Αποστολέας Θέμα: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ  (Αναγνώστηκε 36926 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 05, 2013, 22:46 »
http://vitaraclub.gr/viewforum.php?f=21&start=50

Θεμα με 17000 αναγνωσεις..

Για το συνεργειο του ταυρου..απο εναν παθοντα που ειχε δικιο αλλα οχι φωτογραφιες


Φαινονται μονο τα δικα μου γιατι ποτε σε κανεναν δεν απαντησε ο κ.Τσουκας



Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 05, 2013, 22:56 »

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 06, 2013, 08:54 »
Για κάθε έναν, όπως εσύ και οι άλλοι δύο φίλοι στα link που αναφέρεις, που μιλάει ανοιχτά (και μπράβο), υπάρχουν τουλάχιστον δέκα που την έχουν πατήσει άγρια και δεν το έχουν πει ποτέ δημοσίως, έχω ακούσει ιστορίες να σου σηκωθεί η τρίχα από καθόλα έμπιστους και σοβαρούς ανθρώπους για το εν λόγω συνεργείο και όχι μόνο...
Και φυσικά δεν είναι ο μοναδικός έτσι ? για να λέμε και του στραβού το δίκιο....άμα μαζευτούμε όλοι και ανταλλάξουμε παρόμοιες εμπειρίες από συνεργεία και βελτιωτές, θα βγάλουμε πολλούς τόμους... :D :D
Το θέμα είναι ότι σχεδόν κανένας μας, α) δεν είναι ψυλιασμένος από πριν για να κρατάει αποδείξεις με φωτογραφίες και mail όπως εσύ, β) δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις για να κρίνει την ποιότητα της εργασίας και να αντικρούσει τα εκάστοτε επιχειρήματα του επαγγελματία και γ) δεν είναι διατεθειμένος να μπαίνει σε δημόσιες αντιπαραθέσεις και κόντρες κάθε φορά με τους διάφορους "μάστορες".
Κακώς ή καλώς, έτσι είναι, αλλά αυτό που με χαλάει περισσότερο είναι ότι ποτέ και κανένας από αυτούς τους επαγγελματίες δεν έχει πάρει την ευθύνη για οτιδήποτε ή να ζητήσουν μια συγνώμη, το μόνο που ξέρουν να λένε είναι "λάθος χειρισμός"...
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 06, 2013, 17:31 »
Για κάθε έναν, όπως εσύ και οι άλλοι δύο φίλοι στα link που αναφέρεις, που μιλάει ανοιχτά (και μπράβο), υπάρχουν τουλάχιστον δέκα που την έχουν πατήσει άγρια και δεν το έχουν πει ποτέ δημοσίως, έχω ακούσει ιστορίες να σου σηκωθεί η τρίχα από καθόλα έμπιστους και σοβαρούς ανθρώπους για το εν λόγω συνεργείο και όχι μόνο...
Και φυσικά δεν είναι ο μοναδικός έτσι ? για να λέμε και του στραβού το δίκιο....άμα μαζευτούμε όλοι και ανταλλάξουμε παρόμοιες εμπειρίες από συνεργεία και βελτιωτές, θα βγάλουμε πολλούς τόμους... :D :D
Το θέμα είναι ότι σχεδόν κανένας μας, α) δεν είναι ψυλιασμένος από πριν για να κρατάει αποδείξεις με φωτογραφίες και mail όπως εσύ, β) δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις για να κρίνει την ποιότητα της εργασίας και να αντικρούσει τα εκάστοτε επιχειρήματα του επαγγελματία και γ) δεν είναι διατεθειμένος να μπαίνει σε δημόσιες αντιπαραθέσεις και κόντρες κάθε φορά με τους διάφορους "μάστορες".
Κακώς ή καλώς, έτσι είναι, αλλά αυτό που με χαλάει περισσότερο είναι ότι ποτέ και κανένας από αυτούς τους επαγγελματίες δεν έχει πάρει την ευθύνη για οτιδήποτε ή να ζητήσουν μια συγνώμη, το μόνο που ξέρουν να λένε είναι "λάθος χειρισμός"...
 

Έτσι είναι Αντώνη όπως τα λες ..... όσο εμείς κάνουμε τις αβαρίες μας αβαβά, τόσο όλοι αυτοί αποθρασύνονται....  τόσο καιρό έχουμε μάθει να λέμε "τα καλά πες τα δημόσια, τα άσχημα καλύτερα όχι μη βρεις κάνα μπελά" .... μπράβο λοιπόν στο Χρηστο που πήρε την απόφαση όχι να βγεί δημόσια και να ρίξει χεστίρι αλλά να προκαλέσει σε τεκμηριωμένο διάλογο τον εν λόγω έμπορο....

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 07, 2013, 08:57 »
όσο εμείς κάνουμε τις αβαρίες μας αβαβά, τόσο όλοι αυτοί αποθρασύνονται....  τόσο καιρό έχουμε μάθει να λέμε "τα καλά πες τα δημόσια, τα άσχημα καλύτερα όχι μη βρεις κάνα μπελά" ....
Δυστυχώς έχεις δίκιο Σταύρο...φταίμε κι εμείς για την κατάσταση αυτή... :( :(

Από την άλλη δεν είναι και εύκολο να κατηγορήσεις δημόσια (σε ένα φόρουμ ας πούμε) κάποιον επαγγελματία χωρίς να έχεις αποδείξεις (που να τις βρεις ? πολύ δύσκολο), μπορεί να καταλήξεις με συνοπτικές διαδικασίες στο εδώλιο του κατηγορουμένου και να μπλέξεις...
Έχω προσωπική εμπειρία όπως θυμάσαι από παρόμοια περίπτωση (ήμουν μάρτυρας υπεράσπισης φίλου συνφορουμίστα), ευτυχώς με καλή κατάληξη τελικά...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2013, 09:03 από Metalaxe »
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 07, 2013, 15:56 »
Ενω βρισκομαι εν πλω καπου αναμεσα μεταξυ ελλαδος και ιταλιας
Οπως εγραψα πιο πανω...


..χτες με πηρε τηλεφωνο δικαστικος επιμελητης για να μου επιδωσει ενα εξωδικο της εταιρειας εξτριμ..Του ειπα οτι ειμαι σε σε επαγγελματικο ταξιδι και το αφησε στο γραμματοκιβωτιο.

.Οταν επιστρεψω σε περιπου ενα μηνα θα το διαβασω να δω τι γραφει και τι ζηταει η εταιρεια..και θα πραξω αναλογα

Αποσυνδεδεμένος romel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 07, 2013, 17:57 »
θεωρητικά πρέπει να σου έχουν κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση και ίσως για διαφυγόντα κέρδη ,,,, >:( >:( >:( >:(   
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος romel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 07, 2013, 18:09 »
Και φυσικά δεν είναι ο μοναδικός έτσι ? για να λέμε και του στραβού το δίκιο....άμα μαζευτούμε όλοι και ανταλλάξουμε παρόμοιες εμπειρίες από συνεργεία και βελτιωτές, θα βγάλουμε πολλούς τόμους... :D :D
 
να μην κατηγορούμε μόνο τα συνεργεία .πολύ προσοχή θέλει και από τους ιδιώτες που κάνουν ΚΑΜΑΚΙ ;D μέσα από τα forum και σε μια αυλη η δεν ξέρω εγώ που? λένε ότι ξέρουν να φτιάχνουν και να βελτιώνουν αυτοκίνητα...... τουλάχιστον τον επιχειρηματια μπορείς να τον πας και στα δικαστήρια τον ιδιώτη...????ίσως για μαύρο χρήμα lol?
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 08, 2013, 08:38 »
Ενω βρισκομαι εν πλω καπου αναμεσα μεταξυ ελλαδος και ιταλιας
Οπως εγραψα πιο πανω...


..χτες με πηρε τηλεφωνο δικαστικος επιμελητης για να μου επιδωσει ενα εξωδικο της εταιρειας εξτριμ..Του ειπα οτι ειμαι σε σε επαγγελματικο ταξιδι και το αφησε στο γραμματοκιβωτιο.

.Οταν επιστρεψω σε περιπου ενα μηνα θα το διαβασω να δω τι γραφει και τι ζηταει η εταιρεια..και θα πραξω αναλογα
Όταν με το καλό επιστρέψεις ενημέρωσέ μας...στο μεταξύ καλές θάλασσες... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 12, 2013, 18:00 »
θεωρητικά πρέπει να σου έχουν κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση και ίσως για διαφυγόντα κέρδη ,,,, >:( >:( >:( >:(   
Γιωργο ο καθενας μπορει να κανει μηνυση ..στο κρεβατι του..γιατι το μαξιλαρι του χαλαγε τον υπνο..
Μπορει να το αποδειξει?

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 12, 2013, 18:04 »
ας παραθετω αυτουσιους διαλογους απο αλλο φορουμ..


Παράθεση από: alkj
Θα θυμάστε τότε τι είχε γίνει και για τον εργάτη μου; Καινούργιος ήταν και τον ζόρισα ήταν η απάντησή του και όχι μόνο.
Αυτοί είμαστε δυστυχώς ....








Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 12, 2013, 18:08 »
Παράθεση από: chris lc90
Θα ηθελα να πω οτι λεγομαι Ζαχαρης Χρηστος.ειμαι δευτερος μηχανικος εμπορικου ναυτικου και το διπλωμα μου απο το ελληνικο κρατος μου δινει τη δικαιοδοσια να  χειριζομαι μηχανες εσωτερικης καυσεως και τουρμπινοκινητηρες απειρης ισχυως..(υπαρχουν κινητηρες με 100.000 αλογα και πανω)
Επισης το διπλωμα μου μου δινει το δικαιωμα να επιβλεπω εργασιες και στον ηλεκτρικο τομεα..
Ομως ο ηλεκτρολογος στο πλοιο λυνει τα μοτερ των 380v ή 440v..
Και εγω συνεχιζω την εξαρμωση του κινητηρα ή της αντλιας..
Δεν ειναι δυσκολο να σημειωσω ή να λυσω 3 προσημειωμενα καλωδια απο το ασφαλοκιβωτιο ..αλλα δεν ειναι η δουλεια μου..

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 12, 2013, 18:10 »
Παράθεση από: docanagno
βρισκω πολυ σημαντικο να βγαινει καποιος μπροστα, επωνυμα παντα και να μοιραζεται και κακες εμπειριες !!!
Εδω εχω παντα την αισθηση οτι φοβομαστε μην παρεξηγηθουμε αν πουμε κατι κακο.
Μπραβο Χρηστο !!!
Respect

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 12, 2013, 18:12 »
Θελω να τονισω εδω..οτι με αυτο το ποστ μου δεν κανω τον δικαστη ουτε εδω ειναι δικαστηριο..Αλλα ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ τις ζημιες που επαθα και θετω ερωτησεις στον συγκεκριμενο επαγγελματια..Θα μπορουσα να τις ειχα κανει με προσωπικο μηνυμα και μετα να γραψω τι τον ρωτησα και τι μου απαντησε.Ή να ενημερωσω δια τηλεφωνου 50-100 φιλους.και αυτοι που διαβαζουν και δεν ειναι φιλοι μου δεν εχουν δικαιωμα στην ενημερωση?Οποτε δινω τη δυνατοτητα στον κ .Τσουκα να απαντησει στις ερωτησεις μου και να καλυφθουν οι περισσοτερες αποριες που εχω εγω και αλλοι πολλοι..Η σχεση πελατη συνεργειου δεν ειναι αμφιδρομη..αλλα μονοδρομη Σου εμπιστευομαι την περιουσια μου για να μου την κανεις ισαξια ή καλυτερη αποτι ηταν πριν..και πληρωνω γιαυτο ..Αρα απαιτω τα υψηλα στανταρτς που απαιτουνται στη δουλεια να τα απολαμβανω. Ιδιαιτερα οταν η ζωη μου και η ασφαλεια των επιβαινοντων κρεμονται απο τα χερια του μαστορα..Η ρυθμιση ενος διαφορικου δεν ειναι project..Ειναι μια δυσκολη εργασια στα πλαισια της γνωσης του τεχνικου..Οταν η πιατσα ζηταει 150 στη ρυθμιση ..δε γινεται να μου ζητας 600..Να στα δωσω ομως αν με διαβεβαιωνεις οτι θα κανεις καλη δουλεια..Ουτε επιτρεπεται να λεει ο επαγγελματιας στον πελατη θελω να παρεις το αμαξι αππ τη ραμπα γιατι θελω να βαλω αλλο επανω..

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 12, 2013, 18:16 »
Παράθεση από: sfwrangler
Μπράβο για ότι έγραψες και αναλυτικά περιέγραψες. Από τα κείμενα σου καταλαβαίνει κανείς ότι γνωρίζεις απόλυτα μηχανολογία και απευθύνθηκες σε όσους οίκους έπρεπε, για να τεκμηριώσεις τα γραφόμενα σου.


Κλείνοντας σου στέλνω την εκτίμηση μου και συγχαρητήρια που τεκμηριωμένα τόλμησες.