hardtop Jimny. Καλή αντάμωση!

Αποσυνδεδεμένος jimnakis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • taz
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 20:05 »
Φίλε jimnakis καλησπέρα. Πιστεύω να καταφέρουμε να βρεθούμε μέσα στο χαμό. Το αυτοκίνητο μου είναι ένα λευκό Jimny Cabrio αν μας δεις εσύ πρώτος. Θα είμαστε 2 αυτοκίνητα οπότε ίσως δεις το 2ο, ένα ανθρακί Hardtop Jimny. Καλή αντάμωση!
καλη ανταμωση ως τοτε θα ανταλαξουμε και τηλ j12
off-road team

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 14:00 »
Καλησπέρα. Το τελευταίο διάστημα με έχει κυριεύσει μια ανησυχία σχετικά με το κατά πόσον είμαι αρκετά οργανωμένος για να συμμετάσχω σε ένα τέτοιο αγώνα. Η κυριότερη ανησυχία μου αφορά το κατά πόσον θα είμαστε σε θέση να κάνουμε σωστή πλοήγηση ως πλήρωμα με το εξοπλισμό που έχουμε. Σε συζητήσεις που έκανα με φίλους που έχουν μια σχετική εμπειρία από αγώνες Trophy και Raid, μου τόνιζαν το γεγονός ότι χωρίς εξοπλισμό θα χαθώ και ίσως είναι καλύτερα να μην ανέβω. ??? Επειδή όμως ξεκινήσαμε πολύ αποφασισμένοι να συμμετάσχουμε σε αυτή τη δοκιμασία οι 4 Κρητικοί έχω κάθε διάθεση να το παλέψω όσο μπορώ. Αυτό που θα σας ζητήσω είναι η εκτίμηση σας για το κατά πόσο θα μπορέσουμε να ΜΗΝ χαθούμε με τον υπάρχοντα εξοπλισμό μας και ίσως και κάποιες συμβουλές για τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να αντεπεξέλθουμε στις απαιτήσεις της πλοήγησης.

Ο εξοπλισμός πλοήγησης που έχουμε στη διάθεση μας είναι δύο (2) Garmin Nuvi 200 με καλό χαρτογραφικό υπόβαθρο. Τα συγκεκριμένα όμως Navigator έχουν ακρίβεια ανά 100μ ενώ στο περυσινό Roadbook έχουμε δει ότι τις τουλίπες χωρίζουν και αποστάσεις μικρότερες των 100μ. Ο στόχος είναι να χρησιμοποιήσουμε και τα 2 Garmin Nuvi 200, το ένα για να μετράει τα συνολικά χιλιόμετρα του εκάστοτε σκέλους και το άλλο για να μηδενίζουμε τα μερικά χιλιόμετρα σε κάθε τουλίπα (έστω και κατά προσέγγιση κάποιες φορές).

Εν τέλει επαρκούν τα παραπάνω για να τερματίσουμε έστω, αν φυσικά όλα τα υπόλοιπα πάνε καλά και δεν έχουμε ατυχήματα ή βλάβες. Έχετε να μας δώσετε οι πιο εμπειροι κάποια συμβούλη-πρόταση για τι μπορούμε να κάνουμε. Να συμπληρώσω ότι η τοποθέτηση Terratrip δεν υπάρχει καν σαν ενδεχόμενο.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 16:54 »
δες εδώ για εξοπλισμό :

http://www.to4x4.gr/html/site/forum/viewtopic.php?t=5963&postdays=0&postorder=asc&start=75


Σκέφτομαι να δηλώσω συμμετοχή... Δε ξερω αν μπορώ ακόμα... Θα ασχοληθώ την Τετάρτη

Αποσυνδεδεμένος KΩΝ/ΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 17:35 »
Καλησπέρα. Το τελευταίο διάστημα με έχει κυριεύσει μια ανησυχία σχετικά με το κατά πόσον είμαι αρκετά οργανωμένος για να συμμετάσχω σε ένα τέτοιο αγώνα. Η κυριότερη ανησυχία μου αφορά το κατά πόσον θα είμαστε σε θέση να κάνουμε σωστή πλοήγηση ως πλήρωμα με το εξοπλισμό που έχουμε. Σε συζητήσεις που έκανα με φίλους που έχουν μια σχετική εμπειρία από αγώνες Trophy και Raid, μου τόνιζαν το γεγονός ότι χωρίς εξοπλισμό θα χαθώ και ίσως είναι καλύτερα να μην ανέβω. ??? Επειδή όμως ξεκινήσαμε πολύ αποφασισμένοι να συμμετάσχουμε σε αυτή τη δοκιμασία οι 4 Κρητικοί έχω κάθε διάθεση να το παλέψω όσο μπορώ. Αυτό που θα σας ζητήσω είναι η εκτίμηση σας για το κατά πόσο θα μπορέσουμε να ΜΗΝ χαθούμε με τον υπάρχοντα εξοπλισμό μας και ίσως και κάποιες συμβουλές για τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να αντεπεξέλθουμε στις απαιτήσεις της πλοήγησης.

Ο εξοπλισμός πλοήγησης που έχουμε στη διάθεση μας είναι δύο (2) Garmin Nuvi 200 με καλό χαρτογραφικό υπόβαθρο. Τα συγκεκριμένα όμως Navigator έχουν ακρίβεια ανά 100μ ενώ στο περυσινό Roadbook έχουμε δει ότι τις τουλίπες χωρίζουν και αποστάσεις μικρότερες των 100μ. Ο στόχος είναι να χρησιμοποιήσουμε και τα 2 Garmin Nuvi 200, το ένα για να μετράει τα συνολικά χιλιόμετρα του εκάστοτε σκέλους και το άλλο για να μηδενίζουμε τα μερικά χιλιόμετρα σε κάθε τουλίπα (έστω και κατά προσέγγιση κάποιες φορές).

Εν τέλει επαρκούν τα παραπάνω για να τερματίσουμε έστω, αν φυσικά όλα τα υπόλοιπα πάνε καλά και δεν έχουμε ατυχήματα ή βλάβες. Έχετε να μας δώσετε οι πιο εμπειροι κάποια συμβούλη-πρόταση για τι μπορούμε να κάνουμε. Να συμπληρώσω ότι η τοποθέτηση Terratrip δεν υπάρχει καν σαν ενδεχόμενο.

Eχω τρέξει σαν συνοδηγός σε μερικά Raid με φίλους και μάλιστα αρχικά με λιγότερο εξοπλισμό από
αυτόν που αναφέρεις...είχαμε περάσει πολύ ωραία και εχει και αρκετή πλάκα (Βεβαια πάντα τόση ωστε να μη θυσιάζεται η ασφάλεια)
Στην αρχή είχαμε τα προβληματάκια μας αλλά στον 2ο-3ο αγώνα είχαμε μπεί στο πνευμα του παιχνιδιού
που δεν είναι το πάω (πάντα) γρήγορα
Θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις. Οι πιο πολλοί-να μην πω όλοι μέσα στο αγώνα κάπου χάνονται δεν τρέχει τίποτα.
Τρέχοντας θα αποκτήσεις εμπειρία και θα το διασκεδάζεις πιστεύω ακόμη περισσότερο. 
Δεν είναι και Pari-Dakar  lol αν και εχει τις προκλήσεις του, ειδικά το 24ωρο
Πάρε φόοοοραααα ρεεεε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος jimnakis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • taz
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 19:11 »
Καλησπέρα. Το τελευταίο διάστημα με έχει κυριεύσει μια ανησυχία σχετικά με το κατά πόσον είμαι αρκετά οργανωμένος για να συμμετάσχω σε ένα τέτοιο αγώνα. Η κυριότερη ανησυχία μου αφορά το κατά πόσον θα είμαστε σε θέση να κάνουμε σωστή πλοήγηση ως πλήρωμα με το εξοπλισμό που έχουμε. Σε συζητήσεις που έκανα με φίλους που έχουν μια σχετική εμπειρία από αγώνες Trophy και Raid, μου τόνιζαν το γεγονός ότι χωρίς εξοπλισμό θα χαθώ και ίσως είναι καλύτερα να μην ανέβω. ??? Επειδή όμως ξεκινήσαμε πολύ αποφασισμένοι να συμμετάσχουμε σε αυτή τη δοκιμασία οι 4 Κρητικοί έχω κάθε διάθεση να το παλέψω όσο μπορώ. Αυτό που θα σας ζητήσω είναι η εκτίμηση σας για το κατά πόσο θα μπορέσουμε να ΜΗΝ χαθούμε με τον υπάρχοντα εξοπλισμό μας και ίσως και κάποιες συμβουλές για τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να αντεπεξέλθουμε στις απαιτήσεις της πλοήγησης.

Ο εξοπλισμός πλοήγησης που έχουμε στη διάθεση μας είναι δύο (2) Garmin Nuvi 200 με καλό χαρτογραφικό υπόβαθρο. Τα συγκεκριμένα όμως Navigator έχουν ακρίβεια ανά 100μ ενώ στο περυσινό Roadbook έχουμε δει ότι τις τουλίπες χωρίζουν και αποστάσεις μικρότερες των 100μ. Ο στόχος είναι να χρησιμοποιήσουμε και τα 2 Garmin Nuvi 200, το ένα για να μετράει τα συνολικά χιλιόμετρα του εκάστοτε σκέλους και το άλλο για να μηδενίζουμε τα μερικά χιλιόμετρα σε κάθε τουλίπα (έστω και κατά προσέγγιση κάποιες φορές).

Εν τέλει επαρκούν τα παραπάνω για να τερματίσουμε έστω, αν φυσικά όλα τα υπόλοιπα πάνε καλά και δεν έχουμε ατυχήματα ή βλάβες. Έχετε να μας δώσετε οι πιο εμπειροι κάποια συμβούλη-πρόταση για τι μπορούμε να κάνουμε. Να συμπληρώσω ότι η τοποθέτηση Terratrip δεν υπάρχει καν σαν ενδεχόμενο.
ο πρωτος μου αγωνας ηταν σε enduro χωρις terratrip μονο με μηδενισμο απο το κοντερ και συνδιασμο το roadbook χαθηκαμε αλλα τερματισαμε αφηνωντας 3αυτοκινητα πισω μας με terratrip....δεν εχω δουλεψει το garmin σε αγωνες πρωσοπικα εγω αλλα γνωστους μου τους βολεβη...το terratrip ειναι καλητερο γιατι εχει ο συνοδυγος στο χερι το σβυστηρι μηδενιζωντας ευκολα χωρις να το χαση το παιχνιδη(αναλογα παντα το συνογο) _10155>
off-road team

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 11:11 »
1 ακόμα συμμετοχή

Samurai
Οδηγός : Χάρης Τενόπουλος
Συνοδηγός : Γιώργος Κατσαβός

 >glentia> >fygame< >antegia

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: 24ωρες
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 11:26 »
Καλό Τερματισμό και καλή επιτυχία σε όλους μας και το βασικότερο ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ & ΖΗΜΙΕΣ, για να μην ανησυχούν και οι άνθρωποι που μας σκέφτονται. j12

Τι θα λέγατε να συντονίσουμε τα CB σε ένα κοινό κανάλι για να λέμε καμιά κουβέντα κατά τη διάρκεια της νύχτας ειδικά. Ίσως βέβαια να μην είναι εφικτό κάτι τέτοιο με το πανικό που θα γίνεται στο διάβασμα των τουλιπών, αλλά μπορούμε να το προσπαθήσουμε.  :)